Bolesť lýtka po očkovaní Pfizerom

mogaa
12. dec 2021

Mal niekto bolesť lýtka po očkovaní Pfizerom? V piatok som bola na 3.očkovaní a od soboty poobedia ma bolí pravé lýtko(aj v klude), bez opuchu a začervenania.....Samozrejme Dr. google mi rovno vyhodil trombózu....ale nemám ani začervenanie ani opuch....Treba to riešiť či čakať kým to samo prejde? Pobolieva to celú noc a intenzita bolesti sa mení, neviem či to ráno riešiť pohotovosťou alebo naozaj čakať či to samo odoznie.........

lala123
13. dec 2021

@mogaa chod aspoň k obvodnej nech ti zoberie krv na d dimery. Ja som mala zápal povrchovej žily teda nie trombozu a nič na nohe nebolo vidieť len z krvi mi to vyskočilo a následne na sone nohy to lekár na cievnom našiel.

svadlena2021
13. dec 2021

@mogaa dovnútra nik nevidí to chce sono ciev .. ja som to mala minuly rok. Zobrali má ihneď zo dňa na deň. Ale ja nie som ockovana . Mám kŕčové žily . Tiez u a bolesť neznesiteľná zvutra .- pár pokrčených žíl na nohe

hivanik
13. dec 2021

A ďalšia vec je , ze mladá baba neuziva napr antikoncepciu? ...pretože keď sa povie A malo by s povedať aj B...Pár roky dozadu bola aféra mladé dievčatá dostali emboliu a problém bol kombinácia fajčenie a antika.....Ale kto sa prizna ,že tam bola kontraindikácie....radšej to zvaliť na ockovanie
Ako píše
@svadlena2021 ..stalo sa a nebola ockovana

moze
13. dec 2021

@hivanik Naco ma oznacujes? Ja som napisala skusenost zo svojho okolia. Viem o 2 starsich ludoch (60tnici), co do tyzdna po ockovani zomreli. Jasne, ze to bola nahoda a s ockovanim to nic nema. 🙈 Takze ak baba berie antiku, ma kontraindikaciu a nema sa ockovat. To my vyplyva z tvojho dalsieho prispevku. Diskutuj s niekym, kto ma o to zaujem, ja nemam uz do tejto temy co prispiet. Pekny den.

hivanik
13. dec 2021

@moze ....tak sorryyy...som nevedela ,že ťa nemôžem označiť.....🤷‍♀️Nemusíš sa hnevať....

emka123456
13. dec 2021

@mogaa ahoj, mam rovnaky priznak. Som 4 dni po vakcine a pocitujem bolesti a tlaky v lytku a stehne, pulzujuca bolest. Bola si s tym u lekara ?

mogaa
autor
13. dec 2021

@emka123456 lekárke som ráno volala, len sa ma popýtala či mám aj teplotu a opuch, či zmenu farby nohy....keďže nie, mám sa len sledovať a ak mi to nebude prechádzať, zase zavolať.....ale kázala mi dať si nieoč od bolesti a aj od zápalu či už Flektor, Ibuprofen.....

emka123456
13. dec 2021

@mogaa dakujem, skusim tiez ten flector, ale rozmyslam ze skocim rano k obvodnej nech ma posle rovno na cievne na kontrolu, nepozdava sa mi to :/

mogaa
autor
13. dec 2021

@emka123456 no o tormbózu ide ka je tam aspom opuch alebo zmena farby, rovnako či sa ti bolesť zhoršuje pri chôdzi alebo v klude...mne sa napr.zhoršuje v klude, pri trombóze to býva naopak a zhoršuje sa to pri chôdzi....

mogaa
autor
13. dec 2021

@emka123456 na cievne sa budeš pravdepodobne musieť objednať a čakať môžeš aj mesiac...

emka123456
13. dec 2021

@mogaa tak skusim aspon toho obvodaka, snad mi aspon vezme krv

emka123456
13. dec 2021

@mogaa vies co pree tyzdnom som sa udrela a spredu na nohe sa mi urobila modrina, to ma boli len na dotyk, po mastni heparoidom sa to zlepsuje a pomaly mizne… ale bolesti mam v tej istej nohe ale zozadu v lytkach

katren
13. dec 2021

@mogaa ano, mala som to po obidvoch davkach a aj teraz pri korone....od krizov cez bedrovy klb, popod stehno, koleno az do lytka......je to neurologickeho povodu, to pri korone byva....dnes som skoncila 10dnovu karantenu a najhorsie to bolo tak 2-4den....teraz uz citim sem-tam

mogaa
autor
13. dec 2021

@emka123456 no to bolo prvé čo sa ma všeobecná pýtala, či som sa neudrela....tú modrinu a podliatinu máš z toho uderenia a z toho ťa to aj bolí na dotyk.....takže to veľmi neber do úvahy.......veď uvidíš, moja vyhodnotila že na tormbóu to zatiaľ nevyzerá ak tak skôr na nejaký zápal zhoršený po vakcíne....

svadlena2021
14. dec 2021

@hivanik to je veľmi známa príčina - antika fajčenie tromboza. Tak isto aj malé úrazy o ktorých si myslíme že nič neboli a pri náraze vznikne tromb . Príčin je veľa.. príznaky sú určitou hrozbou. Treba lekára ktorý to potvrdí .. do vnútra nohy nik nevidí . Očkovanie je ťažká téma pre každého názorovo odlišná .. pre dobro v spoločnosti a pre radu tejto pani Som napísal svoju skúsenosť

gigie24
14. dec 2021

@mogaa Ja som mala po ockovani tiez problemy, ale som to hlasila, aby vedeli ake mozu byt neziaduce ucinky, urcite to hlaste a najma sa dajte hned vysetrit lekarom, ak vas nemoze/nechce vziat napiste email urcite musia reagovat, nikto si nevezme toto na zodpovednost...
Paci sa link na nahlasenie vedlajsich ucinkov:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-ve...

emka123456
14. dec 2021

@gigie24
@svadlena2021

@mogaa Ahojte, obvodny ma poslal rano na cievne, dali mi hned termin, tak zajtra mi urobia kompletne vysetrenia a ultrazvuky, uvidime

svadlena2021
14. dec 2021

@emka123456 tak super . Teším sa s tebou . Nápis ako si dopadla. Verím že všetko dopadne dobre

gigie24
14. dec 2021

@emka123456 Urcite to ale nahlas, nech realne vedia 😇
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-ve...

mogaa
autor
14. dec 2021

@emka123456 mne to už dnes prešlo...lýtko prestalo bolieť, ale stále beirem preventívne Anopyrin a možno pomohlo aj to že včera večer som si dala Flektor(od zápalu)

emka123456
15. dec 2021

@mogaa
@svadlena2021
Ahojte, ja som dnes bola na cievnom, vsetko ok, ziadna tromboza len dost zrazeny sval po tej modrine, ale nastastie zila pod svalom je ok, tie bolesti mohli byt aj z toho ale aj vedlasi ucinok, odporucili mi mast ibalgin proti zapalu a flector tiez 🙂

akbara77
15. dec 2021

@mogaa ja som pol roka po očkovaní otehotnela, môže to byť spôsobené vakcínou?