Bolesť zubu a chrípka

lenka8p
8. máj 2021

Ahojte. Beriem antibiotika na močové cesty, k tomu som dostala vysoké teploty minulý týždeň v nedeľu.. Stále mám upchatý nos ale bolesti hrdla prešli včera.
Dnes však pociťujem bolest zubu, konkretne stoličky.
Hrýzať a pritlačať je v poriadku, len keď chodím alebo urobím prudky pohyb cítim akoby nerv v zube.
Môže to mať niečo spoločné s chrípkou ? Alebo akýsi postcovidový stav alebo niečo? Nie je to hrozná bolesť, len to sem tam zabolí.Opuchnuté to nemám a nevyzera to ani na kaz. Ďakujem.

janage
8. máj 2021

@lenka8p mne sa zapalovali korene zubov od dutín. Volaj zubára môže to byť nerv. Mne už pri 6 zuboch takto vyberali. Z druhej strany bol zub OK. Mam vraj dlhé korene a infekcia prešla z dutiny. Nemusí to byť tvoj prípad, ale rtg by som dala urobiť.

lenka8p
autor
8. máj 2021

@janage a bola to velmi zla bolest? Lebo mne sa zvyknú robiť aj škvrnky na zuboch z choroby a potom to prejde do niekoľkých dni.. Už v minulosti ma to takto pobolievalo a skončila choroba , odišli aj zuby. Ale teraz to nebolí, iba pri chodení alebo skákani cítim taký mierni vpych alebo tlak. Nič nemám opuchnuté ani podobne. No neteším sa veru k tomu zubárovi. Pred mesiacom som bola na kontrolu a yo bolo ešte všetko ok.

janage
9. máj 2021

@lenka8p rôzne to bolo ale väčšinou už dosť veľké bolesti ku koncu. Určite zubára

lentil0805
9. nov 2023

@lenka8p ahoj, ako si prosím vtedy dopadla, mám rovnaký problém, ďakujem.

damaris79
5. jan 2024

@lenka8p ahoj, ako si prosim, dopadla? Mam podobny problem :( .

damaris79
5. jan 2024

@lentil0805 ahoj, ako si dopadla s tym zubom? Mam rovnaky problem :( .

lentil0805
13. jan 2024

@damaris79 ahoj, bolo to chripkou, preslo mi to po chorobe... trvalo to cca 10 dni

damaris79
13. jan 2024

@lentil0805 Dakujem za odpoved. Tiez mi to ustupilo.