Bolesti tváre, ucha, krvácanie z nosa - je to z krčnej chrbtice?

wanett
24. máj 2021

Ahojte, mávam bolesti v oblasti nosa, lícnej kosti, tvare, ucha, zubov, krku, oči, začervenanie oči, všetko prevažne na ľavej strane. Dokonca mi viackrát samovoľne krvácalo z nosa, tiež len lava strana. Bola som na ORL, neurológ, očný, zubár. Bolo mi robené MR, CT hlavy, RTG dutín, krčnej chrbtice, krvné testy, komplexne očné vyšetrenie...skoro všetko v norme, jedine z RTG krčnej chrbtice mám že napriamena c-lordoza. Môžu byt toto všetko len problémom z preťaženia krčnej chrbtice? Už 5 mesiacov chodim po všetkých možných lekároch a bez výsledku. Na psychike mi to už tiež nepridáva a neviem čo mám robiť, akých vyšetrení sa ešte dožadovať alebo k akému lekárovi ísť...ďakujem

bloger
24. máj 2021

@wanett Ahoj môže to s tým súvisieť ak ti to dráždi nejaký trojklanný nerv tak sa to takto môže prejavovať

vikinka292
24. máj 2021

@wanett ak ti nikde nič nezistili tak ti zaručuje, že to máš z krčnej chrbtice. Taktiež ľavá strana aj u mňa, presne to isté čo si popísala akurát ja bez krvácania nosa a zacervenania oči, ja mam katastrofálne výsledky krčnej chrbtice, cvičím denne ale moc mi to nepomáha. Upchaty nos nemávaš? Ja mam zas tento problém

misulienkamisa
24. máj 2021

Neviem či to s tým súvisí, skôr to môže súvisieť s nejakým vnútorným zápalom v tele, buď ucho alebo nejaký nervy

wanett
autor
24. máj 2021

@vikinka292 ráno mám občas trochu upchatý nos ale počas dňa už nie. Ešte som bola na alergologii, tam mi robili testy a zobrali 5 ampuliek krvi na komplet rozbor krvi a imunologiu, tak uvidím, tam sa čaká skoro mesiac na výsledky. No bežný krvný obraz a CRP mi už robili viackrát a to je v norme, čiže zrejme ani žiadne zápal

vikinka292
24. máj 2021

@wanett ja som mala imuno všetko ok, môj Dr aj napriek tomu tvrdil, že nejaká skrytá alergia 🤷‍♀️ krčné bolo ok, a to som prišla prvý krát s bolesťou ucha, máš tie bolesti stále? Ja nie, je to skôr taka kolujúca bolesť, raz ucho, potom sánka a takto to koluje a zakaždým niečo iné... Keď mám prácua som v pohybe tak nič necítim, začína to až vtedy keď som v kľude. Takto pociťujem ľavú stranu a aj ľavú ruku, nohu... Prednedávnom som aj písala na fb do skupiny krčná chrbtica a teda bola som prekvapená koľko ľudí týmto trpí

wanett
autor
24. máj 2021

@vikinka292 presne tak isto, striedajúce sa bolesti, raz ucho, potom tvar, inokedy okolo zubov, na spánku, oči...všetko na tej ľavej strane. Aj rameno som mala na ľavej strane seknute. Väčšinou je to ráno v pohode, bolesti sa skôr objavujú až počas dňa, poobede najviac. Mám sedavé zamestnanie, 10 hodín za PC, zlý pohybový stereotyp, toho som si vedomá. Už som šla k fyzioterapeutke, tak snáď mi pomôže. Ale niektoré tie symptómy by som v živote nepovedala že môžu súvisieť s krčnou chrbticou, preto sa tu pýtam, či niekto ma niečo podobne a vie z čoho. Bojím sa len, aby za tým nemohol byt ešte iný zdravotný problém, len už naozaj neviem, kam viac s tým môžem ísť, za akým lekárom, na aké vyšetrenie...

vikinka292
24. máj 2021

@wanett áno presne, ráno v pohode, neskôr to až začína... Ja som presvedčená, že je to krčná chrbtica, presne ako opisuješ tvár, zuby, spánok, licna kosť, oko, ucho... Všetko sedí aj na mňa. Ja mam aj magnetickú krčnej a segra mi vybavila známeho neurochirurga a povedal, že len cvičiť každý deň mam, chrbticu mam v stave 60rocneho človeka. A viem sa úplne vcítiť do tvojej kože, viem ako toto všetko vplýva na psychiku... Dúfam, že som ťa aspoň trošku upokojila... Mimochodom teraz ma boli ucho 😏 a veľmi sa teším na leto ako napustíme vírivku na záhrade, minulý rok ma úplne dala dokopy... Cítila som sa ako znovuzrodena... A začalo mi to zase až oktober/november...

kacena4
24. máj 2021

moze to byt aj psychika, popr. tetania...

veronsono
27. júl 2022

@wanett @vikinka292
Dievcata ako ste dopadli? Preslo vam to casom? Akurat riesim nieco podobne a uz neviem ci je to z krcnej alebo mam za tym hladat nieco ine🙈

hana32
30. okt 2022

@wanett Dobry, viem, ze je to uz nejaky cas, ale ako ste prosim dopadli? Absolvovali ste este nejake vysetrenie, prisli ste na nieco, ci bola to krcna chrbtica? Dakujem!

wanett
autor
5. júl 2023

@veronsono @hana32 u mna to bola krcna chrbtica, pomohla mi fyzioterapia, uvoľnenie svalstva a cvičenie