Bolestivá hrčka na krku

smile31
15. dec 2015

Ahojte dievčatá, chcela by soms a vás spýtať, už cca 2-3 dni po pobolieva hrdlo, skriabe ma v nom, bolesť pri prehĺtaní, dnes ráno som si našla na ľavej strane krku hrčku, ktorá je tvrdá a bolestivá na dotyk, inak ma vôbec nebolí, teda len bolesť hrdla. Hľadala som na googli a vyskocili mi aj rakoviny a podobne a trosku som sa vyplasila... nemate s tm skusenost? Volala som svojej obvodnej a ta mi poradila aby som si dala octanovú masť, tak som aj urobila. Mám to tam asi cca 5 hodin ale nejako sa mi nezda zeby sa mi to zmensilo, mozno len trosku... dakujem za rady a vase odpovede...dufam, ze t neni nic vazne zajtra sa chystam k obvodnej

bubelko
15. dec 2015

@smile31 hrcka bude pravdepodobne zdurena uzlina z dovodu zapaleneho hrdla. ked ta prestane boliet hrdlo, zmizne aj uzlina.
skus vela pit - voda, caj, nic bublinkove. mne osobne zabera najviac zazvorovy caj s medom a citronom. plus ak ta to velmi boli, mozes skusit nieco proti bolesti. alebo nejake tabletky na cmulanie pri bolavom hrdle.

seahorse27
15. dec 2015

Este si nepocula o zdurených uzlinách pocas infekcie? 😅 Kdeze rakovina...

sassannka
15. dec 2015

@smile31 Určite to bude zväčšená lymfatická uzlina ako následok virózy (lymfatické tkanivo "vychytáva" patogény a bojuje s nimi, zväčšilo sa, aby to "stíhalo"). Zmenší sa o pár dní aj sama, ako bude choroba ustupovať. Nemyslím si, že by pomohla octanka. Lymfómu sa neboj, ten nebolí... 🙂

smile31
autor
15. dec 2015

ďakujem kočky veľmi pekne... @seahorse27 nikdy som zvacsenu uzlinu nemala tak ma to trosku vyplasilo.... celkovo som vo svojom zivote bola chora zeby som to spocitala na prstoch jednej ruky... takze ja a choroby moc k sebe nepasujeme...🙂

katka1981
15. dec 2015

@smile31, na 99 perc. to mas zdurenu lymfaticku uzlinu. Mas to pod sankou?

smile31
autor
15. dec 2015

@katka1981 ano pod sankou na lavej strane a dobre to je hmatatelne ked zdvihnem hlavu hore teda mam kozu na krku napnutu a ked mam hlavu hore je to cca 5 cm pod sankou

katka1981
15. dec 2015

@smile31, je to lymfaticka uzlina, ja si ich citim ajked som zdrava. Staci malo a hned ma boli. Teraz obe. Ale nemam ich velke. Ak by si ju mala 2 cm to treba sledovat, ale ked budes fit, ona sa ti upokoji. Dalsie uzliny mas v oblasti bikin a kopec dalsich na miestach o kt. ani nevies. Neboj, toto je ok. Ale ked sa budes velmi bat, nechaj sa pokojne vysetrit u dr. Len aby si tam nic nove nechytila, to je riziko.

smoulingirl
16. dec 2015

Doktor google...prepac musela som 😀

lubiss
16. dec 2015

joooj mat taku starost banalnu..jeto obycajna zdurena uzlina ktora ti za 5 hodin nezmizne nejaku dobu potrva kym zmizne zapal a naspat sa zmensi keby mala ta hrcka nad 3 -4 cm potom sa lakaj rakoviny ale to ma samozrejme aj kopa sprievodných priznakov

smile31
autor
16. dec 2015

@smoulingirl o hlúpe komentovanie nemám záujem...alebo som to uviedla v otázke, že mám?...

smoulingirl
16. dec 2015

@smile31 vsak to neber tak vazne, trochu nadhlad a humor 😉 Nebolo tam nic urazlive.

micha7
16. dec 2015

@smile31 ja som mala pred 12timi rokmi na boku krku uzlinu..poviem ti,ze som sa vyplasila poriadne. Mala som zapal hrdla,teploty atd...dost dlho som tu uzlinu mala ca 3 mesiace mala ca 1,5cm...davala som si vzdy jemnu satku ,aby to bolo v teple a zmizlo mi to! Mne Doktor povedal,ze to je zo silneho zapalu mala som aj dvoje silne ATB...

smile31
autor
16. dec 2015

@micha7 ja som dnes bola u doktorky a povedala, ze mam dost cervene hrdlo a aj tie uzliny zdurene myslela som si, ze len na lavej strane ale povedala, ze to mam aj na pravej... dala mi pnc, pastilky na cmulanie, nejaky liek na noc neviem ako sa vola...ked som bola tehu tak som bola na sone uzlin na krku a dnes mi povedala, ze vtedy som tam mala nejaku cisticku/cky(doktorka, ktora mi sono robila povedala, že je to v pohode, že len jednu mám o mm vacsiu ako druhu, alebo nieco v tom zmysle) tak ma objednala ako prevenciu aby sa mi to nezvacsilo... dnes ma boli uplne cela sanka od ucha smerom k brade teda boli ma to skor ako konci sanka pod uchom...

smile31
autor
16. dec 2015

a trosku samizda ako keby som mala zalahnute v lavom uchu

micha7
16. dec 2015

@smile31 to bude urcite z toho hrdla a vsetko dookola aj usi....neboj... 🙂

smile31
autor
16. dec 2015

@micha7 🙂 dakujem

pater48
12. okt 2016

Dobry den chcel by som sa opytat mam 17 rokou a mam hrčku na pravej strane krku pri hrtane, od 14 rokou, bol som stym u doktorou a nevedeli zistit čo to je. Najprv to bola mala hrčka nebolestiva a teraz je je o dost večšia a bolestivejšia už len na dotyk a ked prehltam sliny, tak ma troška ta hrčka pridusi o hrtan. Dakujem za vaše rady.

PS:Patrik

smile31
autor
12. okt 2016

@pater48 na sono ta s tym neposlali?... alebo na krcnom si s tym nebol?

pater48
13. okt 2016

Bol som stym ale povedali že nič to neni. že sa nemam čoho bat.

smile31
autor
13. okt 2016

@pater48 tak ked je to podla nich ok tak sa neplas...ked to mas uz dlhe roky a inak si celkovo v poriadku tak to naozaj nic nebude