Časté krvácanie z nosa u manžela

kika2810
14. okt 2020

Ahojte/Dobrý deň,
prosím o radu prípadné skúsenosti. Manželovi v poslednej dobe veľmi často tečie krv z nosa (aj dnes v noci sa zobudil na to že mu tečie). Ja mám z toho obavy aby to nebolo vážne. Termín k lekárovi ORL má v tejto blbej Covidovej dobe až za vyše 2 týždne pričom sa s obvodnou to rieši už 3 týždne no ona ho len odbila vymenným lístkom. Bojím sa aby sa niečo vážne nestalo máme malé babatko. Možno ma budete mať za panikára ale prvé čo sa mi vynorilo v pamäti bol markizák Boris Pršo ktorému tiež tiekla krv z nosa až z toho bola príhoda mozgová.
Ešte by som doplnila že manžel má upchatý nos/nádchu bez zlepšenia po liekoch už tiež hadam aj mesiac
Mám sa báť alebo len zbytočne panikárim? Ako sa dostať k lekárovi skôr a akému?

nig
14. okt 2020

Dobré ráno, sú také kolagénové vankúšiky Gelita spon - 2 kusy si pýtajte v lekárni, aj ascorutin. Môže to byť len taká cievka, ani na pohotovosti by ho neošetrili?
Z toho vankúšika odsrihnite pásik ako prst a nech si to vlozí do nosa pri krvácaní. Ani vyberať da to myslím nemusí. Dobrá je aj pohánka napr.ako polievka, posilňuje to cievy. Všetko dobré

brendaa
14. okt 2020

@kika2810 ahoj, skus kupit ascorutin tabletky v lekarni.
Do nosa ziadne kvapky uz nedavat, snazit sa jemnejšie smrkat.

kika2810
autor
14. okt 2020

@nig Dakujem, na pohotovosti sa bojim ze by nas poslali do kelu lebo nie je akutne

kika2810
autor
14. okt 2020

@brendaa Kvapky neuziva iba morsku sol do nosa a Ascorutin ma uz 2 tyzdne nasadeny a ziadna zmena

julliska
14. okt 2020

@kika2810 tečie ako veľa? Len také špinenie alebo by z toho bol fľak na vankúši veľkosti min ako dlaň?

kika2810
autor
14. okt 2020

@julliska Ci by bol flak neviem lebo sa zobudi ze citi ze tecie, vreckovka textilna je od krvy. Vzdy sa to po case zastavi ale skor ma desi ze je to casto aj niekolko krat za den.

julliska
14. okt 2020

@kika2810 a necíti sa unavený? Nebolia ho kosti, cele telo? Nejdem ti písať akú mám skúsenosť.. No ak sa okrem toho tecenia krvi z nosa cíti aj unavený atď tak by som išla co najskôr na odber krvi k dr

kika2810
autor
14. okt 2020

@julliska Ano citi sa unaveny a vycerpany. No ako som pisala spime malo lebo mame male babatko.
Viem ze nechces strasil ale aku mas skusenost prosim? Rakovina?
Na obdere bol vcera lebo ho caka preventivka v piatok ale ci robili aj odber ako mysis netusim

julliska
14. okt 2020

@kika2810 ach nechcem ti to ani písať, lebo to vo vašom prípade vôbec nemusí tak byt a zbytočne budeš nad tým premyslat. Z krvi zistia co ako, určite mu robili rozbor keď píšeš ze ho čaká preventívka.. Verím, že to bude len vyčerpanie z toho ze v noci malo spíte kvoli bábätku 🙏

kika2810
autor
14. okt 2020

@julliska Chcela by som vediet co najhorsie cakat, po alych vysetrenia ist a na com trvat. Mamu mi lekari nechali umriet a 2 hodiny si ju nikto nevsimol ze je metva...
Prosim ak mozes popis mi co a ako. Na co dosli, co tomi predchadzalo.

kika2810
autor
14. okt 2020

@julliska Neboj na internete som u nasla dnes v noci kadeco. A bojim sa aj tak

julliska
14. okt 2020

@kika2810 mala som priateľa kedysi dávno.. U neho boli toto ako úplne prvé príznaky leukemie. Tiekla mu často krv z nosa, až tak ze mal v noci pol vankúša od krvi.. Neskutočná únava, bolesti celého tela.. Hneď po odbere krvi u všeobecného Dr mu volali ze ma ísť okamžite do nemocnice kde mu zistili, že ma na 85%napadnutu kostnu dreň.. Bojoval 4 roky 😔 no a vlastne ta leukémia sa prejavovala tak, že mu kostna dreň pozierala krvné doštičky - preto ta krv z nosa, čiže na krvnom obraze bolo malo krvných dosticiek a veľa bielych krviniek.. Uvidíte aké bude vyhodnotenie krvi, podľa toho bude lekár riešiť.. Ale verím, že to má len z vyčerpania

julliska
14. okt 2020

@kika2810 on môže mat len uplnu "banalitu" oproti tomu co som ti napísala č predchádzajúcej správe.. Napr môže mať vysoký Krvný tlak, je nevyspatý, unavený atď.. Príčina môže byť aj toto

kika2810
autor
14. okt 2020

@julliska Dakujem. Aj som tusila ze napises leukemiu. Neviem kolko rokov mal Tvoj priatel a mrzi manto velmi. Muz ma 33 no viě ze leukemia neriesi zrovna vek

kika2810
autor
14. okt 2020

@julliska vysoky tlak som vylucila kedze ma nizky

janinah
14. okt 2020

Krvný tlak meraný? Ak je v norme tak ascorutin 3x1 tbl.orl staci ako má termín...nie som laik

julliska
14. okt 2020

@kika2810 mal 23 rokov keď mu to zistili, ale mal veľmi agresívny typ, dokonca bol na 3 transplantáciach kostnej drene no stále sa to vracalo.. Hlavne kľud, vo vašom prípade môže ísť naozaj len o vyčerpanie... Držím veľmi palce 🙏

eliska13
14. okt 2020

@kika2810 viem, že často ľudia myslia hneď na najhoršie.Ked píšeš, že to má po chorobe a nos ma stále plny ma sliznicu prekrvenu a preto sa mu to spúšťa.Mali by mu spraviť RTG dutín a ORL vyšetrenie.mojmu synovi aj mne často tečie krv z nosa tiež uzivame Ascorutin.Moze tam mať nejakú baktériu..skús mu kúpiť sinupret v kvapkách dobre uvoľňuje dutiny, ak tam niečo ma uvoľní sa.Akonahle ma syn nádchu hneď mu tečie krv drž sa!

janinah
14. okt 2020

Táto debata tá zbytočné vystrašila...za 9 rokov na ORL som stretla stovky ťažkých pacientov a iba 1 bola leukémia... dieťa

janinah
14. okt 2020

Nie ťažkých ale takych

kittykat22
14. okt 2020

@kika2810 a tecie mu z jednej dierky alebo z oboch sucasne?

janinah
14. okt 2020

Potrebuje poleptat cievky.urobia to aj na pohotovosti ale ORL
Nie klasickej vseobecnej

jana_eyre_2
14. okt 2020

Neboj, mozgovu porážku by si už zaregistrovala s inými príznakmi (obaja moji rodičia ju mali v mladom veku) keď píšeš že má stále.upchaty nos už mesiac bez zlepšenia, to bude mať.suvis s tým.. môjmu mužovi ako chlapcovi tiekla krv stále z nosa, bol astmatik, alergik, často chorý - oslabené cievky v nose z neustáleho zápalu sliznice.. nakoniec sa to vyriešilo tak, že mu tie cievky v sliznici spálili (je to normálne metóda lekárska čo sa robí už ale ak je problém.extremny), odvtedy ma pokoj a krvaca mu len raz za čas.. hlavne nech skúsi na čas vysadiť kvapky do nosa a nahradiť ich vincentkou..

lenuska333
14. okt 2020

Ja mam taky problém zo synom ma 8 rokov ale on ma problém z cievkov berieme ascorutin ale uňho je to tak ze to príde a ide mu skoro každý deň krv z nosa a potom príde obdobie keď máme dlhšie pokoj

janula2511
14. okt 2020

Tlak je v poriadku?

bibina224
14. okt 2020

Ak sa neciti dobre, normalne chodte na pohotovost, tam vas len tak neodbuju a nejake to vysetrenie mu podla mna spravit musia. Alebo treba zavolat lekarovi z vymenneho listka, ze to ide s nim dole vodou, ci neozte prist skor

kika2810
autor
14. okt 2020

Dakujem Vam vsetkym krasne za rady.
Kvapky ako ste viacere radili neuziva okrem Aliamare morskej vody do nosa s kys. hyauronovou ci ako sa to pise 😀. Ascorutin uziva a nezabera.
Nakoniec som ho dnes donutila zavolat este raz lekarovi a povedat ze je to urgentny stav ze sa v noci budi na tecenie krvy z nosa a vzali ho hned dnes 🙏
Dostal kortikoidy, popalili mu tam cievky + dostal cosi na nadchu. Zaver je celorocna alergia kombinujuca sa s nadchou s tym ze kvoli jednemu sa poriadne nevie vytrepat a dostat z druheho a ze vlastne ta sliznica je namahana.
Takze nastastie nic vazne 🙏
Bala som sa kedze ho bolieva aj hlava a aj mu piska v usiach. Vraj je to ale vsetko z toho + stres a unava.

Este raz Vam dakujem a prajem hlavne zdravie v tomto obdobi ❤️

nig
14. okt 2020

Vďaka Bohu teším sa s Vami🤗

brendaa
14. okt 2020

@kika2810 nema vysoky tlak?

motylik222
4. mar 2021

Ahojte pekný večer, my práve prežívame toto s 13rocnmy synom neskutocna krv z neho ascorutin máme už ako cukríky nič nezaberá kopec masti na krvácanie nosko gél že dobry zastaví dnes som išla s ním na hematologiu že skúsime riadny rozbor krvi zvarali mu to aj keď bol mladší a nepomohlo vytrpel si má z toho takú paniku. ..len poraďte Prosím dnes nám aj krčná poradila tie Gelita spony do nosa čo sa vstrebaju len som mu to zle dala a stále mu to trči von nevstrevalo sa to či to máme vybrať alebo neviete