Chronické slepé črevo

inhibiitor
11. máj 2019

Ahojte , mala niektora chronicky zapal slepeho creva? Mavam bolesti okolo pupka a vpravo dole a mala som vysoke zapalove hodnoty v krvi. 2 roky ma strasia s crohnovou chorobou ale kolono aj gasttoskopia ju nepotvrdila. Ma niekto podobnu skusenost? Mam ist na operaciu chronickeho slepáku ale neviem ci tie bolesti aj nad pupkom moze sposobovat vhronicky slepak. Dakujem

inhibiitor
autor
11. máj 2019

Prosim poradte mi :(

monca0021
11. máj 2019

@inhibiitor ahoj neviem ti poradiť ale ak sa môžem spytat aké boli tvoje príznaky crohnovej?

inhibiitor
autor
11. máj 2019

Ja neviem či ju mam , vylucili mi ju v podatate na kolonoskopii ale aj tak mam bolesti brucha okolo pupku

arcticcode
12. máj 2019

Moze, slepak moze sposobit hrozne veci, az smrt. Mam kamarata, co so slepakom usiel hrobarovi z lopaty. Keby prisiel dve hodiny neskor do doktora, neprezil by

inhibiitor
autor
12. máj 2019

No ja to mam uz 2 roky , tak vraj chronicke slepe crevo no mam strach z crohjovej choroby

hopo1145
12. máj 2019

@inhibiitor Ahoj.Ja mam podobne problemy uz ma 6 mesiacov nivocia s kolonoskopiami Mr,ct,gastroskopia a stele nevedia ci to je chrohn alebo nieje.Slepajk uz nemam a tiez mam bolesti a hlavne take svrbenie ako keby pri zaludku v crevach tam napravo pri slepaku je aj to term.ileum kde sa chrohn najcastwjsie vyskutuje.Brsli ti aj kalprotektin?

inhibiitor
autor
12. máj 2019

@hopo1145 ahoj brali, mala som to negativne aj vzorky z terminalneho ilea negativne a aj gastroskopia negativna na crohna ale ma to strasi lebo teraz mam bolesti zasa nad pupkom ale hadica vysla negativne uz som zufala

hopo1145
12. máj 2019

@inhibiitor Tento chrohn sa vraj strasne tazko diagnostikuje.Ja som mal crp vzdy ipne v poriadku ale ten kalprotektin velmi vysoky.Hadica bola ok pred pol rokom a teraz idem na dalsie teraz uz 3 za polroka kolonoskopiu kde by sa to uz mohlo potvrdit alebo vyvratit.Ten chrohn on tam moze byt aj ked kalprotektin je normalny tak neviem no.Aj ta nafukuje,boli zaludok alebo nieco ine?

inhibiitor
autor
12. máj 2019

@hopo1145 nafukuje ma stale, boli ma nad pupkom aj dole vpravo tak idem na operaciu slepaku

hopo1145
12. máj 2019

@inhibiitor Idete?Nakoniec sa potvrdil slepak?Radsej nech vam ho daju von ako by mal robit daku neplechu vyvolavat zapali atd...Dzte sa a dajte vediet co s vami je.Drzim palce

inhibiitor
autor
12. máj 2019

@hopo1145 no nepotvrdil (resp. Nasli mi v nom koprolit, kus stolice co asi vyvolava zapaly) ale iste nieje nic.. este sa chcem vypytat na mr enterografiu a uvidime

marika3110
12. máj 2019

@inhibiitor v 2011tom som mala planovanu operaciu tiez chronicky appendix...po vybrati ziadne tazkosti a uz ani bolesti..tiez som mala stale vysoku sedimentaciu v krvi a gynekolog prosiel nato pri vysetreni ze to je slepe crevo

hopo1145
12. máj 2019

@inhibiitor a co vam povedali?Chcu to dat von teda alebo nie?Ja by som do toho urcite na vasom mieste sla.Lebo ked sa to zapaluje aby to ozaj nevyustilo do toho chrohna alebo sa vam nezacalo zapalovat aj na inych miestach.

inhibiitor
autor
12. máj 2019

@marika3110 ahoj a mala si ake príznaky?

lala123
12. máj 2019

@inhibiitor ja som mala podobný problém asi pred12rokmi . Bolesti brucha, pichanie okolo pupku a bolesť na pravej strane, dokonca som vypozorovala , že pri behu alebo rýchlej chôdzi sa bolesť v právo stupňovali.Rok som chodila po dr, kolonoskopia 2x negatívna, gastroskopia negat , krvné testy Ok, vysetrnie pri ktorom som mala kontrastnu latku a ktoré je zameriame na zistenie zápalu v sedím creve negatívne.Schudla som asi 8 kg čo už som sa bála hocičo zjesť.Tiez podozrenie na crohnovu len z krvi som zápal nemala.Tak sa to uzavrelo ako syndróm dráždivého čreva.Ale mne to nedalo bolesť neprechádzalo nakoniec som nasla Dr, ktorému sa pri prehnatani pravej strany niečo nezdalo a potom som nakoniec išla na vybratie slepého čreva.Nakoniec som mala v slepcom creve piesok, a take ako keby zhrubnute mini kamienky...lekár povedal, že za celu prax sa stym nestretol iba v knihe....v podstate ako keby som mala v zlacňujú kamene ale ja som ich mala v slepcom creve len drobnne .Drzim palce nech sa ti polepsi

peppita
12. máj 2019

Ano,moze to byt aj slepak,8mesiacov som chodila po všetkých vysetreniach,sto krat všetky skopie,ctcko,na chirurgii,ze simulujem-mala som vtedy 19rokov,vkuse mi bolo zle,skoro som nejedla a nakoniec to bol chronicky chlepak uz zrasteny s vajecnikom.po tom ako mi ho vybrali,tak bol svet krásny

inhibiitor
autor
12. máj 2019

@lala123 aj krce si mavala nad pupkom? Ja mavam to tiez preto sa bojim lebo kolono mam za sebou aj CT (kde mali prvy krat podpzrenie na crohna nakolko som mala aj zapal v krvi a na ct sa ukazal zapal na terminalnom ileu ale nasledna kolonoskopia mi zapal vylucila lebo bral lekar vzorky z criev a bolo to v poriadku. A ct ukazalo aj kamen v slepom creve tak sa priklonili aj k tomu ale mna mata ga crohnova aj ked vzorky boli v poriadku neviem ci môže od slepáku boliet aj inde brucho nielen napravo

marika3110
12. máj 2019

@inhibiitor pichane po bokoch v bruchu obcas aj okolo pupka ale viac po bokoch

inhibiitor
autor
12. máj 2019

@peppita aj mali podpzrenie na chronicky slepak alebo crohna? Mala di aj v krvi vyssi zapal?

peppita
12. máj 2019

@inhibiitor jj mali veru na crohna,slepak mi povedal i,ze mozno,ze nech sa rozhodnem,ci chcem na operáciu,ze im je to jedno,ze ma odoperuju a ja zufala,som povedala,ze idem do toho a našťastie to bol on.praveze ma casto bolelo okolo pupku alebo aj na lavej strane

inhibiitor
autor
12. máj 2019

@peppita ďakujem e si odpisala 🙂 idem 22 na laparku tak uvidim 🙂 dufam ze to nebude crohn

lala123
12. máj 2019

@inhibiitor áno bolelo má aj nad pupkom aj okolo pupka....ale bolesť v okoli pupka je pri viacerých diagnózach..kamaratkin otec mal bolesti okolo pupka a bol z toho zapal pankreasa...len ja som mala výsledky z krvi v poriadku žiaden zápal a všetky vyšetrenia aj ct kolonoskopiu rektoskopiu rtg čreva s kontrastom negatívne....u mna už aj psychika robila svoje ...

lala123
12. máj 2019

@inhibiitor ale hlavne má pichalo na pravej strane ako je slepak

inhibiitor
autor
12. máj 2019

@lala123 pankreaticke enzymi v krvi mam ok . Crp som mala 98 , o dem 48. O tyzden 4 takze pohoda len nevedeli z coho.. mavam krce ked sa postacim ktore zachvilku prejdu nad pupkom ale aj dole vpravo no

peppita
13. máj 2019

@inhibiitor drzim palce, nech je to slepak,

inhibiitor
autor
13. máj 2019

@peppita ďakujem

hope87
14. máj 2019

Dievcata, ktoré ste mali s tym slepakom problémy...ako casto ste mali bolesti a ako dlho trvali? Myslim ci den - dva, ci par hodin? A po nejakom konkretnom jedle? Mam pomaly 32r a teda uz od zakladnej skoly ma raz za cas chyti "zachvat" a bolest na pravej strane...uplne priznaky ako pri podrazdenom slepaku, teda okrem tej bolesti okolo pupku. Mam vyssi prah bolesti, takze dokazem s tym fungovat, aj ked najlepsie mi je, ked sa schulim a nic nerobim a vzdy ma to po nejakom case prejde, vacsinou cez noc a rano uz je ok. Uz vtedy som bola na sone a na nic neprisli, ze vsetko ok. Po rokoch som isla znova na sono, akurat asi 2mesiace dozadu a vysledok? Opat vsetko ciste, ze teda len treba spravit kolono a gastro. Chystam sa na tie vysetrenia ale viete ako to je...dlho dlho je pokoj, tak sa cloveku nechce 😖

inhibiitor
autor
24. máj 2019

@hope87 chod na laparo, dom dva dni po nej a veru slepak uplne zapaleny a scvrknuty od zapalov castych a ktomu uz aj zrasty

marika3110
24. máj 2019

@hope87 na chururgii pred planovanou operaciou chronickeho appendixu mi dr hovoril aby som sa v ambulancii postavila, skocila a dopadla na paty, tak silnejsie a cakal reakciu, samozrejme ze ma tam dobre pichlo, cize potvrdil chronicky zapal..v 2011 ma operovali, bolesti som mala cca mesiac nepravidelne