Čo je vhodné na exzém?

simculllka
27. apr 2015

Ahojte, rada by som sa spýtala, čo môže pomôcť na exzém. Je to červené, ako keby také pupienky a po škriabaní sa mi to zahnisalo. Je to nepríjemné už len preto, že sa mi to vyhodilo aj na zadku a stehnách, Môže to súvisieť aj s nejakou alergiou? Zatiaľ potieram sudocremom, ale neviem, či nebudem musieť ísť k lekárovi, čomu by som sa rada vyhla.

jessica1996
27. apr 2015

povedala by som že skoro na 100% to suvisi s alergiou, ked čítam jak to opisuješ.. mne sa v tehotenstve objavila alergia na potraviny. a mam presne taketo iste priznaky začervenane hnisave drobne pupence...pripominajuce žihlavku alebo niečo take.. no myslim že by ti pomohlo vyradiť zo stravy alergeny mne to najviac sposobuju olejniny (oriešky všetkeho druhu, sezamove a všetky ostatne semiačka, kapusta, paradajky, čokoláda, štiplavé jedlá) toto su veci ktore ja nemožem ale je milion dalších alergenov.. med, mlieko...už takmer každá druhá potravina je alergén, skus si vyhladať alergeny na nete, a či si niečo také nejedla a tak .... možu to zmiernit antihistaminiká (napr. dithiaden) ale to je na predpis ak dobre viem ... a velmi by som to nenatierala ničím lebo mna to potom svrbí ešte viac... hlavne skus tu dietu, a uvidis ci sa to zlepší , lebo najskor je to alergia na nejake potraviny.. alebo je teraz jar, všetko kvitne može to byť aj nejakou rastlinou čo teraz kvitne, kvitne ich teraz vela takže ..držím palce aby si čím skor odhalila spušťač ... a ak by si predsa nezistila nič tak skús zajsť k imunologičke a ona ti spraví testy že načo máš alergiu.

madafi
29. apr 2015

pomôže vám prečistiť si tráviaci a vylučovací trakt bez toho to bude iba chvíľkové a potom sa to vráti naspäť
http://ituconsulting.blogspot.sk/2015/01/mozete...