Čo mi pomôže na bolesť chrbta?

lucia851
12. okt 2021

Ahoj boli ma krčná chrbtica a kríže. Beriem už dlhodobo Lyricu. Aj od bolesti si dávam flector, ale nič mi tu bolesť nechce utlmiť. Co mam už robiť. Aj cvičím ale nepomáha zatiaľ.

oli18
12. okt 2021

@lucia851 Mne pomohla rehabilitácia.

laurika999
12. okt 2021

@lucia851 Suché teplo, flector náplaste a hlavne rehabilitácia- masáže.

nwnw
12. okt 2021

@lucia851 fyzioterapeut a rehabilitacie.

megyi1711
12. okt 2021

@lucia851 mne pomoze na krcnu masáž, beriem aj lieky ked ma uz velmi boli od dr ketanol a sirdalud a kazdy den dam 5 tibetanov, skus 🙃

laurika999
12. okt 2021

@megyi1711 A ten Sirdalud Ti pomáha na uvoľnenie svalstva ?

zuzkaa1991
12. okt 2021

@lucia851 ako ste riešili bolesti musia mat dovod...ako pisala vysse pani tak rgt poprípade kvalitny fyzioterapeut ja mam dlhodobo problémy a chodim na masaze a uz v lete po.par.rokoch som isla. K fyzioterapeutke a.okrem inych mam bolel krk nik s tym nespravil ani lieky ani rehabka az fyzioterapeutka a to som nakoniec mala vykruteny stavec....takže určite ist s tym smerom aj ked stoji to nemale penaze

megyi1711
12. okt 2021

@laurika999 ano pomaha, ked si dam za pol hodku citim úľavu... Mna velmi bolieva krčná, mam aj vysunutu platnicku, kúpila som si teraz milgama N pocula som ze je to dobre tak skusam

simca06022011
12. okt 2021

Rehabilitacie, cvičenie, masáže, plávanie... Spravne sedenie/nesedenie, skola chrbta. Ak ide o zápal tak lieky. Pripadne riadne vysetrit dovod bolesti a podla toho sa zariadiť.
Ja napr vôbec žiadne uvoľňovacie lieky nemozem.to mam odsledovane 😂

luccija
12. okt 2021

@lucia851 masáže aspoň 5 x a potom len cvičiť a cvičiť s fyzioterapeutom.Ja som sa teraz do toho pustila zistil mi spadnutu klenbu, skrátené svaly, no všetko zle:(bloky na krčnej chrbtici..od bolesti Ti pomôže liek na chvíľu treba ísť k neurologicke spraviť MRI či RTG nemáš výrastky, vysunuté platničky, zlé držanie tela...ty máš aj nadváhu...a potom len cvičiť pokým to naozaj nie sú vytecene platničky.Ja som sa denne budila s bolavymi ramenami, tlaky do hlavy...po mesiaci je to veľká úľava a dlhá cesta predomnou

luccija
12. okt 2021

@simca06022011 uspavaju Ta tie lieky?

simca06022011
12. okt 2021

@luccija nie vôbec (po poslednom som dokonca nespala celu noc😂) , ale bolesti a problémy mam väčšie, mam hypermobilne klby, cize este ak sa mi svaly, šľachy a co ja viem co pouvolnuje, tak je zle

laurika999
12. okt 2021

@megyi1711 Ja mám tiež problém práve z krčnou chrbticou. V minulosti som aj tú Milgammu N užívala a pomohla.

luccija
12. okt 2021

@simca06022011 aj ja som hypermobilna jeden ortopéd mi povedal, že som mohla byť dobra akvabela, alebo gymnastka🙂ja si zase dám Guajacuran raz za pol roka a prespala by som den

simca06022011
12. okt 2021

@luccija no a teraz by si už ani nechodila 😉 ja som na gymnastiku chodila a prave ortoped mi povedal, ze to mi este zhoršilo stav 🤷🏻‍♀️

lucia851
autor
13. okt 2021

@luccija ja mám masáže zakázané, lebo mi tu bolesť ešte zhoršuje. Tak idem to riešiť rehabilitáciou.

timetotime
15. okt 2021

ci si to tym cvicenim nahodou nezhorsujes. ak mas taketo problemy, skor by som skusala chrbat tak nezatazovat, obcas ho pekne prehriat. ja ked som mavala problemy sice z ineho sudka, ale mne lekar odporucil revitanerv. on pomaha pri viacerych tazkostiach a aj pri bolestiach chrbtice, prave kvoli tomu ze obsahuje kyselinu alfa-lipoovu. doktor mi povedal, ze je dobra pri takychto bolestiach.

lucia851
autor
15. okt 2021

@timetotime cvičením si to nezhorsujem práveže sa mi uľaví a užívam milgamu n

timetotime
3. nov 2021

tak aspon ze to, ak su take cviky co ti pomozu ulavit od bolesti, lebo teda niekedy je to aj tak, ze najlepsie sa ani nehybat 🙂 dobre je ale, ked clovek takto natrafi aj na doplnky, ktore pomahaju, lebo inak si to neviem predstavit.