Čo mi pomôže na migrénu?

lentajeho
1. dec 2021

Ahojte, viete mi poradiť prosím niečo na migrénu? Mám strašne bolesti hlavy a 2 x som zvracala. Ďakujem ❤️

vanda323
1. dec 2021

@lentajeho Ja keď sa pri migréne vyzvraciam vtedy mi povolia bolesti v hlave

kacena4
1. dec 2021

lieky od bolesti? a spanok a tma

patus_2
1. dec 2021

@lentajeho magnézium, vitamín C, voda s citrónom, tma, ticho a spánok. Ešte niekedy pomôže voda s himalajskou soľou a cukrom. Od bolesti najlepšie kvapky algifen, ale tie sú na predpis.

merrysa
1. dec 2021

@lentajeho ja tiež len vyvracat a vyspať.. Mozno trochu coly na energiu a napravenie zaludka.. Ak je to casto, chod k neurologovi, nech nastaví liecbu, resp. Hladaj príčinu.. Ja som mala predpisane triptany na bolest a torecan cipky proti vracaniu

lentajeho
autor
1. dec 2021

@merrysa Mam to len raz za mesiac v čase keď mám dostať svoje dni a minule mi bolo tak zle že som nonstop vracala iba žlč tak som musela ísť na pohotovosť a dali mi tam injekcie do sedacieho svalu a potom to bolo ok tiež mi dali torecan a aj metamizol stada ale ten som si dala a zatiaľ nepomáha a ja mám aj vysoký tlak a doktorka povedala že to je s tým spoločne tak mi nasadila lieky a bola som ok migrénu mám teraz po 2 mesiacoch.

natal
1. dec 2021

@lentajeho Ked na teba ide migrena, skus Panadol migrena Ale musis si ho dat este na zaciatku a zastavi migrenu. U mna zacina zmenou videnia v zornom poli. To uz hned utekam po tbl Ak ju nevezmem, som 2 dni odpisana.

simsalabim
1. dec 2021

@lentajeho ak je to migrena, zakladom je liek podat cim skor. Ak mas varovne signaly - auru - tak hned vtedy. Ked sa bolest rozvinie, uz je neskoro. Ak poznas svoje spustace, je dobre liek dat uz ked vies, ze sa vyskytnu ( napr u mna to je stret 3 faktorov - menzes, zmena pocasia a vycerpanie). Vtedy si davam liek od bolesti na noc, lebo v spanku si auru nevsimnem a zobudim sa uz s bolestou a ta znamena 3 dni utrpenia a PNky.

merrysa
1. dec 2021

@lentajeho och je to fakt neprijemne, ja som pred tehotenstvom mavala tiez každý mesiac ako ty, poznam to, sice som na pohotovosti nikdy neskoncila, ale mala som veselo..vzdy sa to zacalo mega bolestou a potom cca 3-4 hodiny vracania kazdu chvilu, potom spanok a na druhy den este dozvuky.. Strasne nieco. Pocas tehotenstva som mala asi 2x na začiatku a potom po porode asi raz ale len taku mini migrenu s 1 vracanim.. A to ma maly uz skoro 10 mesiacov. Je to super konecne nevracat. Prepac za vylev 😂 drzim palce nech to niekedy prejde aj tebe

merrysa
1. dec 2021

@simsalabim len tak zo zvedavosti - ako vies, ktory den menzesu ti nastane bolest? Ci si davas kazdy vecer preventívne tabletku? Prepac ale zaujima ma to 😂 nikdy mi to nenapadlo takto riesit, na mna to v 90% pripadov chodilo tiez v noci a teda ráno po zobudeni uz bol masaker a rozbehnuta bolest

lentajeho
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
1. dec 2021

@merrysa pisala som, ze u mna ide o stret 3 faktorov - menzes (teda 1.den menzesu), zmena pocasia a vycerpanie. Ak viem, ze dostanem menzes a hlasia akurat zmenu pocasia a ja som total nevyspata a unavena - dam si pred spanim tabletku. Cez den to neriesim, na prichadzajucu migrenu ma upozorni aura.
Tebe sa to mozno zda smiesne, ale tu nejde o bolest hlavy, ale naozaj o migrenu. Kto ju zazil, pochopi, a bude chciet sa jej vyhnut za kazdu cenu.

alchemilkazltozelena
1. dec 2021

@lentajeho mne pomaha algifen

luna379
1. dec 2021

Z liekov iba Nimesil alebo Aulin, ale tie sú na predpis.

merrysa
1. dec 2021

@simsalabim prepac, ten smajlik nemal znamenat vysmech, ja si migrénou tiez prechadzam roky rokuce a zaujala ma proste tvoja prevencia, preto som sa pýtala.. Keby sa mi to v budúcnosti vratilo. Vobec nic v zlom, pisala som v inom komente ako som trpela kazdy mesiac

lilly2303
1. dec 2021

@lentajeho mne teda nepomáhalo nič, sem tam mi na chvíľu zabral ibalgin a natierala som si spanky pepermintovym olejcekom a šiju chladivym gélom, to mi na chvíľku zabralo. Potom som skončila na neurológii, urobili mi magnetickú a dostala som silné lieky určené na migrénu. Ja som tiež mávala hrozne silné migrény, 2-3 dní som prezvracala a prelezala s bolesťami, niekedy som myslela že už sa budem od bolesti skrabat po stenách. Kolegyňa tá máva tiež silné migrény a jej pomáha silná káva bez cukru a vyzmyka do nej citrón
@

dollyzv
1. dec 2021

Mne pomáha jedine novalgin..alebo panadol migréna

barbie1981
1. dec 2021

Sestra máva aj 2* za mesiac, pomáha iba flector prášok zaraz pri prvých príznakoch, tiež je to na predpis

simsalabim
1. dec 2021

@merrysa Inak sa musim priznat, ze mi to poradil neurolog. Mna by to nenapadlo 😅 a je fakt, ze sa migrene uspesne uz take 4 roky vyhybam. Dovtedy sa mi stavalo, ze som sa s migrenou zobudila to bol potom masaker 😤 A sefka v praci tiez nebola nadsena.

merrysa
1. dec 2021

@simsalabim to je super, ze uz 4 roky 👍 ja čakám co bude, ked prestanem kojit. Sefa som mala najlepšieho na svete, dal mi v pohode voľno ked mi bolo zle (ma v rodine migrenicku, takze velmi chápal moje trapenie), s inym sefom by som bola davno vyhodena

simsalabim
1. dec 2021

@merrysa Ved to, ze zrazu vypadnut na 3 dni kvoli migrene a viackrat do roka... Na to treba v praci pochopenie. A nehovoriac o tom, ako clovek trpi (u mna naozaj iba ticho, tma, lezat a vracanie popri tom) a ze sa z toho znovu zo dva dni spamatava.

deti95060810
1. dec 2021

mne Sumatriptan...predpíše obv. lekár

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
1. dec 2021

@prasiatko30 no ked sa inak neda 🤷‍♀️ Ja vtedy nie som schopna nicoho, problem je dat v praci vediet... cela rodina chodi po spickach, su ticho ako mysky, varia co najmenej aromaticke jedla (vona mi to cele zhorsuje)... Manzel mi len chodi davat cerstvu vodu do pohara (hoci pijem iba sem tam dusok) a vynasa kybel, ked neviem vstat ho sama vyliat 🤦‍♀️ Stastie je, ked sa dokazem odtrepat na wc.

prasiatko30
1. dec 2021

@simsalabim no ved ale ked si dam nacas tabletku tak sa to nevystupnuje do takeho stadia tak ako si to povedala v predoslom prispevku niektorom

simsalabim
1. dec 2021

@prasiatko30 Ano. Ved preto si tu tbl davam na noc, ked hrozi, ze to pride a ze si v noci auru nevsimnem (ak teda chodi aj v spanku?) Ak to cele neprepukne, da sa potom fungovat.

simbatko
1. dec 2021

@lentajeho Ahoj mne pomáha Quarelin..to je na migrénu... Mávam často ...tak dr predpisuje....Viem čo to je Velice dobre ... držím palce nech čo najskôr prejde

sazumak
2. dec 2021

Ja som si napr. odsledovala, že ju mávam väčšinou 2 a 3 deň menzesu. Samozrejme nie je to tak vždy, niekedy aj deň pred dostanem. Mávam aj takú, že sa rovno s ňou zobudím. Keďže kojím, tak len dva paraleny si dávam, ale moc to nepomáha :(