Migréna u detí?

nelinka0401
22. júl 2011

Ahojte mamičky.Moja 4 ročná dcérka mávala dosť veľké bolesti hlavy.Boli sme u pediatričky a tá nás poslala na neurologiu.Robili jej tam testy a všetko mala ok.Potom mi doktorka povedala,že to môže byť aj migréna. ☹ Je mi to neuveriteľné aby už také malé detičky mali také problémy.Pred pár dnami sa to znovu zopakovalo.Zobudila sa a plakala,že ju veľmi bolí hlavička ☹ po chvíli zvracala a bolo dobre... ☹ ☹ ☹

ivka225
22. júl 2011

@nelinka0401 A skúsila si aj očné vyšetrenie? Z toho tiež niekedy bolí hlávka.

nelinka0401
autor
22. júl 2011

@ivka225 to mi nenapadlo..skúsim sa na to spýtať.Dakujem. 🙂 každú chvíľu niekam chodíme...už v tom nemám ani prehlad 😒

kyska
22. júl 2011

ja som na migrenu trpela uz od detstva 😒
prvy problem bol vobec sa dopatrat co mi je - rodicia boli zufali a lekari ich povazovali za hypochondrickych rodicov.....

malu boli hlavka len na jednej strane? aka je to bolest? ostra? tupa? pulzujuca? intenzita stupa/klesa? svetloplachost? precitlivelost na hluk?

prekvapuje ma ze po vyzvracani sa jej ulavi, tak rychlo migrena neprechadza, mozno je to nieco s ockami resp. chrbatik ale zase je velmi krpata

kazdopadne to nezanedbaj, pamatam si ako som trpela ako kon v detstve a nik mi neveril ☹

fg1984
22. júl 2011

Hlava zvykne bolieť ako pri migréne aj ked zle trávi žaludok. Podla toho vracania, moj názor.

nelinka0401
autor
22. júl 2011

@kyska ked sa jej spýtam kde ju bolí,tak povie len hlava.Nevie mi to presne ukázať. 😒 nemôžem sa jej spýtať,či vpredu,na boku alebo kde.Už to mám odskúšané..Potom mi ukazuje všade kde ja alebo to zopakuje.Pôjdem ešte za pediatričkou nech nás niekam poposiela.Už sme si zvykli stále niekam chodiť.So synom sme už boli asi všade ☹

nelinka0401
autor
22. júl 2011

@fg1984 aj ja som si myslela,že to môže byť aj zo žalúdlom alebo nejaký vírus.Len ma tá doktorka trochu vystrašila s tou migrénou.

danielik79
22. júl 2011

@nelinka0401 ahoj aj môj syn má s migrenou problémy už od začiatku roka sme pobehali mám pocit že všade od očnéj, krčnej,ortopeda a skončili sme na neurologii a tam spravili eeg a nič bolo ok.

nelinka0401
autor
22. júl 2011

@danielik79 aj nám robili eeg hlavy a všetko bolo ok.

danielik79
22. júl 2011

@nelinka0401 aj jéj dal neurolog lieky nášmu zatial nie uvidíme čo povie rongen hlavy .Nášho bolieva v nepravidelných intervaloch pred mesiacom mal nádchu a to ho bolela hlava 4dni v kuse a vtedy sme boli aj na krčnom a nič najhoršie je že ked ho bolí hlava príde zvalí sa na postel a je uplne taký že nič ho nebavý nič nechce jesť a niekedy mu príde aj špatne ale to je málokedy .Neurologička nám zatial kázala že ked ho bude boleť tak paralen dávať ako doteraz .

nelinka0401
autor
24. júl 2011

@danielik79 no nám nedala žiadne lieky.povedala že tam nič nevidí.že ak jej to za nejaké dva dni neprejde,nech prideme na CT hlavy.dala jej len nejakú dietu.a prešlo jej to...až teraz znovu.

domini25
24. júl 2011

@nelinka0401 to nema napadnut teba ale tvoju obvodnu teda dcerinu...ja mam migreny od ámich rokov, teda diagnostikovali to ako bolesti migrezneho typu..lieky si uz nepamatam ale v podstate ti nikdy na to nic nedaju mozno tak algifen... tie bolesti nejak presli-nepresli a traz mam 25 a som sa nahnevala ze idem teda znova obehat- neurologicka ma poslala na EEG,CT,MR... eeg mi nevyslo dobre ze mam nejaku difuznu poruchu mozgu a MR nasla cystu na mozgu... ale nakoniec idem k neurol a ta ma poslala ku klinickej osychologicke ba tesxyt tie dopadli velmi dobre...neurl mala podozrenie na depresiu...ale co som chcela povedat je ze mne migrena poskodila mozog, takze to nenechavaj len tak.... urcite s nou obehni vsetko neurologiu, endokriologiu, ocne..... a na vsetko sa pytaj a otravuj, lebo same od seba ti nic nedaju..... pa to pisem tak v kocke 🙂

domini25
24. júl 2011

@kyska to mam najradsej ako?kde?ta boli hlava?? v zachvateked klucim pri hajzli ma boli cele telo nielen hlava, co ja viem ako ma boli ci tupo ostro?? to mam najradsej take otazky

domini25
24. júl 2011

@nelinka0401 sak je mala to sa ani necuduj.. a zase ona ti prikyvne ked jej ukazes ci ju boli tak alebo tak.... ak grcia to ju neskutocne boli hlava.... ja dakedy by som od bolesti oskarabala omietky.... takze ak si to nikdy nemala tak jej to chod dat riadne vysetrit..... lebo je to hrozna bolest, je to na vyskocenie z okna ako fakt ☹ ☹ ☹

atreyu
24. júl 2011

@nelinka0401 moja migrény mávam aj ja od detstva...za tie roky som pochopila, že ich mám od nízkeho tlaku (skús jej odmerať tlak ak ju bude najbližšie bolieť hlavička) a dostanem ju aj vtedy keď málo pijem...mne osobne voda nechýba, ale pijem ju v teplých a parných dňoch veľa, veľa aj keď do mňa absolútne nejde - proste treba sa donútiť...a čo sa týka liekov mne zaberá len Panadol (najmä ten Ultra Rapid) viem, že to malej nemôžeš dať, ale zdá sa mi, že existuje panadol pre detičky tak jej skús dať ten...ja mám diagnostikované migrénové stavy už od 14-ky, to sa pamätám, že som mala migrénu pri vyšetrení a lekárka sa ma pýtala počas vyšetrenia asi 10 krát či som ok a to som nemohla vôbec rozprávať - proste jej to na tom stroji skákalo ako na horskej dráhe...ale povedala mi, že ak mi zaberajú lieky tak liečiť sa zatiaľ nemusím...takže tebe aj malinkej prajem pevné nervy viem, že to nie je nič príjemné pre dospelú ženu a neviem si predstaviť ako to prežíva malinké dievčatko, ale ak je to migréna tak sa jej nezbaví po celý život ☹

nelinka0401
autor
24. júl 2011

@atreyu dakujem zarady.Skúsim jej zmerať potom tlak.no dúfam,že to už nepríde(teda aspoň sa snažím veriť)no ona pije veľmi veľa vody.s tým problém nemáme.Ked ju bolela hlavička dala som jej aj Panadol pre deti a nestihol jej ani zabrať a zvracala. ☹ už sa dlho nesťažovala na nejakú bolesť ale ak mi povie ,že ju len trošku bolí hlavička,tak sa nedám odbiť a budem si žiadať poriadne vyšetrenia.lebo tu sa začnú o človeka zaujímať až ked je neskoro.. ☹ ☹

atreyu
24. júl 2011

@nelinka0401 dúfam s tebou, že sa jej tá bolesť nevráti minimálne do 18-ky 🙂

danielik79
24. júl 2011

@nelinka0401 ja som tieto bolesti hlavy debatila tu so @strapco13 v téme alergia a kašel postupne sme vylučovali a tiež som sa dozvedela toho dosť tak skús pozreť na 61strane možno sa niečo viac zas dozvieš 😉

simsalabim
3. aug 2011

@nelinka0401 aj moja 5 rocna dcera trpi migrenami. Ak jej nepodam nieco od bolesti hned, ako mi to povie, ale cakam, tiez to konci vracanim - vraj typicke pre detsku migrenu. Pre detsku migrenu je aj typicke kratke trvanie v porovnani so zachvatmi, ktore maju dospeli, a po vracani prichadza u deti ulava.
Kazali nam viest si dennik a skusit vystopovat, co migrenu spusta - ztial bez uspechu. Ak sa zvacsi frekvencia vyskytu bolesti, nasadia nam aj preventivnu liecbu, aby sa zachvaty nevyskytovali tak casto. Nam najlpesie zabera Nurofen - ten na rozdiel od Panadolu ucinkuje rychlejsie, takze bolest sa skor zastavi. Co sa tyka tlaku, ked je uz zachvat poriadne rozvinuty - teda ak som jej neskoro podala analgetikum, tiez jej klesne tlak, ma studene koncatiny, je bleda...ale je to skor nasledok, nie pricina bolesti. Ocne vysetrenie sme absolvovali tiez, ale toto mame v poriadku....

kostri
17. feb 2012

@nelinka0401 ahoj,nasa starsia dcerka mava migren od pol roka.zvracala niekolko krat za den,prespala cely den a potom aj noc a na druhy den uz bolo dobre.periodicky sa jej to opakovalo kazdy mesiac,potom kazdych 6-8-12tyzdnov..nakoniec to nemala 28tyzdnov a teraz to nemala 51tyzdnov
boli sme na neurologii,na EEG vysetreni ,na magnetickej rezonancii,na ocnom vysetreni..citala si? http://www.choredieta.sk/index.php/migrenaudeti

kostri
17. feb 2012

pocula som nazor,ze velmi dobre je u ludi s migrenou doplnat magnezium.u dospelych to funguje(mojou kamaradkou-37rocnou potvrdene,ta dostavala koli migrenam magnezium aj do zil)u deti sa ale magnezium odporuca az od 6rokov.skusala som davat dcerke stvrtku tabletky denne,ale nechcela mi to papat,ani pit rozpustene v napoji.

kostri
17. feb 2012

@nelinka0401 a ako ste na tom teraz?ako sa ma mala?

nelinka0401
autor
17. feb 2012

@kostri ahoj.no odvtedy ako sme boli na neurologii.nič nemala.ani nezvracala ani ju hlavička nebolela.len ked mala byť chorá.na neurologii jej nič nezistili.tak len dúfam,že to nebolo nič vážne a už sa to nevráti.

kostri
17. feb 2012

@nelinka0401 to je fajn 😎 nasa mala migrenu zrovna vcera ☹

nelinka0401
autor
17. feb 2012

@kostri no chudatko malé.viem si predstaviť,čo prežívaš.ked malá tak zvracala a strašne ju bolela hlavička,bola som úplne zúfalá.a dr.ma ešte naplašila s tou detskou migrénou.odvtedy sa nič neprejavilo,tak dúfam,že to mala len nejaký vírus 😒

anjelicek26
17. feb 2012

@nelinka0401 - kamaratkina mala rovnako :( Caste migreny, bolenie hlavy, vsetko jej vylucili, ostala len migrena. Dostava pol tabletky magnezia, ked je fakt zle a zistili jej nejake alergie, odkedy sa to lieci, je tych migren menej,ale stale to ma.

nelinka0401
autor
17. feb 2012

@kostri a nič jej nepomáha?nič pre také detičky nie je na predpis??ved musí strašne trpieť ☹

nelinka0401
autor
17. feb 2012

@anjelicek26 no ved to je najhoršie ked niečo takéto postihne deti.aj ja mávam dosť často bolesti hlavy ale nie je to migréna a nedá sa to niekedy vydržať..ale zase ja si za to môžem sama..ja nemám rada lieky 😖

kostri
17. feb 2012

@nelinka0401 nie,nie je nic,myslim len preventivne to magnezium,ale to mi dr nepovedala.kazala davat sirupy proti bolesti,ked ma migrenu,ale nedavam,lebo vsetko vyvrati.ona cely cas spi,tak tu bolest vlastne prespi,ked sa zobudi,vyzvracia sa a spi dalej...ale vcera bola ta migrena uz miernejsia(ak to bola migrena,ale myslim,ze ano)trvala dve hodiny,vyspala sa,ked sa zobudila,uz ju nic nebolelo,ani nezvracala.tak snad uz dalsie migreny budu u nej prebiehat len v takejto miernej forme,alebo z toho uplne vyrastie 🙂

nelinka0401
autor
17. feb 2012

@kostri tak ,držím palce nech jej to úplne prejde alebo ked už tak v takejto najmiernejšej forme.už aby aj deti trpeli do tak malého veku 😒

kostri
17. feb 2012

@anjelicek26 ahoj,prosim ta,kolko rokov ma ta kamaratkina mala?