Čo vám pomohlo na vonkajšie hemoroidy?

8. aug 2023

Ahojte,
Prvýkrát sa mi stalo že mám vonkajšie hemeroidy v akútnej fáze - mám tam veľmi navretú bolestivú žilu, z ktorej aj krvácam.
Vypuklo mi to v piatok, bol to posledný deň dovolenky v zahraničí, až večer mi došlo že je to asi toto. V sobotu a obed po prílete som si v maďarskej lekárni kúpila mastičku - hemorid - vyzerá byt na prírodnej báze.
Kúpila som si včera faktu aj detralex, no faktu zatiaľ nezabral ani od bolesti vôbec ani od krvácania. Po akej dobe vám to začalo účinkovať?
Čo vám pomohlo na to ? Už som celkom šediva z tej bolesti… Ak by bolo nutne ísť s tým k lekárovi tak kam , chirurgia či gastro ? Čo by mi robili ?
Prosím, poraďte mi…. Ďakujem 🙏

ladia
8. aug 2023

laserova operacia mi pomohla mam pokoj ,

autor
8. aug 2023

@ladia tak aké musí sa to najprv zahojiť nejak nie ? Prvýkrát v živote mi ti vybehlo tak potrebujem to teraz nejako ukľudniť… také krvácajúce snáď ani nezalaseruju….

ladia
8. aug 2023

vies co vobec nemusi ja som to mala v akutnej forme aj mi prasklo mi to krvacalo a spravila sa tam taka hrca , isla som s tym a rovno mi to laserom vybral stalo to ale 370 eur ale v tom momente mi bolo vsetko jedno strasne ma to uz bolelo a nie a nie sa to zahojit v tejto akutnej forme som sa to snazila liecit 3 tyzdne az som isla na tan leser nedalo sa to uz vydrzat

alickapusinka
8. aug 2023

aj mne len operácia tie rôzne gebuziní z lekárne aj na recept aj na voľný predaj bolo všetko iba krátkodobé riešenie operácia v roku 2008 mi úplne zmenila život samozrejme k lepšiemu.

niqua
8. aug 2023

Ahoj, mala som to presne tak isto ako ty...šla som aj do nemocnice...tam si ma okamžite chceli nechať, no ja som odišla, nechcela operáciu ..v prvom rade detralex je skvelá voľba...3x do dna som si robila kúpeľ v dubovej kôre....sedieť čo najmenej...hemoral obrúsky kúpiť a utierať sa len s tým + vždy si zástrcit tu jednu servítku do zadku ako obklad a nechať to tam kým nevyschmlne a vymeniť za ďalšiu...čipky som nepoužívala ale masť áno...avenoc je ešte taká prírodná...psylium...a piť veľa veľa čajov určených nato ...prešlo mi to...objavilo sa mi to po 8 rokoch až aj to po pôrode, čo je pochopiteľné...držím palce ak má ešte napadne čo všetko som robila, napíšem

marca12
8. aug 2023

Davam si gel z dubovej kory do par dni to pekne stiahne a mozes uzivar ibalgin alebo podobny liek na zapal. Ak by nic nezabralo treba ist k obvodnej a posle ta k odbornikovi.

gabym
8. aug 2023

Ľúto mi ťa je, viem presne čo prežívaš.. Dávala som maste, čípky, kúpeľ v dubovej kôre a nič nepomohlo tak že by zaliezol dnu a nebolel.. Mne jedine čo pomohlo, tak chladiť. Mokrá gaza do mrazničky a priložiť na hemeroid.. Pekne sa stiahol a prestal bolieť. Zas vyliezol a tak som to opakovala asi 3 dni kým to úplne prešlo

aandrea9
8. aug 2023

Gél z dubovej kôry a ľadový obklad. Ten obklad poradil chirurg.

kitycat
9. aug 2023

Zatiahnes to subovou korou, ale proktolog by to mal vidiet tak ci tak... ak ti to takto vylieslo, tak si dlhodobonodkladala problem

Stravu uprav a nevysedavaj na wc

srnka79
17. aug 2023

Ahoj, prosim ta, ako si dopadla? Pomohlo daco? Riesim po dovolenke podobny problem, zatial bez krvacania, ale svrbi, boli, stipe, tlaci, obvodna na dovolenke, uz dva tyzdne riesim mastu, faktu, hemostop gel a detralex - uz koncim tu akutnu kuru a nic. Na zachode nevysedavam, pri pc tiez nie teraz, ked to nejde a vobec netusim, ci je to vobec ono a za kym ist. Iba podla priznakov a porady s lekarnikmi predpokladam, ze to asi budu hemoroidy, ale ved moze byt hocico, od analnych trhlin az po rakovinu (snad nie) a tiez to mam prvykrat, tak si to ani neviem zaradit, ani poriesit, uz len cakam, kedy sa dostanem k dr. a kam ma posle - hlavne vymenny listok asi treba od nej... drzim nam obom palce🤦😉