Ako ste riešili vonkajšie bolestivé hemoroidy?

13. apr 2023

🙄 cítim sa trápne, ale prosím, ako ste riešili vonkajšie bolestivé hemeroidy? Dám si masť, nepomáha. Uľaví sa mi keď si dám čípok, ale do 5 minút mi treba na wc, asi sa to míňa účinku, či? Lebo po potrebe má to zase boli.
Detralex chcem až ako poslednú možnosť.

chodilasomdomov
13. apr 2023

dietu treba nasadit 🙂 a ist k proktologovi

vkatush
13. apr 2023

Ja som mala po pôrode jeden hnusný, bolestivý a celkom veľký. Našťastie vonkajší. Volali sme ho Kryštof 😂

2 dni som si robila obklady z dubovej kôry (každé 3 hodiny cca 15-20 minút som si prikladala namočený obväz), po tejto kúre vždy faktu gél a samozrejme vždy po wc umyť a namastiť.
Po 2 dňoch zmizol a už sa neobjavil.

petamich
13. apr 2023

mne pomohla dubova kora a faktu cipky a krem ale tiez ma z tych cipkov vzdy prehnalo, snazila som sa vydrzat co najdlhsie vzdy

autor
13. apr 2023

@chodilasomdomov akú diétu? Stolicu mám normálnu, nie zápchu. Neviem z čoho to mám. Možno od sedenia

ritta86
13. apr 2023

https://www.tcmherbs.sk/eshop/kod-368-balzam-dy..., zozen si toto. Nic lepsie nie je. Je to uplny zazrak.
Po porode ma to zachranilo a to som videla hviezdicky ak bez toho ze by som bola na zachode

gabym
13. apr 2023

Ja som dávala dubovú kôru a procto-glyvenol čípky. Od bolesti mi pomohol studený obklad na hemoroid. Vždy keď veľmi bolel tak som dala obklad a stiahlo bolesť a on aj trochu zaliezol. Za mňa studený obklad 100% účinnosť

kvietok2012
14. apr 2023

Mne pomohla Fine 6 vodička a sedave kupele v dubovej kôre

saxana000
14. apr 2023

K lekarovi cim skor..

ivangeline
14. apr 2023

Pohyb,dieta,mast a gel a dubova kora,skontrolovat doktorom. Ja mam len v tehotenstve a par m potom,inac len ak sa blbo stravujem.

brona110
14. apr 2023

Mala som po druhom porode fakt zle. Okrem toho co ti tu pisali, po kazdej velkej potrebe neutierat, lebo tym to drazdis ale umyt studenou vodou a potom natriet gelom. Ak su vonkajsie, staci ten gel, nie cipky. Ak by sa to nezlepsilo, tak smer lekar.

mk22
14. apr 2023

Sú aj tabletky ktoré sa užívajú, hemostop probia a krém proctogyvenol plus sem tam dub kôra sed kúpeľ alebo krém faktu a vydržať trvalo to aj týždeň, 10dni kým som bola ok
Fuj je to nechutná bolest

alenamihal
14. apr 2023

kup si DIOMAX alebo detralex=toto mi odporucila lekarka a topka mast je proctogyvenol..mnw korova mast robila este horsie...ak mas ultra lampu cervenu ,tak ja som si to vysusila ,,3x denne po 5mins...do tyzdna som bola ok...ale tie tabletky su dobre na cievnu sustavu a plud hemoroidne ochorenie..

dlucy
14. apr 2023

Mne zabera mast doloproct na predpis. Po kazdom wc umyt. Mam 3 stupna

pondelok01
14. apr 2023

Mne prave tie detralex tablety najviac pomohli