Covid - pozitívny test

lagunka0000
10. nov 2023

Ahojte, máte teraz niekto zase covid? Akurát teraz mi vyšiel pozitívny test, všetko ma bolí svaly, kĺby, kašeľ teplota.

yanni
10. nov 2023

@lagunka0000 Mas chripku. Tot vsjo.

elenka74
10. nov 2023

Ja som mala pred necelým mesiacom a stále nie som úplne fit

lagunka0000
autor
10. nov 2023

@elenka74 ako dlho si bola chorá?

elenka74
10. nov 2023

Pozitívna asi 6 dní, teploty do 39 st. asi 6 dní a stále nevládzem tak, ako predtým.

lagunka0000
autor
10. nov 2023

@elenka74 aj si bola u dr? Mne dala antibiotické kvapky do nosa a tabletky

elenka74
10. nov 2023

Ja som lekárke len volala a dala mi antibiotiká a sirup na kašeľ

elenka74
10. nov 2023

A brala som vitamíny, aj teraz ešte stále beriem

tehotna40
10. nov 2023

@lagunka0000 moji rodicia mali asi 2 týždne dozadu, bolest svalov,kĺbov, horúčka,sopeľ,kašeľ a otec aj hrdlo. Všetko naraz. Dostali niečo od kaslu a isoprinosine. Po cca 8 dňoch šli naspäť do prace uz im bolo dobre

lagunka0000
autor
10. nov 2023

@tehotna40 chvalabohu že sú už v poriadku, však aj ja tak isto všetko naraz☹️

egonsk
10. nov 2023

to si este ludia fakt len tak robia covid testy? uff.. ako som rad, ze nas uz do toho panduri nenutia...

elenka74
10. nov 2023

@egonsk A čo je na tom zlé? Ak máš vysoké teploty, nevládzeš stáť na nohách, a bojíš sa, aby si náhodou Covidom nenakazil svojich blízkych, tak si ten test pre istotu urobíš.

lagunka0000
autor
10. nov 2023

@elenka74 presne tak, je to o zodpovednosti nič iné za tým netreba hľadať

domka222
10. nov 2023

@elenka74 ja neviem,keď som chorá, tak sa snažím nechodiť ku blízkym. Či už je to len prechladnutie,chrípka....

elenka74
10. nov 2023

@domka222 Takto som sa pri chrípke nikdy necítila, takto som sa cítila len Covide a to naozaj nechcem zveličovať, lebo viem, že aj chrípka je veľmi nepríjemná.

tehotna40
10. nov 2023

@egonsk našim kázala lekárka, boli ze su chorý a povedala ze antibiotiká netreba lebo ze to je určite covid ze nech si spravia test, tak si spravili a bolo to tak..

barlenka
10. nov 2023

@egonsk by si sa čudoval koľko ľudí je chorých na covid - len vláda čuší.
Prečo sú nemocnice zatvorené ? len tak

mogaa
10. nov 2023

@lagunka0000 ono naozaj je jedno či ide o Covid alebo chrípku - v oboch prípadoch sa vyhýbaš blízkym pre ich ochranu a v oboch prípadoch sa liečia len príznaky a tie sú zvyčajne rovnaké - či chrípka či Covid

sss777
10. nov 2023

@mogaa
Ale existujú lieky, ktoré ak sa dajú do 7 dní od nástupu príznakov, tak skrátia ochorenie. A pre chrípku je to niečo iné ako pre Covid. A to je asi jediný dôvod, pre ktorý sa aktuálne platí testovať sa.
S vyhýbaním sa blízkym pre ich ochranu môžem len súhlasiť.

dota6
10. nov 2023

@lagunka0000 ahoj, mali sme celá rodina covid pred 4 týždňami. Testovala som sa kvôli ročnej dcére. Ja som mala 5 dní 39-40 teploty, malá tiež. Muž bol na tom lepšie. Dr nedávala žiadne lieky. Ja som jediná u dr nebola, len malá a muž telefonicky. Nedostali nijaké lieky.
Ja som chorá doteraz😁 bez srandy, takú pliagu som ešte nemala (nebývam chorá) naposledy 3 roky dozadu črevná viróza. Takže toto ma skolilo, bolel ma celý človek. Kolená a bedrá ma bolia doteraz a tuberácky kašeľ pretrváva, som zadýchaná, unavená.
Najviac mi bolo ľúto malej 😕 vracala, kašľala, vysoké teploty. Ale bola najrýchlejšie fit😇
Autorka, prajem ti, nech si čím skôr zdravá.

petamich
10. nov 2023

mala som pred mesiacom - dva dni mi bolo pekne na figu, par dni uplne upchate dutiny a bolest hlavy a inak nic, test som si robila tiez 🙂 lebo kamosky, s ktorymi som bola vonku jedna po druhej pisali, ze im je cudne, tak som si ho spravila nech viem s cim pracujem

drzim paste nech si cim skor fit 🤞🏻

egonsk
10. nov 2023

dievcence ja vcelku chapem obavy, ked zistite, ze mate covid, ale popravde o co je liecba inaksia ako ked kedysi vas skolila riadna chripka? Pred 30timi rokmi bezne byvali aj chripkove prazdniny v skole, lebo proste ta pliaga sa rozbehla a kopec ludi si tyzden-dva muselo polezat, nez sa dalo dokopy. Ludia ked boli chori nelabzovali po nakupakoch, nerobili si cajickove seanse zo susedmi, ani nic podobneho, aby nenakazili svoje okolie. Teraz si mnozstvo ludi mysli, ze zhltne dvoje strepsil a moze ist aj s hnisavou anginou niekde na zurku, alebo do prace, lebo ved priznaky su utlmene a snad je ako-tak zdravy a potom o par dni polka uctovniciek, skladu, alebo ineho oddelenia je paralyzovana.

Vela ludom uz len vedomie, ze maju covid zhorsuje samotny priebeh, lebo psychika robi pri akejkolvek liecbe polovinu uspechu... Pritom staci sa spravat disciplinovane ako pri akejkolvek inej lahko nakazlivej chorobe a nebude sa treba obavat ani doby, ani priebehu a ani sirenia.

lagunka0000
autor
11. nov 2023

@dota6 tak to ma mrzí že si ešte stále nie fit, ďakujem a tiež prajem nech čo najskôr budeš ok

lagunka0000
autor
11. nov 2023

@petamich ďakujem 😍

tiezjedna
11. nov 2023

@elenka74 lekárka ti dala atb na vírusové ochorenie??? Tvl, sila🙄

elenka74
11. nov 2023

@tiezjedna Mala som strašne silný kašeľ, tak asi preto predpokladám

mooonika1975
11. nov 2023

@domka222 no tak toto treba povedať napriklad tým , čo posielajú deti so soplikom a kašlikom, veď to sú prvé priznaky ochorenia, ktoré vtedy najlepšie poroznášajú, pri suchom dráždivom kašli, či kýchani. Všetky moralizujete, ako treba ostať doma a deti - najväčši prenášači - tie pošlete v pohode. 😉 V mojom kolektive deti nie je ani jeden deň bez toho, aby tam niekto nebol chorý.

mooonika1975
11. nov 2023

@tiezjedna och, ešte šťastie ,že lekár je normálny a dal antibiotika

tiezjedna
12. nov 2023

@mooonika1975 odkedy sa na vírusové ochorenia predpisujú antibiotiká?? Nejaká novinka?

tanyag
12. nov 2023

@mooonika1975 škôlka je kapitola sama o sebe...to nie je deň, aby som v šatni alebo v triede nepočula detský kašel...a samozrejme výhovorky na alergiu...chápem, sú deti, ktoré vážne tú alergiu majú, ale potom by napr. moja dcéra nebola len 3 dní v škôlke a 2 týždne doma...a takto dookola. A nie len moja, z 22 detí je každý deň v škôlke maximálne 10 detí...teda tie dní, čo tam je aj dcéra...a najnovšie zrušili pravidlo v škôlke...predtým sme podpisovali papier o bezpríznakovosti (po vrátení sa do škôlky, po chorobe, čiže dieťa nemá žiadne príznaky choroby, čo je kašel, sople atď....najnovšie už stačí papier o bezinfekčnosti, čiže dieťa môže aj kašlať, aj sopliť, len nech nie je infekcné)

mooonika1975
12. nov 2023

@tiezjedna odkedy covid zabil veľa ľudi, okolo mňa a virusové ochorenia ani jedného, odvtedy moja krásna