Covid v 5. týždni

9. aug 2022

Ahojte som v 5tt a mam covid.

Priebeh som mala ľahký, ostal mi len kašeľ a sople. Teplotu som nemala, iba bolest klbov...Dnes som si spravila tehotensky test a vyšiel mi pozitivny a teraz sa bojim o bábätko. Očkovana som. Máte niektora skúsenosť? Narodilo sa vam dieťatko zdravé? Ďakujem za odpoveď.

stellarstar
9. aug 2022

Plod ešte nie je na tvojom KO tak sa nemá čo stať

autor
9. aug 2022

@stellarstar ďakujem ❤

nika11103
9. aug 2022

Ja nerozumiem prečo by sa dieťatko nemalo zdravé narodiť ? Pokial si nemala nejaké ťažké lieky antibiotiká , tak covid , ani nádcha ani chrípka dieťatku neublizia

basska_b
9. aug 2022

Vcera sme boli s kamoskou, mala covid v 9tt, maly ma 6 tyzdnov a nechyba mu vobec nic 😃 kamosku ten covid potrapil, lebo mala plne dutiny a zle sa jej dychalo... to bola ta delta este

lenkadenisa
9. aug 2022

Nič sa neboj, ja som bola chorá aj s covidom počas tehotenstva, malá je zdravá a besná. skôr by som sa bála toho očkovania.

autor
9. aug 2022

@nika11103 nie nemala som žiadne lieky, jedine 2 tabletky dorithricin na cmulanie na bolesť hrdla ..(nevedela som ze som tehotna lebo test vyšiel vtedy negativny) a 1x maalox na palenie zahy ...a vystrašila ma kamoška, že sa môžu vyskytnúť vyvojove vady, kvoli zapalu v tele a teda aj chrípke tak preto sa pytam :/ ...

autor
9. aug 2022

@basska_b ďakujem, tak verim ze to bude ok

autor
9. aug 2022

@lenkadenisa ďakujem za odpoveď. Očkovať som sa dala pred rokom tie prve dávky dve

sibrez
9. aug 2022

ale spomen to svojmu gynekologovi pre istotu pri prvej poradni urcite ti spravi lepsi krvny obraz a rozhodne ci netreba pichat fraxiparine. drzim palce.

7lenka11
9. aug 2022

ja som v priebehu prvých necelých 4 mesiacov tehotenstva prekonala dve virózy.. v 5tt som mala nábeh na zápal priedušiek, v 14tt som mala hnusný herpes, z ktorého mi opuchli uzliny a nastúpila trojdňová migréna.. hlavne treba byť v kľude, vyležať to, dopĺňať vitamíny, šetriť sa.. ako tehotná nemáš veľa možností, ale stres rozhodne nepomôže

nevenka
9. aug 2022

Vsade to uz pisem, si pripadam ako obohrata platna uz 🙂. Mala som covid tesne pred otehotnenim a teraz znova. Musela som si dat 2x Paralen a Olynth do nosa. Mam brutal kasel a snazim sa len bylinky. Do toho nespanie bud kvoli kaslu alebo malicky mal 40-ky tiez z covidu, uz som sa s nim do nemocnice chystala.
Neboj nic, nema sa co babu stat.

petruska21
9. aug 2022

Áno narodilo sa mi zdravé bábätko 💙 teraz má mesiac 🙂 a to som mala dosť silný kovid v 6tt tak ako ty keď som netušila, že som tehotná až po skončení karantény som si robila tehu test. A potom som mala znova kovid v 21tt, ale už mal ľahší priebeh. Tak sa neboj pokial nemáš veľmi vysoké teploty, tak je to v poriadku si myslím. Mne to vtedy doktor tak kruto povedal, keby bolo bábätko poškodené kovidom odišlo by. Tk držím palce nech ste zdraví. 🥰🙏

autor
10. aug 2022

@sibrez
@nevenka
@petruska21 ďakujem vám, verim že teda bude všetko v poriadku😊

autor
19. aug 2022

Tak teda to moje telo zariadilo za mňa, včera som potratila....dr. vravela že tam mohol byť súvis s covidom kedze prve tehotenstvo bolo bez problému kto vie teda no...dieťatko nebolo životaschopné ...😔 no lepšie odísť z kratšej cesty, ako potom, keby už bolo plne vyvinute bábo...

basul1k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre