Domáce AG testy a omikron

23. jan 2022

Je pravda, že keď má človek omikron tak AG testy ukazujú slabšie čiarky?

autor
23. jan 2022

Teda že je ťažšie zachytiteľný

luccija
23. jan 2022

Neviem videla som test dcerinej spolužiačky a normálne vysiel možno v začiatku choroby je slabsi

loginexistuje
23. jan 2022

u nas to tak nebolo vyrazne ciarky omikron

adrika25
23. jan 2022

U nás až 4 test po sebe pozitivny a aj to až vyterom z hrdla, následne pcr potvrdil pozitivitu.

simsalabim
23. jan 2022

Citala som aj v zahranicnych novinach, ze ano, ich zachytnost je omnoho nizsia.

laurikagab
23. jan 2022

Dcera je pozitív, neviem aký variant má, ale vcera sme robili test a behom par sekúnd úplne silná čiarka na pozitivitu

macilaci
23. jan 2022

Podľa mňa je jedno či máš Omicron, deltu, coronu. Keď si pozitívna tak si pozitívna.☹️

autor
23. jan 2022

@loginexistuje
@adrika25
@simsalabim
@laurikagab
@macilaci lebo ja som už 4 testy spravila - na všetkých slaba čiarka .. ale nesilnie

macilaci
23. jan 2022

Objednaj sa na PCR a budeš vedieť.

autor
23. jan 2022

@macilaci dnes som bola 🙂 uvidíme

simsalabim
23. jan 2022

Ak tam su 2 ciarky, test je bez debaty pozitivny.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
travelllerka
23. jan 2022

Ja som čítala jednu štúdiu, kde vyšli slinne AG testy lepšie na omikron. Také čo sa robia len z nosa, často nezachytili. Dokonca aj pri PCR to tak vykazovalo.

loliki
23. jan 2022

U nás sa ukázali dve silné čiarky. Takže fungujú a ukazuje dobre. Je možné, že na začiatku pozitivity ukáže slabšiu.

tindal82
23. jan 2022

U mňa to tak bolo pred par dnami,slabý duch...to bol domáci test. V nemocnici AG test negativ a PCR pozitiv.

mamina0078
23. jan 2022

Nie nie je to pravda. AG testy niekedy majú problem rozoznat chripku a covid takze tym by som sa neriadila. Slabsie ciarku ukazovali niektore este davno Ako vobec nejaky omikron bol.

autor
23. jan 2022

@mamina0078 ďakujem

zafir01
23. jan 2022

Neviem, ale aktuálne ležím v pôrodnici 3 dnovým babom na izolácke. Posledne 2 týždne pred pôrodom som si každý deň robila AG test a izolovala sa. V nemocnici pri hospitalizácii tiež ah negatívny. Na druhý deň mi robili PCR a pozitívny.. Deň nato mi robili AG test pre zaujímavosť a negatívny...
Takže som rodila ako pozitívna. No všetky AG testy ukazujú negativitu. Manžel úplne to isté. PCR pozitívny ak s príznakmi. AG testy negatívne

duratlicka
25. jan 2022

Tu je štúdia v angličtine: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.12... Tie StandardQ testy, ktore sa stale pouzivaju v MOMkach maju velmi slabu zachytitelnost omicronu. Neviem, ako su na tom tie Siemens, co nam dodali v skole, snad lepsie.
Pri omicrone je nastastie clovek najviac infekcny 3-6 den od prvych priznakov. Znamemu bolo zle od piatka, kazdy den si robil AG test a pozitivny ho mal az v nedelu, PCR mu robili potom, to bolo pozit.

ela2710
28. jan 2022

ide o typ testu....mame samotesty, take modre zo skoly, tie ukazuju uplne slabucke ciarky, obcas tu pozitivnu fakt tazko vidiet a potom mame take ruzove, co sa u nas v skole davali prve dva mesiace a na nich vysledok vidno riadne.

yvanielka
28. jan 2022

Treba vytrieť najskôr hrdlo a potom nos

yvanielka
28. jan 2022

@ela2710 tiež mám presne túto skúsenosť

junovedievca
28. jan 2022

Ja som muzovi urobila len tak ze sak aspon skusim.mal skrabanie v hrdle a sopel sa mu spustil.....takou rychlostou ako vysla ciarka...to som ani ja na tehotenskom nemala....obaja sme ostali obareni....a to sme boki u rodicov ,co si vycitane ,ze do kelu mai sme pred tym urobit

kaila1
28. jan 2022

Menšej ukázal antigén normálne pozitivitu. Staršia dcéra a ja sme boli negatívne na antigéne, som zvedavá aké prídu staršej výsledky z PCR testu, schválne som ju otestovala pred PCR odberom antigénom, lebo príznaky mala - bolesť hrdla, hlava, nádcha, sopliská...Výsledky budem mať dnes alebo zajtra.