Dôvody meškania menštruácie okrem tehotenstva

andelok
16. mar 2014

Ahojte zienky, chcela by som sa spytat, z akych moznych dovodov vam uz v zivote meskala menstruacia. Odkedy som po porode opat dostala menstruaciu, mam ju velmi pravidelnu (29-32 dnovy cyklus). Dnes je to uz 35. den a nic sa nedeje. Pred porodom mi tiez nikdy nemeskala. Test som si spravila vcera navecer - negativny a tehotenstvo ani nepredpokladam. Ake su ine moznosti? Moze meskat aj "bez priciny"? K doktorke som objednana az o 10 dni na preventivku, tak neviem, ci sa mam preobjednat skor alebo jednoducho cakat. Dakujem za skusenosti,

biibiana
16. mar 2014

Dovodov moze byt kopec,..stres, unava, strava, choroba ...cokolvek.. ja osobne si myslim, ze 35dni este nie je take strasne pockala by som vklude este par dni 🙂

smario5
16. mar 2014

ahojky, mne po antibiotikách aj týždeň mešká... aj teraz som prechladená a mešká mi už 4 dni... a to mám vzdy 28 dňový cyklus... a este obcas na skole cez skuškové mi meskalo asi koli stresu 🙂

andelok
autor
16. mar 2014

@biibiana Hej, o tych dovodoch viem 🙂 V podstate mozem vylucit kazdy z nich, chora ani vystresovana nie som, ziadne zmeny v zivotosprave...Mas pravdu, 35 dni je v podstate nic, ale kedze som cely zivot zvyknuta na cyklus ako hodinky, tak ma to trochu matie. Hlavne dufam, ze to nebude nejakym ochorenim typu cysta alebo myom...

martinkatinka
16. mar 2014

Aj mne už mešká 7 dní, no ja som pred mesiacom vysadila antiku....tehotenský test negatívny / robený dva krát/, takže prichádza do úvahy cysta, keďže u mňa je to časté, mám endometriózu... ale paradox, že mne to takto vyhovuje, že ju nemám 😀

andelok
autor
16. mar 2014

@martinkatinka Tak jasne, bez toho je zivot lahsi...ja som dostala az 15 mesiacov po porode a tazko som si zvykala veru 😀 Ale ak meska, moze to byt aj dosledok niecoho vaznejsieho, preto som trochu nervozna.

janinah
16. mar 2014

ujo google ti napíše hneď niekoľko dôvodov 😉

mylove321
16. mar 2014

napr chudnutie

danielahamar
16. mar 2014

napr. myom, mne osobne meškáva raz za rok 10dní každý rok 😉 a vždy stresujem, že čo, aj keď viem, že nič 😀

andelok
autor
16. mar 2014

@janinah To bola samozrejme moja prva cesta, v praci s internetom som dost zbehla 😉 Pytala som sa preto, ze osobna skusenost sa moze od oficialnych pricin predsa len sem tam odlisovat. Nato je forum, aby som mala okrem googlu aj dalsiu moznost 🙂

monikamonca
24. mar 2014

Ahojte baby mam na Vás otázku či viete poradiť,..už 11 dni mi mešká menštruácia nikdy v živote mi takto nemeškala..každý den si robím jeden test a vždy mi ukáže že tehotná niesom / už som si ich robilla 5 ( pobolieva ma v podbrušku ako keby mali prísť može to byť aj niečo zle?

titulienka
24. mar 2014

Je to uplne normalne ,ak sa nejedna o tehotenstvo tak jelen posunuta ovulacia a tych pricin moze byt viacero,choroba,stres,rozne zmeny ci uz zivotne alebo klimakticke. Ja mavam tak isto cykl Raz 32dnove ,raz 28 a sem tam skoci aj na 50dnovy.

monikamonca
24. mar 2014

a tie testy by mi mali už ukázať že som tehotná keby že som ž v 3 tyždni?lebo sme si istý že sme si dávali pozor ale čo počúvam že ani tie testy niesu 100 percentné...ale kedže som si ich robila 5 som na pochybách...a kedže mávam aj bolesti v podbrušku neviem čo si mám myslieť...

ehja129
12. mar 2019

Ja mavam od narodenia vzdy v okoli mojich dni nejaku chripku alebo podobne. Moze to byt nejaky typ syndromu?