Drieková chrbtica

dhlinkova
1. máj 2018

Ahojte,
včera sa mi stala dosť nepríjemná vec. Po dlhšom státi ma začali bolieť kríže. Nevenovala som tomu pozornosť, je to o mňa časté, nakoľko mám povysúvané platničky.
Keď som si sadla, začalo ma bolieť podbruško, nie kŕčovito, skôr tlak, ale ten až po konečník. Po niekoľkých minútach bolesť prešla.
Dnes ma už bolia iba kríže a občas ma nafúkne.
Uvažujem, či to môžu byť iba kríže alebo aj črevá? Mám alergiu na mliečne. Príp. cysta?
Neviem o nej, menštruáciu mám ako hodinky, bez bolestí.
Máte niektorá skúsenosti? Som v zahraničí, takže lekár neprichádza do úvahy.

montemotherone
2. máj 2018

@dhlinkova nemáš ovuláciu? Ktorý deň cyklu si?

zemislava
2. máj 2018

@dhlinkova zápcha alebo zastavené vetry?

dhlinkova
autor
2. máj 2018

@montemotherone
@zemislava Mala som 5 deň menštruáciu. Mám funkčnú poruchu žalúdka čreva, takže črevo nevylučujem.

zemislava
2. máj 2018

@dhlinkova nemyslim že cysty by sa takto prejavovali, skorej to vidim na to črevo prípadne seknutý nerv
Nejaké iné ťažkosti?

montemotherone
2. máj 2018

@zemislava ja som bola nedávno na pohotovosti s podobnou bolesťou, a vraj to mohla spôsobiť práve prasknutá cysta.

@dhlinkova ak to začalo bolesťou krížov, je to jedno s druhým. Napätie, kŕčovité stiahnutie, až po panvové dno a to napätie pôsobí aj na tráviaci trakt. Riešenie- uvoľniť sa, psychicky aj cvičením

dhlinkova
autor
4. máj 2018

@zemislava
@montemotherone Ďakujem. Ja mám už cca 3 roky problémy s driekovou chrbticou. Okrem toho v poslednej dobe aj s krčnou, takže chrbtica v ťahu. Neviem, čo budem robiť o 20 - 30 rokov, ak už teraz mám takú chrbticu?!
Bežne mám problémy so žalúdkom, viem, že mám funkčnú poruchu a dráždivé črevo.
Nikdy som ženské problémy nemala, až na 1 vynechanú menštruáciu od Voltaren náplastí.

sirokez
17. máj 2018

@dhlinkova Ahoj a co hrudna chrbtica?v tejto oblasti problemy nemavas? Neprelezala si si krk v noci pri spani? tazko riesit na dialku.neviem aku mas pracu - ci netreba nieco zmenit v praci /polohu, sposob akym ju vykonavas/ Ja som fyzioterapeut, v BB.Ak by si mi napisala viac moznp by som ti poradila...