Neznesiteľná bolesť krížov

18. júl 2023

Ahojte. Druhy den po porode (5rokov), som dostala taku bolest krizov, ze som nevedela sediet, stat, lezat, nic.... akosi to preslo, ale pri dlhodobejsom stati ma opat poboliebali. Vcera som mala extremne vela narocnejsej prace (stale v stoji, zohybanie sa atd), pracovala som cca 18 hodin takmer bez prestavky... bolest sa vratila ale taka, ze bola neznesitelna... tlak, tupa bolest, ze som sa nemohla ani ohnut, len som ako doska spadla na gauc a podlozila si krize. Pomohlo. Dnes nemozem fungovat dlhsie ako 30 minut. Opat sa to vracia 😭 co to moze prosim sposobovat? K akemu lekarovi s tym ist? Dakujem

deti95060810
18. júl 2023

máva manžel... u neho to spôsobuje prechladnutie, prievan, ofúknutie ....
lieči sa sám...

autor
18. júl 2023

@deti95060810 vies co, moze byt, lebo dnes som sa zobudila nesvoja. Citim sa ako na teplotu, mam upchaty nos, boli na hlava. Ale s krizami som si to vobec nespojila 😔 dakujem

luccija
18. júl 2023

Keď si robila 18 hodín asi je tvoj stav úmerný k práci🙂môžeš byť aj prechladnuta z klímy..daj si liek na bolesti, magnézium a uvidíš čo z toho bude

andreagartnerova
18. júl 2023

Ja len keď máš bolesť krížov nikdy si nepodkladaj kríže ale kolená keď ležíš na chrbte a nohy skrcene. Mala som veľké bolesti a fyzioterapeutka mi toto poradila, lebo sa prehybas ešte viac.

san_dra11
19. júl 2023

Mozno aj ten narocnejsi den ta skolil, ale ak sledujes, ze mas taketo problemy s krizami dlhodobejsie, tak treba s tym ist aj k lekarovi, aby si nemala problem s platnickami alebo nieco. Ale od akutnej bolesti skus Cetalgen, s tym mam dobru skusenost pri takychto problemoch, lebo tiez som si uz kadecim presla.

kp7333
19. júl 2023

Treba ist vseobecnemu a pytat sa na neurologiu. Moze byt, ze sa pri porode posunula platnicka a tlaci na nerv. Prva pomoc je liek od bolesti/zapalu (Ibalgin, Flector, Voltaren... ), nieco na uvolnenie stuhnuteho svalstva (Dorsiflex na predpis alebo Guajacuran na volno) plus vitaminy (Horcik, B-cko - obsahuje aj Milgama).

11miska07
19. júl 2023

u mna je to sposobene tzv. lordozou, takze musim podsadzovat panvu, akoze skor vystrcit dopredu, ako dozadu a ked dlho chodim a stojim, tak to boli. Musim si to uvedomovat, podsadzat panvu, stat rovno, na oboch nohach, nie sa nejak opierat bokom, alebo prenasat vahu z nohy na nohu. A s tymto mi pomaha fyzio

tanickalab
20. júl 2023

Dozaista toto nie je len tak čosi čo prejde. Pri bolestiach je dobré si dať dačo od bolesti, to mne Cetalgen pomôže a tiež vitamíny, čo aj vyššie zaznelo je super.
Len toto myslím, že bude mať neurologický základ.

autor
20. júl 2023

Dakujem damy za pomoc, pravdepodobne ma prefuklo a prehnala som to so zatazou. Objednala som sa k obvodakovi a uvidime dalej. Krasny vecer