Extrémne padanie vlasov

26kaja12
12. okt 2013

Neviem ci tu uz taka diskusia je, ale nenasla som... potrebujem poradit co na extremne vypadavanie vlasov. som 4 mesiace po porode a je to nieco strasne. Takto mi vlasy v zivote nepadali. zacala som uzivat revitalon, ale nemam vobec pocit ze by to zabralo. Neviem co to je normalne po porode a musim byt trpezliva aby to preslo, ale ja som uz zufala. Bojim sa aj hlavu umyvat. Prosim poradte. dakujem

diusik
12. okt 2013

@26kaja12 a kojis?ked ano,tak to este chvilu potrva,ale ked uz nie,tak este vydrz,prejde to,aj mne strasne padali,som tu uz niekde pisala,ze dokonca sa mi na cele aj kutiky spravili,jak chlapi mavaju ked plesateju,ale potom to ustalo a zasa mi tam zacali rast vlasy,ale urcite treba doplnit vytaminy...ale prejde to,neboj

26kaja12
autor
12. okt 2013

nie praveze nekojim. kojila som len 3 tyzdne. ale fakt je toho nenormalne vela. sa bojim aj cesat, aj vlasy umyvat. mam pocit ze za chvilu budem plesata

eeffka
12. okt 2013

@26kaja12 nebudes, bude to trvat asi 4-5t a potom ti vlasy dorastu, lieky su fajn aj vodicky, ale kym sa hormony nedaju na poriadok padat budu. Budes vyzerat asi 1/2 roka ako debil, najprv poloplesata/potom vyrastajuci jezkovia, ale ZAVER: prejde to a vlasy znova narastu.

marianka3
12. okt 2013

Je to normálne po pôrode vplyvom hormonálnych zmien, aj keď nekojíš. Mne veľmi pomohli Forcapil kapsule, normálne mi po nich začali rásť nové vlásky. Tak skús. Užívala som ich podľa príbalového letáku. 😉

cerez
12. okt 2013

@26kaja12 Je to normálne aj keď to hrozivo vyzerá. Tiež som si tým prešla. Čo ti poradiť? Trvá to cca 3 mesiace. Ja som to už písala viac krát a môžem ti poradiť en umyť si vlasy, daj si balzam alebo kondicionér, aby sa ti lepšie vyčesávali vlasy. Nechaj ich volne usušiť a netrápiť ich inými prostriedkami. Fén minimálne. Popíjaj žihľavový čaj, vitamíny môžeš kľudne ďalej. Ja som si ešte kupovala v lekárni šampón Kérium. Ono to prejde, ale chápem ťa. Vidieť si padajúce vlasy všade, niekoľko krát do dňa metličkovať či vysávať, vlasy v jedle či na dieťati, na dobrej nálade určite nepridá. Rovnako sa vyhýbaj gumičkám. Asi tak ti poradiť.

26kaja12
autor
12. okt 2013

Baby dakujem fakt moc, aspon viem ze som neni sama coma takyto poroblem. ale ja co som mala vzdy krasne huste vlasy, tak dnes je po nich len minulost. este aj sestra mi vcera pridala na nalade, ze to co mas pre boha... takze len trpezlivost... a gumicku to ja musim,lebo rozpustene vlasy neznesiem a uz vobec nie ked ich mam ako ´´ostatu´´ slamu

liubov
12. okt 2013

@26kaja12 Tiez som to mala...doctorka mi poradila lieky ZINOK (organicky zdroj na podporu imunitneho systemu,na zdravu pokozku,vlasy a nechty) a CELASKON (vitamin C) Velmi to mi pomohlo..🙂 Tieto vitaminy nie su drahe...🙂

cerez
12. okt 2013

@26kaja12 Tak sa vyhýbaj aspoň tej klasickej gumenej. Ťahanie tomu neprospieva. Neboj, vlasy ti dorastú.

barboritta
12. okt 2013

ja mám podobný problém.len ku tomu padaniu sa mi strašne aj mastia vlasy.ak si ich nezmyjem každý deň,nemôžem ani chodiť medzi svet,lebo strašne vyzerajú.dúfam že sú to len hormony a prejde to samé.čo myslíte?

monika541
12. okt 2013

@barboritta
@26kaja12 aj pri kojení sa môže užívať forcapil, nie lacné ale účinné. Po ukončení laktácie alpicort- je na predpis. Mňa poslali aj k očnému, či mám správne dioptrie. To pĺznutie bolo veru hrozné.

barboritta
13. okt 2013

@monika541 mám 2 balenia forcapilu už kúpené,len aby zabral.okuliare nenosím.tebe pomohol?

lucka1222
13. okt 2013

@26kaja12 Ja som mala po pôrode rovnaký problém, vlasy mi padali v celých chumáčoch ☹ Išla som ku kožnej, tá mi naordinovala nejaké injekcie, tuším som ich brala 2 týždne a ešte ma poslala na endokrinológiu, kde mi zistili problém so štítnou žľazou - nasadili lieky a vlasy prestali padať, dokonca dorástli aj tie miesta, kde som ich mala viac vypadané. Ak sa ti to nezlepší, určite nečakaj a choď sa poradiť k lekárke.

monika541
13. okt 2013

@barboritta mne tie okuliare zmenili a zabralo🙂), forcapil brala kamoška, kojila, vraj normálne lysiny už mala a teraz? vlasiská, že by jej každá závidela. dúfam, že zaberú, hlavne aby si aspoň s týmto nemala starosti popri deťoch.🙂)