Gastritída - zápal žalúdka

lamadea
23. nov 2020

Zdravím všetkých. Už vyše mesiaca mám bolesti v oblasti žalúdka, je mi nevoľno a cítim akoby tlak. Samozrejme som bola odoslaná na gastro a na endoskopiu. Tam mi zistili zápal žalúdka, ale helikobakter sa nepotvrdil. Vyhádzali sa mi aj vyrazky v oblasti sánky a krku. Dali mi tabletky Pantomyl. Beriem ho už vyše týždňa, rano a večer, nasadila som si aj mastichu, no nepociťujem žiadnu úľavu. Ma prosím niekto z Vás skúsenosti s touto chorobou? Zaujíma ma hlavne ako dlho ste si liečili žalúdok, kedy prišla úľava. Čo jesť, aby sa zápal vyliecil. Ďakujem 🙂za každú radu.

ivka21
23. nov 2020

Ja som mala z tehotenstva príznaky ako pri gastritide bolesti žalúdka a pomohlo mi magnézium.

pikuli
23. nov 2020

@lamadea odporúčam ti regalen od energy

lusilin
23. nov 2020

@lamadea mala som tieto problémy, musela som úplne zmeniť stravovanie, obmedziť príjem sacharidov. Veľmi mi pomohli vyvary, tie som si dávala aj na raňajky a probiotiká, no nie tie z lekárne, treba hľadať kvalitné. Na pálenie žalúdka je dobrá odstavena kapusta 🙂

weronika90
23. nov 2020

@lamadea Ja mam chronickú gastritidu, keď mi to dr. zistil odporučil mi brať pankreolan.

pikuli
24. nov 2020

Skôr tie chemické lieky ťa zničia.. ja mám s toho skúsenosti.. iba rok som mala helicobacter a proste lekár mi dal len antibiotiká. A antibiotiká.. potom som začala mať problémi v intimních partií.. a to už 9 mesiac a aj na to mi dali veľa antibiotík ktoré som ani neznášala. Na jeden týždeň mi dali 4 antibiotiká.. a som potom mala bolesti v žlčniku.. a odvtedy.. trpím ako ...
Skôr prírodné veci.. a skús športovať 3-4 do týždňa.. aby si bola aj psychicky fajnn.(!!

mila23
24. nov 2020

ja mam chronicku gastritidu a tiez som nemala potvrdeneho helikobaktera...ja to mam uz dlhe roky....lieky nato neberiem, bolest ma chyti tak raz mesacne - mne pomaha cola...1-2 dni pijem vela coly a ta mi to pretravi, asi mensie zlo ako lieky. Ci je to spravne - to neviem,ale pomaha na bolest.
Inak ja nemozem jest surovu cibulu ani cesnak, a nemalo by sa ani cerstve pecivo a chlieb a cerstve kysnute kolace / vyrobky tiez nie....

pikuli
24. nov 2020

@mila23 skús regalen od energy ono ti pomôže.. mňe to veľmi pomohol.. keď už ani na pohotovosti nevedeli so mnou čo spraviť.. stále som bola nafuknutá.. kruté bolesti v celom tráviacom trakte.. na kolonoskopia som mala všetko Okey..
A vlastne som mala zahustený žlč..

mishka69
2. dec 2020

Mne zistili na gastre zapal plus velke mnozstvo kyseliny, dostala som lieky, ale po varovani viacerych skusenejsich som ich ani nenasadila. Vysadila som kavu, sladke, ja teda aj maso(ale to bol dlhodoby plan) a tazoby a bolesti prestali.

alena0305
20. jan 2021

@lamadea tie lieky sú inhibítory protónovej pumpy. Slúžia na zníženie žalúdočnej kyseliny. Čiže nemala by si jesť potraviny a piť čaje, ktoré zvyšujú žalúdočnú kyselinu - napr citrusy, mak, paradajky, bublinkové nápoje, káva, kysnuté pečivo, alkohol, cigarety, cibuĺa, cesnak ( je toho viac). Ja mám zatiaĺ podobné lieky, doktor mi odporučil iba celozrnné pečivo. Pijem kamilkový a repíkový čaj a ešte slez maurský, odporúča sa aj nechtík. Väčsina žalúdočných čajov podporuje tvorbu kyseliny. Ešte by malo pomáhať aj aloe vera a probiotiká. Ja som to mala pre 4 rokmi. Pomáha ozaj len prísna diéta. Teraz som objednaná na gastro - na marec až.

alena0305
20. jan 2021

@lamadea A ešte treba vyradiť pikantné, korenené, mastné a sladké. Takže také stravovanie ako u školkárov - zeleninové polievky, chudé dusené mäso..

ladyandy
14. apr 2021

Ahojte dievcata, vedela by mi niektora z vas napisat viac o tej strave pri zapale zaludka. Napr ktora zelenina a ovocie je a nie je vhodna. Co vsetko sa moze. Trosku obsirnejsie. Dakujem vam

timotej
14. apr 2021

@lamadea mam presne to iste z uzivania liekov NSAID

arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabela55
16. aug 2021

@weronika90 ahoj a aké si mala príznaky chronickej gastritídy? a ten pankreolan si brala 3 x denne? Mne predpísala ozzion a kinito ale moc to nezaberá na gastritídu☹

weronika90
17. aug 2021

@arabela55 časté bolesti brucha, nechutenstvo, pocit na vracanie. Ale dávkovanie si zo začiatku už nepamätám. Viem ze potom som ho už mala brať podľa potreby.

blableblu
7. sep 2022

Zdravím má niekto chron zápal žalúdka úplne bez problémov a príznakov ?mne jo zistili náhodne má gastre ale žiadne problemy nemám ani so stravou ani ničím ani bolesti nič

1994mari1994
29. nov 2022

@alena0305 ahoj pomohla ti ta dieta? Za ako dlho si sa dala dokopy?

alena0305
29. nov 2022

@1994mari1994 taká prísnejšia dièta mesiac. Ale obmedzovanie a vyradenie určitých vecí natrvalo.

1994mari1994
30. nov 2022

@alena0305 ďakujem.

djpetricius
21. jan 2023

Dobrý deň, mám chronycky zápal žalúdka beriem lieky costi 10 mg a ozzion 40 mg,,,najlepšie sa zatial necítim ale cvičenie vo fitku mi začína napriek krčom a bolesti chýbať takže môžem pri tejto chorobe cvičiť posylňovať alebo plávať alebo nie dakujem za odpoved

agon1111
4. jan 2024

@lamadea prosim ako ste to potom zvládli so žalúdkom čo vám pomohlo ?mam podobný problém plus helikobaktera neoblomnosti 24h každý deň neviem čo s tým robiť ,antibitika pomohli iba chvíľu .dakujem

lamadea
autor
7. jan 2024

@agon1111 prešlo to samé. Veľkú úlohu v tomto zohráva aj stres. Jednoducho telo sa ukludnilo, ukludnil sa aj žalúdok. U mňa je to druhý mozog doslova. Všetky emocie mi idú cez žalúdok.

agon1111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
agon1111
22. jan 2024

@lusilin aké probitoka ste prosim užívala ?