Genetické a hematologické vyšetrenie

91monika
22. máj 2018

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Som po druhom potrate a dr. mi povedal že pred dalším tehotenstvom pojdem na genetické a hematologické testy. Mate niektorá s tým skúsenosti? Ako dlho trvá kým vás objednajú, ako to prebieha a ako dlho sa čaká na výsledky? Vopred ďakujem za každú odpoveď 🙂

katarina1210
22. máj 2018

@91monika ahoj mňa poslala gynekologička na hemotológiu. V marci som sa objednala na vyšetrenie trombofilných stavov objednali ma až na apríl. Zobrali mi veľa ampuliek krvi a ešte som šla v ten deň ešte na vyšetrenie hematológom. Tie výsledky ešte nemám, že minimálne dva mesiace to trvá spracovať. Výsledky posielajú na adresu. Ďalej hematológ navrhol vyšetriť agregáciu trombocytov, to sa len parkrat do roka robia tieto odberi a aktuálne nie je žiaden termín, že budem rada ak stihnem sq objednať na nejaký po lete, lebo ževraj cez leto sa toto vyšetrenie nerobí:X

91monika
autor
22. máj 2018

@katarina1210 Veľmi pekne ďakujem ... aj som si myslela, že to bude dlhšie trvať, ale s tým vyšetrením agregácie som prekvapená ☹ Hurá našmu zdravotníctvu!!!

katarina1210
22. máj 2018

@91monika *odbery. No akože ja nemám slov :X a to som zvedavá ak by som náhodou otehotnela, kým ma vôbec objednajú, či sa to dá aj počas tehotenstva efektívne vyšetriť :X a tiež ma zaráža, že veľa žien môže mať nejaký trombofilný stav a doslova v niektorých prípadoch čakajú na viac potratov a až potom ich pošlú na vyštrenia... Smutné :X

ssandra123
22. máj 2018

ja som mala podobný problém, termín na hematológiu v nedohľadne. Nakoniec som zavolala do Košíc a objednali ma o týždeň, výsledky do dvoch hodín po odbere, chodila som tam každých 6 týždňov, to som už mala vopred napísaný termín. Bolo to oveľa rýchlejšie takto riešiť.

91monika
autor
22. máj 2018

Takže sa mám asi nachystať na dlhé čakanie ...

rachel36a
22. máj 2018

Ja som tiez bola po opakovanych abortoch...objednana cca do dvoch mezsiacov a vysledky tiez cca dva mesiace..aj hematologia aj genetika