Herpes na ústach

nikki16
28. mar 2014

Potrebujem poradiť ohladom herpesu/oparu na ústach, vyšlo slnko a hned mám na ústach 3 opary, jedna sa mi nezahojí a hned druhá sa mi spraví a stále dokola už viac ako mesiac. Ak má niekto skúsenosti s takýmto vírus poradte čo nato pomáha. Mám milion mastičiek, vodiečiek, zubná pasta no nič nepomáha ☹ som z toho zúfalá. ďakujem vám za odpovede

raszuz
28. mar 2014

@nikki16 malemu na koznom napisali herpesin, ale este neviem ako, lebo to uziva odvcera

luciamm
28. mar 2014

Ahoj nikki, mam rovnaky problem, herpesmi trpim uz od utleho detstva, sposobuje to moja oslabena imunita a zial ako urcite vies, herpes zo svojho tela nikdy nedostanes a vzdy bude v tebe "driemat" a cakat na prilezitost, kedy prepukne. S mastickami ako zovirax a herpesin nemam pozitivnu skusenost, nielenze su na ich velkost dost drahe, ale mne nikdy nepomohli. Vpodstate oni su urcene len na tie pociatocne priznaky ako je svrbenie, palenie na ustach, po prepuknuti pluzgierikov su zbytocne. Naplaste su , podla mna, tiez neucinna hlupost. Mne zabera konopna vodicka cannadent, jedna ampulka ma len 1,2 ml, stoji cca dve eura a ta pidi ampulka ti vydrzi dost dlho. Po aplikacii miesto stipe a je pravda, ze velmi vysusa pokozku na a okolo postihnuteho miesta , ale skutocne zaberie a dost rychlo. Popritom beriem pravidelne b-complex, to urcite poznas, kazdy den jednu tabletku. Lekar by ti ich mal taktiez odporucit pri castych herpesoch. No a vela spanku, zdrava strava 🙂

nikki16
autor
28. mar 2014

@luciamm No ja takisto užívam b-complex každý den stále, mám propolisovú vodičku a tým si to natieram ale skúsim tú konopnú vodičku predávajú to v lekarni alebo niekde v špeciálnom obchode to kúpim? ja to mám tiež od malého malinka. Dnes som bola u doktorky predpísala mi tabletky herpesin a dala my akési mastičky čo vyzerá detský kremový púder vraj na vysušenie ale mám pocit že sa mi to len zväčšuje ☹ veľa spánku to by som potrebovala ale by práci na 3 smeny toho moc nenaspím a zdravá strava to sa snažím ale asi to nepomáha :-/ ešte mi kamarátka poradila na imunitu hlivu ustricovú s rakytníkom tak skúsim a to ale či to pomôže neviem..

nikki16
autor
28. mar 2014

@raszuz herpesin tabletky alebo mastičku

luciamm
28. mar 2014

@nikki16 hlivu som pred otehotnenim brala taktiez, na imunitu sa odporuca koooopa potravin, to si najdes do minuty na webe. Myslim, ze ten spanok u teba zohrava dost velku rolu, pretoze unava,slabost to je lakadlo pre herpes. Konopnu dostanes normalne v lekarni. Ja nemam pozitivny nazor na tie veci, co predpisuju lekari na herpes, za cely zivot mi nic od lekara nezabralo. A teda ak mas pocit, ze ti nieco nepomaha, tak sa tym urcite zbytocne netrap. A inak este k tej hlive, je fajn jedt vitaminy, ale ked mas moznost, vzdy si radsej kup normalny hrib hlivu a sprav si z neho napr omacku s masom. Alebo na imunitu su dobre aj oriesky, hlavne mandle alebo ovocie hurmikaki. Je toho dost 🙂 a este mi napadlo, ze ked sa ti herpes prelieci , vymen si zubnu kefku, lebo na nej su tie bacily , mozno aj tym si to prenasas.

nikki16
autor
28. mar 2014

@luciamm no ja som neni vôbec na hríby, takže omáčku a vôbec obyčajnú hlivu by som nezjedla lebo mi je stoho na blinky.. ja som bola prvý krát s tým za doktorkou vždy som to pretrpela len teraz sa chystám na svadbu a chcem to mať čo najskôr za sebou aby som tam nebola s pusou plnou pluzgierou :-/ kamarátka to užívala a počas celého užívania herpes nemala až ked to prestala brať sa jej to znova vyhodilo.. tú zubnú kefku musím lebo myslím že tým je najväčšia pravdepodobnosť.. ja lúbim strašne lieskovce len neeviem či aj tie sú dobré. Tak hned v pondelok alebo aj zajtra pôjdem do lekárne a kúpim si to a uvidím ako my to pomôže dúfam že pomôže lebo ma šlak trafí 🙂

zita19
28. mar 2014

@nikki16 Hliva sa da kupit v lekarne v tobolkach. Dokonca mavaju aj trojkombinaciu hub na podporu imunity. Imunitu aste podporuje echynacea, tiez mavaju cucave bombony v lekarni (okrem roznych extraktov v liehu). Pre imunitu je dolezity aj vitamin D. Jeho uzivanie u dospelakov nie je bezne, ale aspon v zime by sa mal pridavat do stravy. Moze to byt trescia pecen z konzervy aspon raz za 2 tazdne alebo doplnok stravy z lekarne. A samozrejme vitamin C.
A na aherpes me zabera uz pri prvych priznakoch herpesu narazova megadavka B-komplexu. Teda 3x denne 3 tabletky pocas dvoch dni, potom 2x jednu tyzden. A natierat Herpesinom. Netvrdim, ze to zabrani vytvoreniu pluzgierikov (to treba odchyit naozaj vcas) ale aspon sa mi nerozlezu do obludnych rozmerov.

katkaromi
28. mar 2014

@nikki16 ja som mala herpes nedavno, na konci tehotenstva, a zabralo cistenie liehom-to aj vysusuje a hned po vycisteni potriet olejom z cajovnika+som uzivala bkomplex a zabralo to velmi rychlo🙂

nikki16
autor
28. mar 2014

@katkaromi doktorka mi dala masticku antibiotikum uvidime ze co tobude zac... nam tu hlivu uzivat to budem takze uvidim a vitamini sa snazim brat len akosi nepomaha ale aj ten b-complex

nikki16
autor
28. mar 2014

@zita19 mbe sa dost casti to vytvori v praci kde to nemam ako ppdchytit uvidim ci mi pomozu tie mastivky a vitaminy

zita19
28. mar 2014

@nikki16 Mne sa svine vyhadzu zvycajne v noci. Vecer idem spat a nic, rano vstanem s pluzgierom... 😠

syrik
28. mar 2014

@zita19 Ha, aj mne...a dnes ráno už sa aj ligotal krásavec 😀

shania31
28. mar 2014

@nikki16
Masticka Herpesin. Ak je to caste, bolo by vhodne navstivit imunológa.

shania31
28. mar 2014

@nikki16
A ked sa ti to casto robi, treba v kabelke mat vzdy po ruke masticku..... Ja som ho tiez mavala velmi casto, Herpesin musel byt vzdy v kabelke, keby sa nahodou nejaky ukazal. Po prelieceni imunológom, sa mi herpes urobi max raz za rok.

alka61
28. mar 2014

@nikki16 ahoj, mne pomáha b komplex forte a tinktúra CANNADENT . Tiež účinná je aj rastlina aloe vera. Treba doplniť vitamín B 😉

raszuz
28. mar 2014

@nikki16 tabletky

tami_tami
28. mar 2014

prave pred par dnami som po dlhom case tiez bojovala s oparom - teda hned s tromi - kupila som si oparstop - masticku v lekarni - krasne zabrala - v minulosti som skusala herpesin, ale mne nejak extra nepomahal 😉

majovka27
29. mar 2014

mne sa tiez robievaju raz za cas herpesy, na ustach, v nose a tiez aspon tri naraz. Pomaha mi obycajny acylpyrin. Hned ked citim svrbenie, zacervenanie, dam si 1 tabletku a neprepukne. Ked si ho nestihnem dat hned na zaciatku, tak aspon zmierni priebeh - hlavne zmensi opuch a zostane len chrasticka.

danielahamar
29. mar 2014

ja len náplaste a bkomplex a c vitamin ešte

25daniela
29. mar 2014

Ja pouzivam na zmiernenie priebehu herbadent, je to sice oficialne na nieco ine, ale je to v alkohole zmes byliniek a velmi dobre dezinfikuje a napomaha hojeniu aj na cokolvek na pokozke, niekolko krat potriet a je po probleme. Ked vystihnem potriet ked herpes na pere zacne este len svrbiet, tak niekedy sa ani nezjavi.

nikki16
autor
29. mar 2014

@shania31 a ten imunolog ti povedal čo? ako to preliečil?? ja mám teraz na imunitu hlivu s rakytníkovým olejom tak užívam mám tabletky herpesin. Mastičky my vôbec nepomáhajú mám teraz novú mastičku Bactroban je to antibiotikum tak uvidíme ako to bude

@alka61 o tom cannadente som počula aj v práci my kolegyna hovorila že jej to velmi pomohlo tak skúsim aj ja lebo už som z toho na neryvy človek nemôže ani jesť piť poriadne čo to hned začne svrbieť ked sa toho dotknem :-/ achhh 😒

shania31
29. mar 2014

@nikki16
Bral mi krv a iste hodnoty boli zle, znizena bunkova imunita- prvy mesiac injekcie a potom som pila taky roztok, co bol na predpis- dost drahe lieky to boli.
Ono antibiotikove veci na virusy moc nezaberaju- to je zname- to je ako keby do cloveka cpali antibiotikum, ked ma chripku.
Ale vsak uvidis, aky to bude mat efekt u Teba.

drmouse
29. mar 2014

Treba potierať Alpou, resp. dať Alpu na kozmetický tampón, nechať ho poriadne nasiaknuť a potom priložiť na opar. Nechať chvíľku, až kým sa to nebude dať vydržať 😉 Toto zopakovať viackrát za deň. Ak sa Vám to zdá suché, môžete potrieť trochou krému s aloe... Ja takto riešim veľa vecí a u lekára som nebola ani nepamätám 🙂 Alpa má veľa využití 😀

alka61
29. mar 2014

@nikki16 keď sa mi začal tvoriť nič mi nepomáhalo len rástol a rástol, no hrôza až známa v lekárni mi ponúkla ten cannadent. Určite by som vyhľadala lekára, keď sa ti tak tvorí. Lekárka mi raz predpísala lieky, ja už neviem ako sa volali, viem len, že obsahovali rozne B-čka, a naozaj som mala potom rok pokoj.

kajus7
29. mar 2014

Mne sa robia opary stále .. teraz som od februára mala každý jeden týždeň nejaký na ústach.. zbavím sa ich však rýchlo aj keď drastickejšie .. hneď ako cítim že sa mi začína robiť tak si ho poriadne vyšúcham soľou až mi ide z toho krv, potom chvíľku potieram alpou a keď zaschne tak s tým nič nerobím, poprípade mám takú mastičku z lekárne z termálnej vody, tak si dám na to.. opar je do dvoch dní preč, chrastička sama odpadne .. tie drahé mastičky mi nikdy nepomohli, ani žiadny zovirax ani nič ..

nikki16
autor
29. mar 2014

@drmouse mne doma babka dala ona ma vlastne vyluhovaný kostihoj a tým si to natieram a to my vyštípe a vysuší a je to celkom fajn ale ked to už mám pluzgierik tak je to katastrofa...
@alka61 cannadent to skusim sa popýtať lebo už mi to aj kolegyna v robote odporučila :D tak skúsim šak mám toho tolko teraz na to že nwm čo skôr použiť len aby mi to ešte viacej neuškodilo
@kajus7 no tou soľou by som s bála celkom to šúchať mne tiež žiadne mastičky nepomáhajú.. mám zovirax duo a to vôbec nepomáha a tiež herpesin a virumerz gel ale to tiež nepomáha :D :D :D

alka61
29. mar 2014

@nikki16 dúfam, že ho v lekárni zoženieš, nie v každej ho majú, ale na nete je určite 😉

lenka23
29. mar 2014

kočky, vyskúšajte Cannadent - taká malá ampulka. Poradili mi to lekárni. Mne sa herpes hojil hrozne dlho a mávala som hrozné pluzgiere vyhodené. S touto mastičkou mám na tretí deň pokoj.

nikki16
autor
29. mar 2014

noo tak to ozaj skúsim aby som mala aj ja pokoj lebo šak to sa neda vydržať :D

kajus7
29. mar 2014

@nikki16 ja som sa tiež bála keď mi to mamina kamarátka odporúčala.. keď som to skúšala prvýkrát tak mi až slzy tiekli..ale keď som videla výsledok tak od vtedy nič iné ani nerobím keď sa mi urobí opar 🙂 ale svokre dali nejakú zarábanú vodičku na herpes v lekárni, a tá je super, tá to celé vyštípe.. len neviem ako sa volá.. to si dám po tom ako to vyšúcham soľou a fakt na druhý, tretí deň ani neviem že som niečo mala 🙂