Histamínová intolerancia - hodnota DAO

nicknamemia
21. feb 2019

Dobrý deň, aká je najvyššia hodnota DAO enzýmu pri ktorej vám už diagnostikovali histamínovú intoleranciu? Vždy menej ako 10kU/l? Ďakujem.

anna1950
22. feb 2019

@nicknamemia Dcéra má HIT-ku. Pri zistení mala hodnoty 6 a 7 myslím, po roku mi povedala lekárka že už nemá HIT-ku. Nepýtala som sa na hodnoty a je to v podstate jedno. Hodnoty nie sú smerodatné. Smerodatné sú klinické príznaky a prejavy. Sú ľudia čo majú hodnoty vysoké-akože o.k. ale majú prejavy ako keby mali hodnoty takmer nulové a zase naopak, môžu byť hodnoty veľmi nízke a prejavy nemajú žiadne.

trish31
22. feb 2019

@nicknamemia ja mam 8

nicknamemia
autor
22. feb 2019

@trish31 Ja mám 13 preto sa pýtam. Ale príznaky ako hnačky, bolesti brucha, únava, svrbenie tváre, svrbiace vyrážky mávam aj tak.

trish31
23. feb 2019

@nicknamemia ja mam aj skrizenr alergie,alergie na pele a astmu takze radost
Mesiac som mala aj mam silne nadchy,hlieny,kasel,casto som bola unavena a po jedle teda extremne,bolest klbov,busenie srdca
Akurat nabieham na nizko histamin dietu tak uvidim ci pomoze

nicknamemia
autor
23. feb 2019

@trish31 Problém je, že mňa nebudú doktori riešiť keďže to nie je nízka hodnota. Čiže iba ak diétu by som skúsila.

petra158
28. feb 2019

@nicknamemia ja mam 2, a lekar ma aj tak neriesi...dal mi papier aku dietu dodrziavat a to je cele

slavka173
27. aug 2019

@nicknamemia ja som mala v minulosti hodnotu 4, nikto to nikdy neriesil. Teraz sa chystam ma odbery znovu, pretoze mam vsetky ine vysledky dobre a mam vsetky prejavy intolerancie, citim sa velmi zle, tak som zvedava.

mata.g
25. jan 2024

@nicknamemia Ahoj, covid to ešte vylepšil, tiež sa pri ňom objavuje HIT. Lekári všeobecne neriešia túto intoleranciu je to vraj moderná choroba. Mne namerali tiež vyššiu a vybavené a mám príznaky. Hladina enzýmov v tele kolíše tak iba ak zopakovať krvné testy

jan123m
5. mar 2024

Ľudia mam alebo nemam HIT. Podľa doktorky áno . Ale teraz pozerám ze ma má za blázna alebo sa pomýlila

mata.g
27. apr 2024

@jan123m pod 10 máš vyššiu pravdepodobnosť že sa ti v čreve môžu hromadiť histamíny pretože tvorba enzýmov je znížená. Môj syn má podobné výsledky DAO a veľmi mu bývalo zle, motala sa mu aj hlava, najmä keď sa mu nazbierali histamíny. Preto denne berie 1tbl Histapp prípadne 2-3 tbl podľa typu jedla, aké práve zjedol. Nejnevhodnejšie sú mrazené polotovary - treba sa im radšej vyhýbať alebo potom brať lieky. Detto pozor na vína a mrazené ryby.

mata.g
27. apr 2024

@slavka173 treba brať enzými Histapp

slavka173
27. apr 2024

@mata.g netreba 😊

mata.g
28. apr 2024

@slavka173 tak sa potom musíš veľmi dobre stravovať.. píšeš že ti je veľmi zle, tak nechápem tvoj komentár. My máme konečne kľud, syn negŕca kade tade a konečne dobre spí

slavka173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavka173
2. máj 2024

@mata.g príspevok som písala pred piatimi rokmi 😊 Na Hit žiadna zázračná tabletka neexistuje, treba držať diétu a vyliečiť trávenie.

mata.g
2. máj 2024

@slavka173 bože to nie si zázračné tabletky ale enzými ktoré sa v tele NETVORIA a preto je ľuďom zle. Už ich volne predávajú a diéta sa tým výrazne mení

mata.g
2. máj 2024

@slavka173 🙂 tým, že sa podávajú chýbajúce enzými, zlepšuje sa trávenie/imunita a tak sa aj "lieči" tenké črevo pretože inak sa zanáša nestrávenymi histamínmi. Uvedomiť si treba že ľuďom s HIT sa enzými proste netvoria a preto buď držia prísnu diétu alebo berú enzými. Je to celoživotná záležitosť.

slavka173
2. máj 2024

@mata.g tie enzýmy sa netvoria kvôli inému problému, a ten treba riešiť v prvom rade 😊 Potom sa začne tvoriť aj Dao.
Ak sa základný problém neodstráni, tak potom človek musí držať diétu cely život. Veľa ľudí toto bohužiaľ nechápe.

mata.g
3. máj 2024

@slavka173 a ako sa odstráni príčina netvorby enzýmu? Prečo nám to doktor nepovedal?

slavka173
14. máj 2024

@mata.g vyliečením poškodeného trávenia.

mata.g
20. máj 2024

@slavka173 vyliečením tráviaceho traktu / trávenia? A nie je to náhodou nenávrarná chyba v základnej tvorbe enzýmov? Moje dieťa nemalo s tráviacim traktor nič v neporiadku a predsa mu bývalo zle nedostatkom enzýmov. Nerozumiem preto vašej rade, ale aj to sa v živote stáva.

slavka173
21. máj 2024

@mata.g tak je pravda, že asi 2 % histaminikov majú geneticky zníženú tvorbu enzýmu. V opačnom prípade je chyba inde a treba ju odstrániť, nie je nenávratná. A u malých deti je to oveľa jednoduchšie.

mata.g
24. máj 2024

@slavka173 nikto z gasteolekárov mi to nikdy nepovedal!

slavka173
24. máj 2024

@mata.g treba si o tom niečo naštudovať a nie sa spoliehať na lekárov. Väčšina z nich nemá skutočný zaujem ľudí liečiť.