Hrčka na krku

orol1995
23. jún 2022

Zdravim neviete čo na tieto hrčky na krku ? Zas sa mi jedna objavila je bolestivá , uzlina to vraj nieje .

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orol1995
autor
23. jún 2022

@chiaraaaa ak nemáš skúsenosť tak radšej neodpovedaj ;) u lekárky som už bol keďže som takéto mal 2 a dala mi na nej ichtoxil ale nejak to nezaberá.naco tu je potom toto fórum ? Keď tu každý zháňa rady na zdravotné problémy 😂

kayyaa
23. jún 2022

Normalne klasicke "akne", len na krku...akurat ten hnis ostal pod kozou, "nevyvrelo" to...za par dni prejde..

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cherry_cherry
23. jún 2022

Ja tam ziadnu hrcku nevidim. Vidim iba zacervenanu vyrazku. To myslis? Ci nieco ine? Pytam sa vazne, bez ironie.
Ak myslis tu vyrazku, tak to len cistit. Kup si nejaku pletovu vodu, alebo pripravky specialne na akne. Mozno skus aj ziletku vymenit.

orol1995
autor
23. jún 2022
orol1995
autor
23. jún 2022

@cherry_cherry je tam hrčka normálne ju chytim medzi prsty.

zuzanazu85
23. jún 2022

Zapálený fúzik, chĺpik ,normále akné,pupak . Nestresuj,je to aj z potu,tepla, prachu.

orol1995
autor
23. jún 2022

@zuzanazu85 vďaka ale nevieš čo nato ? Ichotxil , kadejaké maste nezaberajú čo mi poradila dr. Už som mal tri krát ako vravím a stále to zmizne až po 1-2 mesiacoch.

zuzanazu85
23. jún 2022

Ak to nebudeš mať chuť vytlačiť 😁,stačí len na tampón trocha bielej alpy,hlavne dezinfikovať. Bude to chvíľu bolieť,ale buď po dňoch vyjde sám,alebo ho vytlačiš. No bolí to,tak skús len dezinfikovať a častejšie umyvaj hrdlo,po holení dezinfikuj.Neboj,neumrieš. 😊

cherry_cherry
23. jún 2022

@orol1995 tak to je asi zapaleny vred, ked je to tvrde. Asi zarasteny chlp. Moze byt, ze mas tupu ziletku, preto sa ti to robi. A ak nepomoze vymena ziletky a ako som vyssie spominala pravidelne cistenie, tak potom asi jedine kozny lekar, nech ti predpise nejake lokale antibiotika.

orol1995
autor
23. jún 2022

@zuzanazu85 len to nemá otvor 😂

zuzanazu85
23. jún 2022

@orol1995 no veď po čase buď vyjde sám,alebo budeš mať nervy a pomôžeš mu sám 😆. Ale ak ta to napadne, potom učíte dezinfikuj,aby si si tam nenanosil viac baktérií.

nikpa
23. jún 2022

@orol1995 podkožný je*bak 🤷🙂 trvá dlhšie kým vyjde von alebo ani nemusí, vstrebe sa

orol1995
autor
23. jún 2022

@zuzanazu85 pozeral som bližšie vyzerá to fakt na zarastený chlp , akoby bol dnu to by aj sedelo v sobotu som sa holil.

zuzanazu85
23. jún 2022

@orol1995 no vidíš 😊. Neboj,nie je nič vážne,len to sakra bolí 😁. A keďže mužské pohlavie má menší prah bolesti,musí ťa to fest bolieť . Ale ak sa ti to vracia a stále na to isté miesto,to je už niečo iné,neviem ako to volajú odborne. Pod kožou máš ako taký ,,vačok" a v ňom hnis,ktorý aj keď vytlačiš,vráti sa. To tu už musí poriešiť potom ,,dermatoložka- kožná,trošku ti to umŕtvi, trošku mm-trovo nareže,fakt len trošku 😉 a musí vybrať ten vačok. Lebo sa ti to bude stále vracať. Ale vravím,ak bolí,je to len zapálený chlp,hol sa po smere rastu fúzov 😉.

rude_baby
23. jún 2022

Akože fakt tu riešiš pupak na krku? 🤦‍♀️ Dr ti dala masť kt ma vytiahnuť zápal. Nepomohlo. Skus dačo iné.

slavomira236
24. jún 2022

@orol1995 ak boli môže to byť absces