Je to bradavica či kurie oko?

cuci22
5. apr 2019

Ahojte prosim vas co to je? Bradavica alebo kurie oko? Mam to na nohe uz par mesiacov,skusala som naplaste na kurie oka,masticky na bradavice a vobec sa to nelepsi.Boli to a nemozem ani dostupat na to.Chydtam sa na kozne ale nemate niekto skusenost?

zooeynka
5. apr 2019

@cuci22 kurie oko.

mojemenojekika
5. apr 2019

Myslím že kurie oko

zooeynka
5. apr 2019

@cuci22 odstrani ti to aj pedikerka(nie kazda), treba si dopredu zistit ci to robi.

cuci22
autor
5. apr 2019

@cuci22 a da sa to nejako odstranit?

jarca1111
5. apr 2019

@cuci22 potierat vlastnym mocom... 100% ucinne

cuci22
autor
5. apr 2019

@jarca1111 to akoze teraz vaaazne? 🙂

mravvcek
5. apr 2019

Ja mam take iste 🙂.boli to jak svina. Ako to odstranuje pedikerka?

tamarka9
5. apr 2019

@cuci22 kurie oko. mne pomohlo každý večer v sprche nechať odmocit a smirglovat pemzou a potom nalepiť náplasť na celý deň. Večer odlepiť,lupat čo išlo a zase odmocit a smirgel. Asi týždeň to trvalo a nakoniec taký akoby korienok vytiahnes...

ludinka
5. apr 2019

@cuci22 kurie oko, treba ísť k pedikerke, potom potierať propolisovou tinkturou, ja som tak odstránila niekoľkoročné kurie oko

evaachesa
5. apr 2019

@cuci22 ja som s tym chodila na kozne na tekuty dusik...bola som asi 6-8x kym ho uplne nevypalili. Ale moje vyzeralo trochu inak tak si nie som ista ci to je kurie oko. Urcite to kozne treba poriesit

mravvcek
5. apr 2019

@tamarka9 aku naplast?

evicka5555
5. apr 2019

Je to kurie oko, mala som to 4 roky, nepomohli náplasť ani dusík ani skalpel, len sa mi urobilo viac. Potom mi babka doniesli zo Švajčiarska Endwarts, taka vodička s cim sa to vypaluje. Za mesiac bolo po problémoch. Minule som videla v reflexné pani ktorej museli kvôli tomu dávať sroby do nohy a poriadne nemôže chodiť. Nechápem prečo sa toto nedá kúpiť na sk!!!!!! Jebnuty stat

ludinka
5. apr 2019

@mravvcek pedikerke odreže, bez bolesti, ale ona sa bude robiť stále....mne pomohla ťa propolisova tinktura, vypaľovanie boli a nie vždy je uspesne

monulienka242
5. apr 2019

Ahojte, píšem z vlastnej skúsenosti : každý večer po sprche priložiť na dané miesto čerstvo odkrojený plátok cesnaku, prelepiť leukoplastom, nechať pôsobiť celú noc, ráno odlepiť /keď prekáža pri chôdzi/ a večer znova opakovať. Chce to trocha trpezlivosti a dlhší čas, ale výsledok stojí za to. Cesnak kurie oko úplne vysuší a znova sa nevytvorí.

tamarka9
5. apr 2019

@mravvcek neviem názov no bežná z lekárne čo má v strede taký gél s kyselinou a ono to vysušuje a vypaluje.

tamarka9
5. apr 2019

@monulienka242 áno aj toto ale pozor dávať ten cesnak len na poškodené miesto, lebo zdravé okolie keď vypáli tak to bolí. A tiež dávať to staré preč až úplne vylupnut aj s koreňom.

monulienka242
5. apr 2019

@tamarka9 áno, úplne súhlasím s tým čo si napísala, človeka to hneď všetko nenapadne napísať ... 🙂 vďaka za doplnenie informácie

galioska
5. apr 2019

Ja neviem ja vidím otlak, zrohovatenu kožu a možno pod ním kurie oko😁

andreadca
9. apr 2019

už som písala do jednej diskusie k tomuto problému, to len keby sa to niekomu zdalo podozrivé 🙂. Kúpila som si v drogérii "tekuté ponožky" na zhrubnutú kožu na chodidlách a so zhrubnutou kožou zmizlo aj kurie oko a chodidlá som mala ako batoľa 🙂

galioska
9. apr 2019

@andreadca čo je to zač názov?

mravvcek
9. apr 2019

@andreadca a v ktorej drogerke?

andreadca
10. apr 2019

@galioska @mravvcek ja som ich kupovala v DM drogérii Parasoftin, exfoliačné ponožky

stankadu
13. apr 2019

tiež si myslím, že to je otlak. Ja som mala tiež, len menší. Po kúpeli som si to vystrihavala a bolo fuč, ale robí sa znova. Dcéra mala na nohe kurie oko a to malo také čierne bodky. Tá si potierala lastovičníkom a krásne jej to zmizlo a to ho mala niekolko rokov.

anna_orchid
13. apr 2019

Syn mal tiez nedavno kurie oko, zbavili sme sa ho s pripravkom: Kolodium forte. Predava sa v lekarni. Naplaste vobec neucinkovali.
Ak by to aj nebolo kurie oko, ale otlak, Kolodium forte pomoze odstranit tu zrohovatelu kozu.

kamitomi
29. jún 2019

Syn mal nohy doslova posiate kuracinami, ako tomu vraví. Skúsili sme všetko, lekárku, ktorá dala gél - nepomohol, vypaľovanie veľmi bolelo a ešte sa po ňom rozniesli kuraciny aj inde. Nakúpila som naplaste, gély, masticky.... Čerstvo utrhnuty lastovicnik sme používali, tinkturu sme z toho zohnali, propolis, cibuľu v octe..... Nič nám nepomáhalo. Nakoniec som ho vzala k pedikerke, tak odporučila hlivu ustricovu minimálne na 3 mesiace nasadiť kúru. Predala nám taky gél, a lekárnička ešte z vlastnej skúsenosti pridala nejaké homeopatiká. Po cca 7 týždňoch užívania vidíme krásne výsledky. Toľko naša skúsenosť 😉

0hena0
17. júl 2019

@cuci22 poviem ti, mas to obrovske. Ak nechces ist na vypalovanie. Viem ti poradit a krasne samo vylezie von a ostabe krater v nohe ktory sa postupne zacelí. Jedna cela cibula nakrajana na kolieska. Vnutorne kolieska cibule nechat stat 24h v octe pomer s vodou 1:1. 100ml.ocot a 100ml.voda napr. Kazdy vecer jedno stredove koliesko prilozit na kurue oko. Mozno 2tyzdne a kazdym vecerom uvidis ako vylueza kurie oko z nohy.

merared
6. aug 2020

@monulienka242
Uz mam za sebou 2 noci s cesnakom a badam, ze sa to zacina oddelovat od zdravej koze. Budem pokracovat, uvidim co z toho bude 😊

neni
2. sep 2020

Prosím vás neviete mi poradiť čo to je? Chodila som na dusík na vypaľovanie ale veľmi to bolí, na nohu nemôžem dostupnuť. Používala som Duofilm nepomohlo, cesnak tiež nie. Neviete mi poradiť dobrého chirurga alebo naozaj už neviem ako ďalej , trápim sa s tým už pol roka. Za každú odpoveď vopred ďakujem.

katkasav
2. sep 2020

@kamitomi podľa tvojich foto to budú bradavice, výborne na ne zaberá Dračia krv - Sangre de Drago - Croton lechleri - vygooglujte. Treba pravidelne aplikovať, úplne bezbolestné. Dcére som kvapla 1 kvapku 2x, niekedy iba raz denne, ale úžasne to zabralo. Keby som o tomto vedela pred cca 30rokmi - resp. moja mama, toľko bolesti by mi ušetrila, keď mi toto vypaľovali tekutým dusíkom na kožnom a následne strhávali 😢 Inak veľa ľudí si ich prinesie z kúpaliska, resp. plavárne a pôvodcom sú v podstate vírusy, preto Vám aj tá hliva zabrala - podporuje imunitu.

kamitomi
3. sep 2020

@katkasav dracia krv nám nezabrala, syn to bral takmer rok. Trvalo veľmi dlho kým sme sa toho zbavili. Odkedy to zmizlo už sa to neobjavilo. Dúfam že to tak aj ostane.