Je to mykóza na nechtoch?

12. júl 2022

Vopred sa ospravedlňujem ak niekoho fotka pohorší.. Nepište mi sem prosím,ze som nechutná alebo niečo podobné, hygienu dodržiavam pravidelnú, starám sa o seba...
Stretli ste sa s tým? Je to mykoza?
Nehnisa mi to ani to nesvrbi, neboli, nepálí..

autor
12. júl 2022

Ešte dopíšem, že to mám len na týchto dvoch nechtoch na nohách.. Inde nie

ms_green
12. júl 2022

Môže a nemusí. Mne toto skôr pripadá ako nejaká deformácia nechtu napríklad z topánky. Mykóza sa do nechtov väčšinou dostane z chodidiel. Svrbeli ťa nejak prsty na nohách alebo boli začervenané? Mala si vyrážku?
Každopádne ak si nie si istá zbehni ku kožnej. Ona ti bude vedieť povedať najlepšie.

autor
12. júl 2022

@ms_green nie vôbec nič..ziadne nepohodlie len na pohľad to nevyzerá dobre

ms_green
12. júl 2022

Nenosíš nejaké tvrdé topánky, ktoré by ťa tlačili alebo niečo také?

anjelikdianka
12. júl 2022

Syn má práve teraz mikozu na nechtu.Vyzerá podobne ako tie tvoje ale on má necht aj sfarbené na tmavožlté a okolo nechtu mal aj zápal.Najprv sme kúpili lak na mikozu v lekárni ale nepomohlo tak sme museli isť k lekárovy a ten mu predpísal antibiotickú masť aj sprej.Teraz už nemá tam zápal ale necht má stále takú čudnú farbu.Nikde ho noha nesvrbela,len ten necht začal tmavnuť a potom sa zapálil.

autor
12. júl 2022

@ms_green nosila som 4-5 rokov späť ale

ms_green
12. júl 2022

Ak sa ti to objavilo teraz tak by som šla buď k pedikérke alebo rovno k lekárke nech povie. Prinajhoršom tam pôjdeš zbytočne.

snehulak77
12. júl 2022

Vyzerá to skôr ako z topánok, mohla si mat aj dlhší necht a spôsobovalo to tlak

anita6666
12. júl 2022

Áno je to mykóza a dosť vážna,ries...

autor
12. júl 2022

@anita6666 zažila si to?

petricka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela2202
13. júl 2022

Skôr nie, ale ryhy môžu znamenať rôzne ochorenia , alebo nedostatok vitamínov v tele