Je vyskočená platnička veľký problém?

victoria0777
15. dec 2014

chcem sa opýtať je vyskočenie platničky veľmi zlé? mám sa niečoho báť? pretože som ešte dosť mladá a neviem čo ma čaká 🙂 😢

ragulca
15. dec 2014

No, minimálne bolesti chrbta, podľa zavaznosti konzervatívna liečba, neskor možno operácia. Pravdepodobne chronické bolesti chrbta. To len tak veľmi zhruba, pytaj sa neurologa alebo ortopeda.

pslahorova
15. dec 2014

Odporucim Ti neorologa dalej magneticku rezonanciu a nasledne nemocnicu v Ziline a primara MUDr. Vyletelka , aplikuju tam oznon( to beriem v propade ze je to vazne a nevies sa hybat) , inak tu platnicku ak nieje moc vonku dokazu dostat spat cviky specialne ktore ti daju na rehabilitacii. Ja som nechodila 10 m, stalo sa mi to v 19....teraz mam 29 a normalne zijem.

ellca123
16. dec 2014

ja som bola za neurologom ,on ma poslal za rehabilitacnym,ten mi to napravil a je OK

denisakon
16. dec 2014

Ahoj Viktorka, ja mám prasknutú a vysunutú platničku 4 mm, riešili ma na neurochirurgii v Ružomberku, MUDr. Rusnák, môžem odporučiť, výborný lekár. Bola som tam 3 krát na preliečení cez víkendy (na 3 noci) a potom, sa to pomaly zlepšovalo. Teraz nemávam problémy a dokážem aj ťažké drevo nosiť, kadečo.

chryse
16. dec 2014

ahoj, ja mam dve platnicky vysunute,,, mam kazdodenne bolesti. Jednu mam poskodenu na 2 stupen a jednu na 3 stupen. na magnetickej rezonancii mi povedala doktorka, ze je to uz na operaciu a to mam len 30. Najlepsie je zacat posilovat chrbat aby sa ti to nezhorsovalo

ekka
16. dec 2014

ja uz mam operaciu 2 r za sebou a odvtedy mam pokoj, ale to som uz nevedela chodit ☹

olinaaaa
7. nov 2020

@denisakon smiem vediet aku liecbu ste mali???

lindass
24. sep 2021

Ak smie sa spýtať @denisakon na 3 dní ja idem na diagnostiku tiež som bola u rusnaka keďže nemal čas sa mi dostatočne venovať tak mi navrhol diagnostika 3dni hospitalizácou neviete poradiť ale vyšetrenia budú mi robiť 🤔jedna o o platničku L5 chodroza disku aj s reherniácia a čo vám robili take vyšetrenia