Keď rozprávam, tak mi nie je nerozumieť

14. aug 2023

ahoj, poslednu dobu mi ľudia v okoli keď niečo rozprávam povedia že čo? zopakuj to lebo mi nerozumejú. ja sama som si uvedomila, že robota kde chodím je o komunikácii s ľudmi a tam 10h prerozpravam. predtým to bolo v poriadku a teraz poslednu dobu po robote zvyknem rozprávať rýchlo, teraz som riesila niečo s niekym blízkym a ako keby to chcem mat za sebou to rozprávanie. nebaví ma”otvárať ústa” no na obed príde dnes priateľ a teraz som sa skúsila počúvať keď som rozprávala a naozaj mi nerozumieť. dá sa z každodenného niekoľkohodinoveho rozprávania stať to že už sa mi potom nechce a rozprávam rýchlo a nikto nerozumie ?

amy2807
14. aug 2023

ja mam to iste..tiez rozpravam 8 hodin denne s ludmi a potom nielen ze rozpravam rychlo ale dakedy ani neviem najst slova ..uz som proste vyrozpravana za ten cely den

amer_pogeris
14. aug 2023

Je dosť možné, že sa ti to deje práve kvôli práci. Rozprávať niekoľko hodín vkuse je naozaj vyčerpávajúce a keď máš hovoriť ešte aj mimo toho pracovného času, tak s tým môže mať tvoje telo, respektíve ústa, problém.

autor
14. aug 2023

@amer_pogeris asi ano . akurát cakam priateľa na obed a idem mu niečo vysvetlit a už teraz viem že to bude peklo 😃

rajc1nka
14. aug 2023

Ja ani nemam pracu kde vela rozpravam, ale som typ osoby, co vela rozprava a rychlo. Mne napriklad moja babka niekedy nerozumie, lebo vraj rychlo rozpravam a hltam slova alebo hlasky ale ludia, co su so mnou denne su zvyknuti a nemaju problem. Cize moze to byt tou rychlostou. Skusala si vedome spomalit svoje rozpravanie v sukromnych rozhoroch? Viem ze sa to lahsie povie ako spravi, ale skus napr pri priatelovi sa zamerat na vyslovnost a rychlost. Ale teda mna by hnevali, keby som sa musela takto prisposobovat pri cloveku s ktorych zijem/planujem zit/travim vela casu/vela sa s nim rozpravam…