Štvorročný syn nechce rozprávať. Mám za tým hľadať problém?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

syn mal v decembri 4 roky a nechce rozprávať. Raz za čas niečo povie, ale vôbec nikto tomu nerozumie. Rozprávala som sa o tom aj s doktorkou. Tá nám poradila psychologické vyšetrenie ohľadom autizmu a poruchy autistického spektra.

Má aj súrodencov a tí sú iní. On sa musí hrať sám. Keď nie je po jeho, tak začne kričať po každom a dupať.

Môže ísť o problém, alebo ide len o obdobie?

Skúšali sme aj logopedičku a nič.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je potrebné prešetrenie.

Skúste v prvom rade tento formulár. Je pre deti do 48 mesiacov, takže je aj pre Vás - https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining....

Potom postupujte podľa výsledkov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas