Koľko miniete priemerne u zubára?

12. apr 2023

Pred týždňom som bola u zubára, o mesiac ma čaká to zas. Otázka - koľko miniete priemerne u zubára ? Prečo je taky dráhy?… Okrem toho + deti keď budú tiež minia…

jana_eyre_2
13. apr 2023

@slniecko5 tak to je ozaj super cena 👍 ja som z bratislavského kraja, tak tu je to asi inak.. ale fixný je super vec, sama som za to vďačná že mi mama dala spraviť, lebo odvtedy mám normálny chrup..

vanesikk23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mina17
13. apr 2023

Mňa stojí oprava zubu 20e z injekciou 10e bez

miskakyska
13. apr 2023

..nevieme, čo je u Teba drahé?
... možno pre niekoho by to bola malina 🙃
Syn má fixný strojček..ceny idú závratne hore mesiac, čo mesiac,aj napriek stanovenému liečebnému plánu , ktorý mal byť podľa mňa záväzný a ceny fixné celú liečbu.. ešte nie sme ani v polovičke liečby a blížime sa už ku konečnej sume, ktorá bola vyrátaná v liečebnom pláne..

nepic
13. apr 2023

Neviem či to je celkom pravda že čím viac zanedbané zuby,tým to viac stojí. Moja manželka sa o zuby príkladne stará a pravidelne tam necháva v priemere 80€. Ja si zuby "iba" umývam a u zubára som nebol skoro 40 rokov po skúsenosti ako dieťa. Áno možno polovica zubov mi už chýba,ale keď nebolia tak nemám dôvod tam ísť. Tak kto potom koľko minul, resp ušetril?😉
Ale ano,je pravda že na žene by mi to vadilo,keby že má zlé zuby. 😆

suge
13. apr 2023

Priemerne sto eur, dvakrát ročne. Návšteva zahŕňa preventívnu prehliadku vrátane RTG a dentálnu hygienu. Ale svojho zubára by som nevymenila, ani keby bol iný zadarmo.🤗

jesenzima
13. apr 2023

@nepic najmenej stoja zuby, ktoré nemáš, to je pravda 😃

kiwi3
13. apr 2023

ja som za dvadsat rokov platila len dvakrat za dentalnu hygienu, ale to mi tiez poistovna preplatila.

meminka
13. apr 2023

@nepic mne by to vadilo teda aj na chlapovi ...

oli18
13. apr 2023

@nepic Tak to ti tú polovicu vytiahli ako dieťaťu pred 40 rokmi, ak ti chýba polovica chrupu a u zubára si bol pred 40 rokmi 😀. To prečo ti vytrhali zuby v detstve?

nepic
13. apr 2023

@oli18
Nie postupne ako sa zlomili,tak jednoducho zmizli. Korene tam mám,ale na povrchu už nič,aj sa to pekne zacelilo. Ale aj keď ma moc bolel zub a bol som niekde v Maďarsku ako vodič s kamiónom tak som si ho normálne kliešťami vytrhol.
V detstve som mal takú zubárku čo mi išla trhať zub,ale najskôr sa pomýlila a vytrhla vedľa zdravý a až potom išla trhať ten zlý 🤣. Ale bežné nás aj fackala keď sme poriadne hubu nedržali otvorenú a podobne 😆.

levandula7
13. apr 2023

preventívky 2x do roka zadarmo, dentálnu hygienu si platím sama, to je nejakých 50€ - na doporučenie mojej hygieničky chodím iba raz do roka, keďže sa mi moc netvorí zubný kameň - a to je všetko.. potom už iba dentálne pomôcky typu zubné a medzizubné kefky a to sú moje celoročné výdavky za zuby.. + ešte som platila 2 plomby, každá asi po 50€, ale s tým mám pokoj na 15-20 rokov 🙂

ivangeline
13. apr 2023

Stale do 50e,ked robi kazy. Este mam asi 3. xS A dentalna raz za rok.

slavomira236
13. apr 2023

Kedy ako naposledy 70 eura snimok a vytrhnutie 8 ky...v januari 40 eura ustenie a plomba...zuby som mala vzdu ok no po druhom a nato 3porode a po 40tke sa mi uz za zacinaju kazit..

dilino
13. apr 2023

Na tomto nešetrím ani za nič.Zuby mať v poriadku je základ.Od zubov sú rôzne choroby.Takže za mňa nešetrím koľko pýta toľko dám.

gabika0825
14. apr 2023

Za dentálnu hygienu u mojej nechávam okolo 70€, čo sa týka vŕtania aj cez 150€ jeden zub… moja je až moc drahá ale zas prístup je tip top, vybavenie, necakam, objednávam sa cez net, robí aj pohotovost čiže som nadmieru spokojná ale čo sa týka ceny je to pre niekoho až priveľa