Korektory na hallux valgus

akcul13
11. okt 2021

Zdravím, tie ktoré máte hallux, pomohli vam nejake pomocky, korektory zlepšiť stav halluxu, ci ziadne nefunguju a operácii sa clovek časom aj tak nevyhne?

lucijalucy
11. okt 2021

Ja mám halluxy od detstva. Jediné čo mi pomohlo bola operácia. Aj to nie je permanentné riešenie, po rokoch sa to vráti.

januska1905
11. okt 2021

Ja som mala haluxy od malicka, je 25 rokov od operacie oboch noh a nevratili sa mi. Mne ich sekali, ak ich brusia, mozu sa vratit. Tak som pocula....

janinah
11. okt 2021

pomôcky môžu oddialiť operáciu,ale nie celkom sa jej vyhnúť,po mojich skúsenostich odporúčam dať sa operovať hned ako to navrhne ortoped,vyhneš sa bolestiam...na noc fixator a cez den obuv,ktorá drží klenbu nohy /pozdlžnu aj priečnu/ teda anatomickyy tvarovaná vložka do topanok..halux sa nevtati,ak je to odoperované dobre so sekaním kosti,treba si to pogoogliť aj pýtať sa ortopeda...a zabudni na lodičky a podpätky ,zrejme aj po operácii

katie253
11. okt 2021

@akcul13 odporúčam vám cvičiť jógu, mne sa upravili

livi
16. feb 2022

@katie253 ahoj, prosím môžeš dať konkrétne tipy na cvičenia? ďakujem

miskajerry
16. feb 2022

A toto pomôže, keď človek cíti a vidí, že to asi bude rásť, že sa vytvára halux, teda je to ešte v začiatkoch. Treba to mať celý deň alebo na noc? Alebo čo by pomohlo?

katie253
16. feb 2022

@livi v podstate ide o to, že pri cvičení v stoji (pozdrav slnku, bojovníci....) si dvihneš všetky prsty na nohách a postupne ich rozložíš od malíčka, po veľký palec do "hviezdice". Veľké palce smerujú priamo dopredu. Tým dosiahneš, že sa palec a aj kĺb, bude postupne "vracať" na svoje miesto

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katie253
16. feb 2022

@livi tretia fotka - nohy v normálnej polohe, palce smerujú kolmo dopredu, druhá fotka - dvihnuté prsty, prvá fotka je už rozložená "hviezdica".

livi
16. feb 2022

@katie253 ďakujem, no ja vôbec nemám vybočený palec, ale len tá kosť mi narástla..neviem teda, či sa to dá takto napraviť
@neanonymna barefoot už začínam nosiť a tiež som vymenila všetku obuv za širokú. ja bolesti nemám vôbec, iba ma obmedzuje tá kosť

katka1981
9. jún 2023

@livi, ja to mam tak isto, pravu kost mam vacsiu a aj citim niekedy ma boli nart aj kost. Musim to zastavit, nechcem ist na operaciu. Mas nejke nove info?

janinah
10. jún 2023

@katie253 na nohách na foto nikdy nijaké haluxy neboli,takže neviem čo sa tam akože malo upraviť

katie253
21. jún 2023

@janinah ako nehnevaj sa, ale ty si niekedy videla moje nohy ako vyzerali predtým ako som začala cvičiť jogu?
Mala som haluxy, veľké palce mi bočili do vonku a kosť mi už začala vybočovať. Jogou sa to krásne upravilo, ale jasné, že nie za jeden dva mesiace, tento stav na foto je po 3-4 rokoch cvičenia....