Operácia halluxov v Martine

mattuliatko30
25. máj 2022

Dobrý deň, je tu niekto kto absolvoval operáciu halluxov v Martine? Chcem sa spýtať, ako to je potom s palcom ?...máte stabilitu na ňom?ste nejako obmedzovaní?
ďakujem za každú odpoveď. 🙂

macikovaiveta
25. máj 2022

Som z Martina, ale 2 operácie som absolvovala v Košiciach Šaca.Jeden palec mám znehybnený druhý nie. Všetko v pohode.👍

mattuliatko30
autor
25. máj 2022

@macikovaiveta ďakujem a ako to prebiehali pri tom znehybneni..aj mne ho budú tak robiť...nakoľko mám poškodený uz kĺb dosť

macikovaiveta
25. máj 2022

@mattuliatko30 mne to robili v lokálnej anestéze, takže umŕtvili len nohu, vôbec som nič necítila , komunikovala som s primárom .Prístup primára a všetkých bol skvelý.Samozrejme , že som mala rešpekt , aj strach😀

macikovaiveta
25. máj 2022

Davali mi tam nejaký šrovb, ktorý tam zostava.Dvoležite , že má zbavili bolesti.Nebanujem, že som si to dala urobiť a v tých Košiciach. Kto Vám to bude robiť tu v Martine ?

mattuliatko30
autor
26. máj 2022

@macikovaiveta máte správu 🙂

darcheckinka
28. máj 2023

@mattuliatko30 zdravim davali ste si to robit v mt? Ak ano kde... Planujem sa dat operovat a zvazujem kde.

zuzulka558
28. máj 2023

Ja tiež plánujem a pôjdem aj na koniec sveta ak mi tu naozaj dobre urobia 🤷‍♀️ no kamoška bola a rastie jej to zas ved predsa je to,, živé,,

mattuliatko30
autor
5. jún 2023

@darcheckinka ano uz mam po..ale mne robili artrodezu,znehybnenie

simsalabim
5. jún 2023

@mattuliatko30 a si spokojna? Toto ponukaju aj mne, ale ja sa zatial branim a aj rozni lekari mi skor odporucaju vydrzat, kym sa da.

mattuliatko30
autor
5. aug 2023

@simsalabim ano spokojná uz ideme do prace..je to super..nič nebolí. Ja som nadmieru spokojná, v Martine super lekár. Čaká ma to aj na druhom prste časom.. tak určite si vyberiem ,keď to príď Martin

simsalabim
5. aug 2023

@mattuliatko30 a ako sa s tym da fungovat? Obut mozes hocico? Ako to vizualne vyzera v sandaloch ci zabkach?

mattuliatko30
autor
5. aug 2023

@simsalabim obujem zatiaľ všetko. Myslím, že by sa dalo aj na miernom podpätku,ale ja ich nenosím..

simsalabim
5. aug 2023

@mattuliatko30 mas to pekne 👍 Mne povedali, ze ten palce sa znehybni vo vyvysenej polohe, cize sa nebude dotykat so zemou - na foto sa mi nezda, ze to tak mas?

mattuliatko30
autor
5. aug 2023

@simsalabim ano je to tak. Mam tam toto..a je nad zemou .nedotýka sa inak by si zakopavala

mattuliatko30
autor
5. aug 2023

@simsalabim takto to je znehybnene,dlahou a srobami

simsalabim
5. aug 2023

@mattuliatko30 dakujem ❤ Akolko to je nad zemou? Tak na sirku prsta?

mattuliatko30
autor
5. aug 2023

@simsalabim takto. Ale ani o tom neviem,chodím normalne

simsalabim
5. aug 2023

Super. Pozeram ti na druhu nohu a teda ja mam ten klb v horsom stave...teda obidva... Kde v Martine ti to operovali? Das mi kontakt? Navrhli aj ine riesenie? Viem, ze v CR uz davaju medzi klby silikonovu nahradu chrupavky, v Ruzomberku zacali robit totalnu endoprotezu... Od znehybnenia ma uz viacero lekarov odhovaralo. Som rada, ze ty mas pozitivnu skusenost.

mattuliatko30
autor
5. aug 2023

@simsalabim dr.Hrubina martinská nemocnica.tak mne iné ani nenavrhli iba toto,ze iné by mi nepomohlo..tak ale ja som spokojná ,hlavne,že to neboli a môžem robiť tak ako predtým,turistiku a ine

simsalabim
5. aug 2023

@mattuliatko30 dakujem. Este mam 2 otazky - operacia bola pod lokalnou anesteziou? Ako dlho si bola v nemocnici a ako dlho PB?

mattuliatko30
autor
5. aug 2023

@simsalabim celková anesteza. ..inak by som ani nešla.. v nemocnici som bola 5 dní lebo mi nasadili aj antibiotika, aby tam nevznikol zápal.. keďže to môže nastať ,ale fakt som spokojná.. s priebehom.

simsalabim
6. aug 2023

@mattuliatko30 a kolko si bola PN? Treba nosit nejaku dobu specialnu obuv?

mattuliatko30
autor
8. aug 2023

@simsalabim 3 mesiace,kým zrastie kost..dôvodom rehabilitacie

mattuliatko30
autor
8. aug 2023

@simsalabim ja som 2 mesiace mala barle.topanku som nemala.

simsalabim
8. aug 2023

@mattuliatko30 dakujem 🙂 zelam, nech je vsetko ok aj s druhou nohou potom.