Aké výživné určí súd na 9-ročné dieťa, ktoré chodí na 3 krúžky?

Zodpovedané
7. aug 2022

Dobrý deň,

mám 9-ročného syna z bývalého vzťahu. Otec platí 100€ mesačne. Syn chodí aj na tri krúžky a vôbec to nestačí. Ja som na RD s druhým dieťaťom s terajšieho vzťahu. Môj príjem je 383€. On zarába na papieri minimálnu mzdu. Neoficiálne zarába viac. Spolu sa nevieme dohodnúť aspoň na 150€ na mesiac .

Je šanca, že súd by mu určil výživné aspoň 150 eur a viac?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či Vám súd určí vyššie výživné Vám neviem potvrdiť, nakoľko to záleží od veľkého množstva faktorov.

V praxi však súdy otcom minimálnu mzdu "neveria." Avšak záleží to napr. od toho, či sa táto skutočnosť dá dokázať vyššími výdavkami, dovolenkami, autami, atď... Jednoducho na skutočnostiach a veciach, ktoré by si za minimálnu mzdu nemohol dopriať.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz