Kožný problém na hlave

lenka110611
19. sep 2014

Baby ja fakt potrebujem poradiť... nikdy som nemala kožný problém ale posledné dva mesiace... hlavu si musím umyť každý druhý deň- a mám pocit že každý deň by to bolo ešte potrebnejšie. Vlasy sa mi rýchlo mastia a na druhý deň po umytí mám na hlave začervenané miesta, nesvrbia, ale keď si ich poškrabem tak idú také malé lupiny z nich alebo ako to nazvať. Aj vlasy mám niekedy pri korienkoch miestami také akoby "obalené" bielym neviem čím - neviem to lepšie opísať... šampony som vyskúšala kadejaké dostupné z drogérie, naposledy bio, ale nič sa nezmenilo. U dr som nebola, nemáte niekto skúsenosť? Ďakujem.

nikawero12
19. sep 2014

@lenka110611 čím častejšie si budeš umývať vlasy, tým viac sa ti budú mastiť, takže určite nie je rozumné umývať si ich každý deň. A čo sa týka začervenaných miest na hlave - zrejme ti to robí šampon, asi je príliš agresívny na tvoju pokožku a potom sa ti vytvárajú klasické lupiny....skús si nájsť nejaký iný šampon.

lenka110611
autor
19. sep 2014

vyskúšala som už deväť druhov, musím zájsť ešte do lekárne. viac ako tie rýchlo mastiace sa vlasy ma trápia tie začervenania - to vôbec neviem z čoho mám.

demo
19. sep 2014

@lenka110611 skús úplne vynechať sampony. Pri troche šťastia ti to pomoze. Kúp si lavovu zem alebo kaolin, odmastuju a zároveň sú dobré aj na rôzne kožné choroby. V miske si zamiesaj 2-4 polievkové lyžice s vodou nakasicku a nanes na korienky. Zabal do uterák a kým sa za 5 min namalujes, nechaj pôsobiť. Oplachni. Ideálneje oplachnit vodou s jjblcnym octom - bohužiaľ to dosť smrdí. Ale tým, že pokožku hlavy zalkalizuje, veľmi pomáha.

demo
19. sep 2014

@lenka110611 smrdí jablcny ocot, nie tie ily - tie sú úplne neutrálne.

lenka110611
autor
19. sep 2014

a tú lávovú zem a kaolín to kde kúpim?? v lekárni?

demo
19. sep 2014

http://www.slnecnica.sk/produkt/lavaerde-lavova...

V bio obchodoch alebo na internete. Zohnať kaolin je trocha náročnejšie

muchacc
20. sep 2014

nechcem strašit ale mne sa takto prejavila dermatityda a neviem sa jej do dnes zbavit ☹

darinka395
20. sep 2014

Skus vichy sampon proti lupinam z lekarne

nutrimas
20. sep 2014

@lenka110611 - Skuste tento problem najskor riesit zvnutra - vylucit lepok, kravske mlieko...Ked si vyberate sampony, pozerajte si hlavne zlozenie na etikete, niektore hlavne umele prisady mozu drazdit pokozku. Kazdodenne umyvanie vlasov stav len zhorsuje, castym umyvanim branite pokozke, aby si vytvarala sama vlastny ochranny filter a ona sa zasa naopak brani tvorbou zvyseneho mazu.
Pri ekzematickej pokozke sa nam osvedcili konopny a nimbovy sampon, ku ktorym mame v nasej ponuke aj kondicionery. Nimbovy sampon obsahuje navyse aj provitamin B5 panthenol, ktr. prenika hlboko ku korienkom vlasov a poskytuje im ochranu.
Na osetrenie cervenych supinatych miest je velm dobre aplikovat levandulovy olej, ktr. zmierni podrazdenie, upokoji pokozku, prip. kvetovuv vodu levandulovu.

monkabr
20. sep 2014

Co tak skusit umyvat si vlasy s MMS ? Na kozne problemy a lupiny zabera velmi rychlo a priam fantasticky...

lenka110611
autor
20. sep 2014

@monkabr čo to je?

lenka110611
autor
20. sep 2014

@nutrimas môžem o sebe povedať že som bio matka aj žena, stravujem sa zdravo, nejem biele pečivo, 80% môjho jedálnička tvorí špalda a cestoviny... pozriem vašu ponuku, vdaka