Svrbenie hlavy, lupiny a kožné vyšetrenie

20. feb 2023

Ahojte, dcéru svrbí dosť hlava, má lupiny, vyskúšali sme viacero šampónov, ale bez výsledku. Vie nám s tým pomôcť kožný lekár? Dá sa namiešať nejaká mastička, vodička alebo čo? Dakujem

iramka
20. feb 2023

Najlepsia vec na lupiny je ichtamolovy sampuch od ponio, mne nic ine nezaberal Ako ten sampon

autor
20. feb 2023

@iramka už sme mali ichtamolovy šampón. Nie od ponio,ale iný. Neviem či ísť na kožné, lebo na našom knižnom akýkoľvek kozmetický problém odbiju letakom z Biodermy.

bluemoon24
20. feb 2023

A jsi si jista, ze to jsou lupy a ne supinky suche pokozky, ktere se uvolnily pri skrabani hlavy? Je to dost rozdil v pristupu k myti 🙂

autor
20. feb 2023

@bluemoon24 ak myslím si že lupiny, ma to po celej hlave a škriabe sa iba vzadu.

bluemoon24
20. feb 2023

Poznas to tak, ze poskrabes pokozku hlavy a divas se, jestli se supinky neodlupuji z hlavy. Pokud by to byl tento pripad, mam tip na super sampon (trpela jsem tim samym) - neustale me svedela hlava, vsude bile supinky (myslela jsem si, ze lupy) a mastila se mi - logicky jsem sahla po samponech na mastne vlasy a lupy a cele se mi to jeste zhorsilo. Tak proto se ptam, spousta lidi to proste bere jako lupy a nepatra dal 🙂

kulumulu123
20. feb 2023

Mala sim to uz som bola zufala vzdy ked som si umyla hlavu na druhy den som sa uz skrabala ajo blchavy pes... Mne pomihol sampon od vichy z lekarne na lupiny... Je sice dist drahy ale po 1 pouziti som mala po probleme...

autor
20. feb 2023

@kulumulu123 takto som akurát objednala,tak doňho vkladám nádeje ešte.

iramka
20. feb 2023

No skuste si Este ten od ponia kupit, fakt je najlepsii, nie je drahy a je prirodny, takze Ani nevysusuje tolko. Ja som mala kedysi od Biodermy, aj kortikoidy..akurat to na 3 dni pomohlo, tymto si umyjeme vlasy 1x za tyzden a mam pokoj, umyvala by som si aj castejsie, ale som rada, ze idem do postele a vlasy vyzeraju stale v pohode. Popripade Este ked dcera bola mala a mala supinky vo vlasoch, ale nie lupiny, potrela som jej to tea tree olejom par krat a zmizlo to..zarad Este aj probiotika Dobre do stravy

barbora9312
20. feb 2023

Vichy dercos zelený je toop..mna tak svrbela hlava z lupin a po par umytiach sa škrabem minimálne

autor
20. feb 2023

@iramka
@barbora9312 ďakujem baby, vyskúšam ešte tieto. Jej trochu pomohla raz sóda bikarbóna a potom preplachnut octom,ale to tiež nie je dobré. Dakujem

autor
20. feb 2023

@kulumulu123
@barbora9312 baby a ten Vichy používate stále či vám to odstránilo problém a už to nemusíte používať.

lucka_ke
20. feb 2023

kožný lekár, dostane kortikoidy, ktoré budete vtierať do pokožky pod vlasmi a uľaví sa jej, potom treba používať šampóny bez sulfátov a bude dobre

jjanulienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kulumulu123
20. feb 2023

Ja ho pouzivam stale ale zatial iba mesiac

barbora9312
20. feb 2023

Pouzivam stále

autor
20. feb 2023

@jjanulienka kde ho kupuješ?

simca06022011
20. feb 2023

kolko ma rokov? lebo to ma co to spolocne napr. s pubertou. ALebo dobre si tie sampony vyzmyva?

autor
20. feb 2023

@simca06022011 má 11 rokov

jjanulienka
20. feb 2023

Vo fresh markete, je tam taký prírodný obchod Mydlinka či ako sa vola

simca06022011
20. feb 2023

Tak skoro rovnako, moja toto riesila okolo 10-11r a aj teraz to ma sem tam, ona si jednak zle umyvala vlasy sem tam, pretoze samozrejme mna uz v kupelni nechce. Cize sm musela nastupit ci sa jej paci a ci nie. Kupila som jej eurcerin ph5 jemny sampon (neviem ci ste uz skusali) a na striedacku so zihlavovym/alebo cistiacim,aky som mala, kedze jej sa tie vlasy aj mastili. Keby to nezabralo idem k dr a pozrieme to, lebo mala som vyhliadnuty sampon z ducray na tieto lupiny, len som nevedela ci su suche/mastne alebo co. Mne zabral aj nizoral atd, ale to jej som nechcela davat bez lekarky. A este som musela zakrocit aj v balzamoch a kurach, lebo dlhe vlasy, aby si to fakt nedavala na kozu. Jej to ako tak preslo, cize fakt sem tam sa to objavi, zase hodim do jej umyvania ten eucerin a kontorlujem ci to riadne oplachuje.
Inak uz pouziva bezny sampon napr cistiaci, alebo fructis aloe a tak, nic extra, lebo ona mi minie pol litra za mesiac ako nic...
A hlavne neprejde to zo dna na den, tak treba trpezlivost 🙂

rosalia
14. máj 2023

@bluemoon24 Ahoj, môžeš prosím napísať, čo ti zabralo? Dcéra sa stále škriabe, ale má tam len také biele ako lupiny. Aj sa jej mastnia dosť vlasy. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Rozali

bluemoon24
14. máj 2023

@rosalia presne tak jsem to mela i ja. Vyzkousela jsem toho dost a pomohl mi sampon od 100%pure lopuch a neem - hodim ti odkaz, v drogerii nekoupis https://www.100percentpure.sk/sampon-pre-zdravu.... Je pomerne drahy (23€), ale lepsi jsem nenasla. A to jsem zkousela medicinske (bioderma, vichy), drogerkove, tuhe, atd. Doufam, ze pomuze i dcerce 🙂. Mrkni, treba se ti bude libit.

rosalia
15. máj 2023

@bluemoon24 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Vyskúšam. Pekný deň ❤️