Krčové žily alebo varixy

13. aug 2023

Dobrý deň . Som druhý krát tehotná a práve sa nachádzam v 23 týždni. Včera pri sprchovaní som si našla nejaké zdurené hrčky na jednej strane pyskov , jedna sa mi zda akoby mala tmavsiu farbu do modra alebo tak , uz dlhsie ma trapi ze niekedy ked stojím alebo aj sedím , takistk po pohkavnom styku mam pocit ze mam celý spodok opuchnutý a taký ťažký , je mi neprìjemné vtedy stat hlavne , ine problemy nemam , na nkhach krcove zily nemam, par dni dozadu som bola u gyn. A vravela som mu o tom pocite ale to som este nevidela tie hrcky ci co to je... a povedal ze to je len zato ze sa vsetko zvacsuje a roztahuje....
Mate prosim s takymto problemom niekto skusenost?

anavixy
13. aug 2023

Je to zato ze sa tam vsetko viac prekrvuje, dajme tomu ze zvacsuje.. varixy su celkom casty problem v tehotenstve, po porode sa stav upravi a varixy zmiznu (apsom zvycajne vraj). Nie je to ani prekazka pri vaginalnom porode.

autor
13. aug 2023

@anavixy
@anavixy a myslite ze ako som to opisala tak to moxe byt to?

nina7762
13. aug 2023

Som 2 týždne po pôrode, mala som obrovské varixy na jednej strane, ako opisuješ ...pri prvom a aj druhom tehotenstve a ku koncu uz boli fakt obrovske bolestive.... Akonáhle som porodila do týždňa bolo po varixoch.. nepomohol mi inak ani detralex len trebalo čas...