Je nutné ísť k lekárovi, keď mi kŕčové žily nerobia problémy?

Zodpovedané
2. aug 2021

Dobrý deň,

mám problémy s kŕčovými žilami. A to najmä vtedy, keď dlho stojím, alebo ako si večer ľahnem. Nie je to priamo bolesť, ale skôr taký nepríjemný pocit ťažkých nôh. Sú viditeľné, ale to mi nerobí problém.

Skôr ma trápi to, aby som zdravotne niečo nezanedbala.

Je nutné ísť k lekárovi, keď mi žily nerobia problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte iba ťažkosti, ktoré ste uviedli, tak nie je nutné ísť k lekárovi. Pri zhoršení však áno.

Dôležité je vyložiť si nohy aspoň na 20 minút denne, vyhýbať sa dlhému státiu alebo sedeniu. Pri pocite ťažkých nôh sa užíva Detralex, liek na lekársky predpis. Alebo tzv. Devenal, ktorý si môžete kúpiť bez lekárskeho predpisu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková