Kto berie Zoloft alebo Sertralin?

kattien1992
15. nov 2021

Ahojte, nájde sa tu niekto kto berie zoloft/sertralinna depresiu? Ak áno akú máte dávku? Beriete ráno ci večer? Mne stačila 50mg najskôr a teraz sa mi vracia poporodna depresia, beriem 125mg 1x denne a nestačí :/ všade je maximum 200,myslite ze mam prosiť o zvýšenie doktorku alebo prejsť na iné? Na úzkostnu poruchu mi zaberajú výborne 👌 len ta depresia sa bohužiaľ rozvinula, keďže som celé dni sama doma s malým a predtým celé tehu... Nejak to na mňa dolahlo čím viac nespím...co vám pomohlo na depresiu objavenu takto po dlhšej dobe po pôrode? Prvé 4 mesiace boli úžasné, tešila. Som sa z malého všetko ôk...

marhulka13
15. nov 2021

@kattien1992 ja užívam sertralin ale už veľmi dlho

any_soj
15. nov 2021

@kattien1992 manžel už dlho. Na začiatku mal 100 ráno a 100 večer, zabralo za pár týždňov. Len sa spýtam - brala si ich stále? Neviem, čo je na tom pravdy, ale manželovi lekár vravel, že konkrétne sertralin má tendenciu nezafungovat znovu, keď sa prestane brať (akože nie na pár dní zabudne zobrať, ale keď je obdobie bez). A hlavne - nezabudni, že je to len obdobie. Prejde to a ty budeš znovu v poriadku. Tiež som mala depresiu. Je dôležité si pripomínať, že to prejde ..

kattien1992
autor
15. nov 2021

@any_soj práveže beriem stále už vyše roka ale po 6 mesiacoch sa mi dávka navýšila (najprv som mala iba 50). Manžel bral na depresiu a pomohli? Lebo co čítam väčšinou ich predpisujú na úzkostnu poruchu

kattien1992
autor
15. nov 2021

@marhulka13 a všetko okj? PROSÍM akú dávku? A depresia ci úzkosť?

marhulka13
15. nov 2021

@kattien1992 ja beriem iba polku 20mg a kvôli Panické poruche. No už ho beriem cca 15 rokov.