Ktorá zubná pasta je najlepšia?

minka201
18. okt 2023

Ahojte, ktorá zubná pasta je podľa vás najlepšia? Akú používate a prečo?
A akú pastu kupujete svojim deťom, ktoré si už vedia dobre vypláchnuť ústa a vypluť?

janinah
18. okt 2023

Podľa prednášok renomovaného stomatológa je to úplne jedno.

hortenziaj
18. okt 2023

Ja sa riadim podľa chuti, mne najviac chutia tie z dmka, a nepoužívam tie s bieliacim účinkom, vraj to poškodzuje a oslabuje zubnú sklovinu.

zenulkaaa
18. okt 2023

Ja mam najradsej Sensodyne. Jemna, nestiplava, a fakt cisti.
Neznasam vsetky tie Signal, Colgate, Vademecum a podobne trojfarebne pasty.
Pre syna som spokojna s Elmex, aj on ju ma rad.

lizatko1009
18. okt 2023

My máme v obľube striedať, sensodyne, swissdent, curaprox, elmex, biela perla, El capitano a teraz máme také

sovica
18. okt 2023

Najradšej používam Sensodyne a občas ju prestriedam s Elmex a Meridol. Niekedy mám citlivé zuby a tieto pasty mi dosť pomáhajú.
Moji tínedžeri zase najradšej používajú Colgate a Signal.
Ináč, ako napísala @janinah, aj moja dentálna hygienička tvrdí, že pri starostlivosti o zuby je hlavná správna technika čistenia, pravidelnosť a dôslednosť. Potom je výber správnej zubnej kefky. Pasta sa používa hlavne na to, aby sme mali pocit sviežosti v ústach a svieži dych a niektoré pasty obsahujú látky alebo bylinky, ktoré môžu podporiť liečbu citlivých zubov, zmierniť krvácavosť ďasien, vybieliť atď.

olimuc
19. okt 2023

Sensodyne ja, Meridol chlap, Elmex maly. Sila zvyku.

macko_usko222
19. okt 2023

Curasept Daycare Booster Frozen Mint zubná pasta 75 ml
ApaCare zubná pasta 75 ml
Curaprox Be You
za mna tieto napriklad , obsahuju tekutú sklovinu, hydroxyapatit.

opica_skorica
19. okt 2023

Sensodyne Rapid alebo Komplexná ochrana.
Teraz však
ZUBNÁ PASTA PERIO PLUS SUPPORT, 0,09% CHX + ústna voda Curaprox PERIO PLUS 0,09% CHX (pri tejto ústnej vode je najlepšia táto zubná pasta, lebo 🔴neobsahuje agresívnu penivú zložku sodium lauryl sulphate (SLS), ktoré sa nachádza vo väčšine zubných pást🔴).