Lymská borelióza bez príznakov

azurova99
24. máj 2021

Ahojte,chcem sa spýtať mal niekto boreliózu, bez príznakov, časom sa to zmenilo, alebo vždy ste ju mali bez príznakov, liečili ste sa alebo ako, a ešte ako je to tehotenstvo, ako zatiaľ nie som tehotná, ale je tu možnosť

panelacikova
24. máj 2021

@azurova99 ja som ju mala určite bez príznakov, bohvie kedy... prišlo sa na to až v roku 2014 a to som už bola v peknej pokročilej forme :( čiže chronickej. tzn. akútnu som prekonala možno dávno predtým a vôbec som o tom netušila.... počas tehotenstva sa neviem vyjadriť, ale asi nie je liečba vhodná, keďže liečba pozostáva čisto z užívania ATB a to poriadnych dávok... ak nie si tehotná, tak určite preliečiť ATB, odborníci, ktorí sa tomu venujú, odporúčajú aspoň 2 mesiace a kombinácia ATB...

azurova99
autor
24. máj 2021

@panelacikova tak dr na neurologiu mi povedal že bezpriznakove sa nelieči tak neviem ale asi sa to môže zmeniť, aké si mala.potom príznaky pri chronickej

panelacikova
24. máj 2021

@azurova99 pravdu? myslela som, že v daný rok už asi zomriem.... nechce sa mi to celé písať, smerovalo to však k ochrnutiu :( imunita v čudu, celé zle. za rok som schytala niekoľko diagnóz, čo som bola neskutočne oslabená. schudla som 12 kg. (zo 74 na 62...) bolo toho strašne, ale strašne veľa. ak si nájdeš diskusné fóra či už na SK alebo CZ stránkach, tam je toho popísané veľa a mnohí sú ako cez kopirák...

panelacikova
24. máj 2021

@azurova99 a ešte k lekárke.... čo znamená bezpríznaková? pretože akonáhle ti to vyšlo laboratórne, tak lekári dávajú bežne tuším doxyhexal aspoň na 3-4 týždne.....

azurova99
autor
24. máj 2021

@panelacikova tak vyšli.mi hraničné hodnoty vraj neviem aké už nie sú to mi len na neurologiu tak povedali, že či mám nejaké príznaky bolesti nôh a tak ja ja že nič mi nie je, tak že v takom prípade nedávajú ATB neviem či treba čakať či ako ale ešte pre istotu zavolá. K obvodnému že čo, na infekčné som už objednaná ale až o mesiac

panelacikova
24. máj 2021

@azurova99 si si vedomá, žeby si mala kliešťa, poštípal ťa komár alebo malá muška? aj tieto svine to prenášajú totiž. v každom prípade, kým nie si tehotná, skús to prediskutovať aj s OL, poznám mnoho prípadov z diskusií (a žiaľ, aj osobne), ktorí fakt ochrnuli. či už na jednu polovicu tela alebo úplne. až po x týždňoch silných ATB sa z toho dostali :( držím palce, nech OL rozhodne najlepšie, ako len bude môcť...

nikuus
24. máj 2021

Borelia posobi v tele najskor bez priznakov. znamenie po ustipnuti moze byt povestny cerveny flak, ktory ale vobec nemusi byt (praveze vo vacsine pripadov ani nie je) a borelioza sa pekne v tele vyvija. ak uz nieco zacne boliet, resp sa nieco "cudne" zacne s clovekom diat je to preto, ze je uz pekne rozbehnuta - napr. bolest klbov (laket, koleno), opuch, zvysena teplota (nemusi byt vobec unava z nej, clovek normalne funguje), pripadne ochrnie sval na tvari atd atd. isto by som to konzultovala s odbornikom a nenechala tak. ak je tam podozrenie na boreliozu (mohli ste byt niecim ustipnuta a ani o tom neviete), treba ju hned zacat liecit a nie ju nechat rok pekne sa rozbiehat a potom riesit pokrocile stadium, kde uz ani prve kolo silnych antibiotik nemusi zabrat

azurova99
autor
24. máj 2021

@nikuus tak objednaná. Som z o mesiac na infekčné dovtedy sa môže stať čokoľvek

azurova99
autor
26. máj 2021

Ahojte, nakoniec som dnes bola na infekčnom, že to sú iné protilátky, a tie ma v tele kopu ľudí, že keby som mala. Te druhé vyššie že už vtedy by to riešili ale teraz nie je dôvod na nič ani ATB ani punkcia