Je mravčenie v prstoch príznakom boreliózy?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

v poslednom čase ma trápi brnenie, resp. mravčenie v prstoch. Taká krátka bolesť predlaktia. V júni tohto roku som mala kliešťa. Miesto zahryznutia pod prsiami bolo začervenané, kliešť bol prisatý cely deň.

Užívala som 3 dni antibiotiká, krvné testy boli vtedy v poriadku. Na odber sa samozrejme ešte raz chystám.

Je mravčenie v prstoch príznakom boreliózy?

Ďakujem

Dobrý deň,

tŕpnutie prstov bude najskôr spôsobené napr. syndrómom karpálneho tunela.

Ak tŕpne aj predlaktie, tak príčina môže byť úžinový syndróm v danej končatine. Teda útlak periférneho nervu okolitými štruktúrami.

Je vhodné doplniť neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková