Mali ste nežiadúce účinky po očkovaní AstraZeneca?

nikolalili
27. feb 2021

Ahojte! Bol už niekto očkovaný AstraZenecou? Mali ste nijaké nežiaduce účinky? Ďakujem

suzitok
27. feb 2021

Ahoj, vsetci, ktorych poznam a dali sa zaockovat mali priznaky...maximalne ale 1-2dni, potom to preslo

mucuinka
27. feb 2021

@nikolalili ja dnes. Zatial ok, tak uvidime

cecily
27. feb 2021

@nikolalili zimomriavky, teplota 39, búšenie srdca

darcy123
27. feb 2021

Pred týždňom, príznaky - únava 2 dni.

danusskaaa
27. feb 2021

V deň očkovania nič,. Začalo to v noci teplotou 38. Zimnica. Druhý deň bolesť ruky (do ktorej ma pichali) po dobu 3dní a strašna únava tela. Celý deň som viac-menej preležala. Tretí deň už dobre 😉

kika52621
27. feb 2021

Vracanie, hnačky, teplota

ivangeline
27. feb 2021

Ja poznam par ludi a kazdy inak. Niekto ziadne. Niekto teploty a vracanie... Niekto len malatnost..

jajamalka
27. feb 2021

žiadne.

mmoonna
27. feb 2021

Ja som bola dnes popoludní. Zatiaľ nič, ale očakávam,že to príde v noci.

xxxzzz
27. feb 2021

Ano. Takmer presne 12h po podani, zimnica, teploty. A celkova slabost.

sarkan333
27. feb 2021

Mna bolela na druhy den hlava, dala som si tabletku, preslo to. Bolelo ma rameno asi dva dni. Ale po ockovani ma do ruky dvakrat koplo dieta. 4 kolegyne mali horucky, tiez mensiu bolest vpichu. Horucky mali iba jeden den.

gubiko
27. feb 2021

poznám veľa ľudí očkovaných AZ (školstvo) a iba jedna osoba nežiadúce účinky nemala, inak všetci. treba sa na to pripraviť, hodinu pred očkovaním si dať paralen, doma mať nachystaný paralen/novalgin, navarené, nakúpené.
muž bol dva dni odpálený a chodil tak, že sa mu nohy triasli, zle mu bolo, zimnica, slabosť, malátnosť. začalo mu to cca 15 hodín po očkovaní. po dni a pol, čo, doslova, len preležal ho to úplne prešlo. z vareného mu najlepšie urobil kurací vývar, na symptómy paralen.

kvieta
27. feb 2021

@gubiko Častým postupom po očkovaní malých detí je preventívne podávanie paracetamolu (PANADOL, PARALEN) či už vo forme sirupov čapíkov alebo tabliet na zmenšenie rizika vzniku horúčky a následne febrilných kŕčov.

Podľa viacerých štúdií je toto riziko naozaj znížené, teda znižuje sa počet prípadov so zvýšenou teplotou, ale znižuje sa aj tvorba protilátok a teda aj účinnosť vakcíny. Výsledkom môže byť znížená ochrana pred ochorením, proti ktorému sa očkovalo.

Zdroj: Prymula R, Siegrist C-A, Chlibek R, et al. Effect of prophylactic paracetamol administration at time of vaccination on febrile reactions and antibody responses in children: two open-label, randomised controlled trials. The Lancet 2009; 374: 1339-135

Pravdepodobne to bude platiť aj pri tomto očkovaní. Treba sa poradiť s lekárom, akú teplotu už treba zrážať.

gubiko
27. feb 2021

@kvieta ďakujem. v informácii pre očkovaných je pri príznakoch odporúčaný paralen každých 6 hodín. muž si dával paralen, aj keď teplotu nemal, lebo mu bolo tak zle. nie len od teploty to užitie paralenu zrejme závisí.
vzhľadom k tomu, čo píšete teda upravím svoju odpoveď, či si dávať paralen pred očkovaním je vhodné skonzultovať so svojím doktorom. mužovi to odporúčal doktor, resp. švagor.

eriksonka1234
27. feb 2021

@nikolalili ja som mala 39,7,zimnica,bolest kĺbov, svalov, hlavy. Na druhý deň teploty klesli, ale týždeň som mala žalúdočné problémy. Až na 6 deň mi bolo ako tak lepšie.

nerya
27. feb 2021

Ja som bola v piatok, zatiaľ ma len boli rameno, aj to len pri dotyku, ináč ho necítim 😉

luccija
27. feb 2021

@nikolalili cca po 9 hodinách to mali kamarátky väčšinou zimnica, teplota unava

kvieta
27. feb 2021

@gubiko Ide o lieky s účinnou látkou paracetamol. Čítala som, že pri tomto očkovaní je aj tak pri bolestiach a teplotách účinnejší brufen. Ale nejako špeciálne som sa v tom nevŕtala, tak to nemám overené.
Toto je nový vírus, čo platilo dnes, zajtra nemusí, aj vzhľadom na nové typy.

gubiko
27. feb 2021

@kvieta každý, čo mu zaberie. v papieroch je odporúčaný paralen, no sú ľudia, ktorým zaberá len novalgin, ten je však na predpis. môjmu mužovi zaberal aj ibuprofen, aj paralen. ja osobne by som užívala len paralen, kebyže mi zaberá. ale keďže neviem, ako mi po očkovaní bude, doma budem mať obe sady, aj brufenovú, aj paracetamolovú.

pininka1
27. feb 2021

Prvy den nic, druhy den ma bolela ruka a bola som unavena, vecer zimnica, treti den vecer zimnica a mierna teplota, na stvrty den akoby nic, ani bolest ruky.

hettinka
27. feb 2021

@nikolalili ja skoro nič. Len má 1 deň pobolievalo rameno a asi týždeň v mieste vpichu hrcka, trochu svrbila. A dala som si paralen 1-2 dni preventivne.

kika831
27. feb 2021

@kvieta ja som prave citala, ze sa neodporuca pri tejto vakcine preventivne podavanie paralenu/ liekov na znizovanie teploty a bolesti. Tak neviem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gubiko
28. feb 2021

@kika831 áno, je lepšie si to skonzultovať s doktorom alebo nedávať radšej nič.

veri_lb
28. feb 2021

Nečítala som príspevky predomnou, len by som chcela napísať, ze vedľajšie účinky môžu byť (iste aj nemusia) asi pri ktorejkoľvek vakcíne, nie len tejto. Mama (50r) mala Comirnaty od Pfizer/BioNTech a tiež ich mala. Po prvej dávke si teplotu privodila trošku "sama" - nedodržala 2 dni kľudu a hneď sa fyzicky namáhala. Po druhej dávke ju bolelo rameno a hrudník na tej strane na dotyk. Ale po 3 dňoch všetko ustupilo a odvtedy je úplne v pohode.

kvieta
28. feb 2021

@kika831 Presne o tom som písala: Podávanie paracetamolu znižuje tvorbu protilátok a teda aj účinnosť vakcíny. Výsledkom môže byť znížená ochrana pred ochorením, proti ktorému sa očkovalo.

mucuinka
28. feb 2021

@nikolalili tak 36 hodin po ockovani hlasim jemnu bolest hlavy a miernu bolest ruky. Bez liekov. Druhy clen rodiny asi hodinovy pocit chladu, bolest hlavy a bolest svalov. 1 paralen to spravil. Takze za nas v poriadku

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tominko2612
19. mar 2021

moja mama (67 r), lezi po tejto vakcine v nemocnici, uz treti den

majkovaalinka
10. apr 2021

Ahojte. Mali ste niekto po astrazeneca závraty, točenie hlavy? Mne začali týždeň po očkovaní a neviem či je to z vakcíny alebo z chrbtice. Nič ma inak nebolí, nemám nič seknuté 🤷