Mám problémy so spánkom

10. aug 2023

Už asi 3 týždne mám veľké problémy so spánkom. Neviem zaspať skôr ako o 2 alebo 3 ráno. Skúšala som ísť spať aj skôr , napr o 20tej alebo 21.. ale je to márne. Len ležím v posteli a zaspať nemôžem. Skúšala som už aj nejaké prírodné čaje - medovka, Valériana atď, nič nepomáha. Neviem už čo robiť. Už vôbec nevládzem fungovať. Mám 2 malé deti a v noci má budi ešte aj mala, po zobudení zasa nemôžem dlho zaspať a cez deň spánok nehrozí, keďže musím fungovať. No už som jak Mátoha. Neviem či navštíviť lekárku. Ale akú ? Obvodnú ? Môže aj ona predpísať niečo na spanie? Ešte dodám , že neprežívam momentálne žiadne stresujúce obdobie , ktoré by sa malo takto odraziť na mojom spanku, čiže vážne neviem z čoho to je...

nika11103
10. aug 2023

Akú malu máš malu ? Ja som mala a teda stále mám tiež obrovské problémy so spánkom . Mala som to už ako tehotná dostala som 0,25 kvetiapin , čo podotýkam že klasická dávka je 200 alebo 300. Samozrejme tá 0,25 bola len placebo a teraz ako je mala na svete a vrátili sa mi problémy so spánkom som dostala 200vku a to bolo take silne na mna ťažkú 90 kg ženu , že som sa nevedela prebrať … tak ja len že potom opatrne keď máš malinké , keby tá potrebovala . Tak radšej by som už zalovila len v prírodnom. Držím palce nech sa ti polepší

autor
10. aug 2023

@nika11103 mala má rok. Aj ja by som sa radšej vyhla takýmto liekom, no tie prírodné čaje atd veľmi nepomáhajú. Ešte som narazila na nete na melatonin, s tým náhodou nemá niekto skúsenost ?

ckocka
10. aug 2023

Na problém so zaspávaním je melatonín dobrý.

anonymanonym
10. aug 2023

Dospinox - melatonin v spreji. Super vec 😊

autor
10. aug 2023

@anonymanonym ďakujem, skúsim ešte toto

simsalabim
11. aug 2023

Melatonin je dostat v roznych variantoch, mne zabera 5mg, takze ak kupis 1mg, mozno bud etreba silnejsi, takze to hned nevzdaj. Pripadne kup hned silnejsi a ked tak daj si pol tbl na zaciatok. Mne velmi pomaha v obdobi, ked mam problem zaspat.

guudy
11. aug 2023

@simsalabim suhlasim, 1 mg zvycajne nestaci, treba vyssiu davku😊

autor
11. aug 2023

@simsalabim ďakujem a ktorý konkrétne užívate ? Lebo je ich na trhu dosť ako pozerám

guudy
11. aug 2023

Vyber si vo forme spreja, alebo rozpustnej tabl pod jazyk.
Raz ma pobavilo pri jednom vyrobku, ze ho treba zapit velkym poharom vody😂😂😂. To mi prislo fakt vtipne v kontexte kvalitneho spanku…ked sa budes kvoli vode budit v noci, ze treba ist na wc 🙈

simsalabim
11. aug 2023

Tento mam , ale 5mg https://www.drmax.sk/webber-naturals-melatonin-... Daca sa pod jazyk a ma prijemnu chut.

katkak2806
12. okt 2023

Ahoj, môžem sa spýtať, či si už prišla na niečo čo ti pomáha na spánok? Ja mám rovnaké problémy, zobudím sa a neviem vôbec už zaspať. Fungujem na 3 , 4 hodinách spánku a už nevládzem. Ja to mám od pôrodu už, skoro 7mesiacov. Postupne sa to zhoršovalo. Mne melatonín, ani žiadne iné bylinky nepomáhali