Problém so spánkom

23. jan 2024

Ahojte máte niekto nejaký overený recept na dobrý spánok ? Manžel už takto bojuje asi 2 mesiace
Mám problém zaspať a keď už sa mu to podarí tak sa prehadzuje celu noc alebo sa budí každú hodinu
Skúšal aj tabletky voľno predajne v lekárni ale nič
Ale tie čo sú na predpis nechceme lebo sú návykové

zmrzlinka2021
23. jan 2024

Čím mu to zacalo?

uhnakova
23. jan 2024

Treba ísť na vyšetrenie k obvodnej lekárke. Mój muž tiež trpel presne týmto, nevedel spať. Postupne sa to strašne zhoršilo a vtedy mu vyšiel zlý krvny obraz. Obehal hematológiu a nefrológiu, nakoniec to bol problém s obličkami. Poškodené nevedno čím, pravdepodobne prvým covidom v 2022, keďže potom sa mu rozvinula nespavosť. Dostal lieky, pokúpila som výzivové doplnky a dostal sa z toho. Stačilo cca 3/4 roka. Už znovu spáva lepšie než ja 🙂

autor
23. jan 2024

@zmrzlinka2021 je po ťažkej autonehode a odvtedy nemá 100% spánok kvôli bolestiam
Ale vždy to nejak zvládol tentokrát podľa mna je to horšie sú dni kedy zaspí hneď ale nespí dobre

luccija
23. jan 2024

Na bolesti berie lieky?nemôže to byť psychické?ja som mala autonehodu a dlho som mala z toho stres zlé sny a zlý spánok.Moze skúsiť melatonin, magnézium, ale ak to je dlhšie tak kľudne lieky na spanie zase aj z nespania môže chytiť psychicky nepokoj úzkosti...veď bude brať lieky len dočasne na preklenutie zlého obdobia

deti95060810
24. jan 2024

melatonín 5 mg

tundra
24. jan 2024

Dobre by bolo zistit pricinu...Vnutorny nepokoj,rozhodeny biorytmus,choroba.Je toho vela a nasledne skusit odstranit pricinu.Melatonin je fajn,ale 5mg je dost.Uzival som 2mg po nocnych na prechod na normalny rezim.Spal som dobre,ale cez den hlava ako turbina.Teraz sa snazim po poslednej nocnej nespat a nepotrebujem melatonin.Nech manzel skusi pred spanim,chôdzu alebo beh,alebo fyzicku aktivitu,mozno mu to pomôze.

diskuseman
26. máj 2024

Mne osobne po skusenostiach s liekom v kombinacii sanvalu a zolpidem,a gerodorm pomohol az teraz agomelatín stada 25mg.Som zvedavý dokedy.. na sanvale a zolpideme som sa stal závislý a nakoniec som nepociťoval účinok. Dokonca som šiel na liekoch naspeedovaný na brigádu po celej noci čo som bol hore.. prednedávnom ako mi zmenil psychiater agomelatín stada spím do hodiny no obcas podla potreby musim miesat s polkou sanvalu i ked obcas ze sa zobudim no ptm zaspim.