Mám problémy so štítnou žľazou

luciferka157
26. jún 2017

Opäť tu pišem ..uz sa chystám k lekarovi, ale baby potrebujem kusok opokojit...problemy s menstruaciou mam uz od puberty, pribrala som za posledny pol rok 9 kg, snazila som sa chudnut no nijak to nejde dole..obcas som malatna , akokeby som bola v dakom filme..vlasy stracaju silu...a zacali mi rast jemne chlpky na miestach kde mi predtym nerastli...mam 21 rokov, a chcela by som v priebehu rokov otehotniet..poradte mi prosim vas nieco , hocico ...co to moze byt? Ako sa to lieci? Chcela by som rady od dievcat co stym maju skusenosti..dakujem

1988majka
26. jún 2017

Moze to mat vela pricin. Skus si pre zaciatok od obvodaka vypytat vymenny listok na endokrinologiu. Je dost pravdepodobne ze prave tam bude problem. Drzim palce

luciferka157
autor
26. jún 2017

Dakujem. A pri liecbe sa da otehotniet?

lienkaviva
26. jún 2017

@luciferka157 ja mám problém so štítnou od 18r. a podobne príznaky som mala aj ja. Priberanie, ospalosť, vypadávanie vlasov, nadmerné ochlpenie, podráždenosť, migrény. Zistiť sa to nedá inak ako odberom krvi. Inak to môže byť aj nedostatok železa, aj hormonálna nerovnováha ktorú treba riešiť aj s gyn. Beriem tabletu ráno nalačno, 1x za polrok na kontrolu a to je všetko. S otehotnením som problém nemala ale všetko sa dá vyriešiť úpravou dávkovania a nastavenia aby problém nebol.

osky
26. jún 2017

toto su priznaky na pco alebo prinajmensom na stitnu zlazu.cim rychlejsie na to pridestym rychlejsie ti niekto pomoze
takze isto Doktor endokrinologia,gynekolog-riadne sono,Hormon.Profil...at.

luciferka157
autor
26. jún 2017

Dakujem pekne za odpoved. A potom sa ti to dalo do normalu ked si to zacala liecit?

zania
26. jún 2017

Ahoj. Moze to byt stitna,mne ju zistili pri podobnych priznakoch. Nemusis sa bat,obvodna ti vezme krv,ked jej povies ze chces vysetrit a ak tam bude problem,posle ta na endo,kde ti podrobnejsie vysetri krv a spravi sono na krku. Ak by si ju mala spomalenu,nasadia ti lieky. Treba ich pravidelne a hlavne nalacno brat. Ak ostanes tehotna,budes mat castejsie kontroly,ci mas davku dostatocnu. Nie je to ziadne strasne ochorenie,ale tych kil sa tazsie zbavuje.
Mne padali vlasy a stale teda vela padaju,bola som unavena,menzes chodil raz za rok a na vysokej som zrazu behom roka pribrala 20 kg.
Ak by si mala problem so stitnou,treba vysetrenie aj u gyn,mozes mat aj PCO. Drzim palce ❤

1988majka
26. jún 2017

@luciferka157 ano pri spravnej liecbe znizenej funkcie stitnej zlazy sa da v pohode otehotniet a ak by bol iny problem tak uz zavisi od toho co konkretne by to bolo ale pri vacsine takychto stavov je mozne otehotniet

luciferka157
autor
26. jún 2017

@zania dakujem pekne, urcite si to dam vysetrit..lebo uz stresujem velmi, a ked chcem babo tak preto musim nieco urobit 🙂 a patri k tymto priznakom aj obcasna bolest pod pazuchou?

helaki
27. jún 2017

@luciferka157 Problém so štítnou žľazou je žiaľ doživotný. Treba sa ešte viac kontrolovať pri konzumácii jedla. Ale tá sebaroická dermatitída - tak to je k tomu nefér.
Bojujeme stým s mojou Diankou. Má len 10.

mufka1
27. jún 2017

@luciferka157 Ahoj ja som bola natom ako ty .Menzes v puberte asi 1x za rok .Beriem lieky na stitnu zlazu roky rokuce ,mam znizenu stitnu zlazu 😃 Ked idem lekarke ,zdy ma vola uz ide ta bezhormonova 😂😂Mam 3 deti a vobec som nemala problem otehotniet .Prve tehu som otehotnela behom 3-4 m potratila som potom som ostala tehu do 4 mes .tehotenstvo bolo ukazkove .Dalsie baby to som otehotnela do mesiaca a tehotenstva boli pohode a posledna tiez do mesiaca tehotenstvo pohode.Jedine co som brala vysie davky lieku na stitnu inak pohode.Priznaky byvaju skor malatnost,unava,studene ruky,potenie,priberanie slaby metabolizmus.Ja som zacinala na 25 mg eutyroxinu teras berem 150 mg a pocas tehu som brala 180mg.Neboj sa nieje to nic strasne da sa to liekma upravit.😃

bienennest
27. jún 2017

@luciferka157 Ahoj, ako uz baby hore spominali su to priznaky hormonalnej nerovnovahy.. nakolko stitna zlaza kontroluje spravnu produkciu hormonov, ako nahle dojde k jej nerovnovahe (nadfunkcia alebo podfunkcia) prejavi sa to aj na hormonalnom profile. Treba dat teda doporiadku stitnu zlazu a vacsinou sa potom upravia aj hormony v tele. Samozrejme, ze hormonalna rovnovaha je jednou z hlavnych podmienok spravneho fungovania cyklusu a teda aj mimoriadne dolezita, ak sa chystas otehotniet. Daj sa testovat a nezabudni pravidelne uzivat lieky, vacsionu sa to rychlo upravi.

PS:Prilisne ochlpenie sa vacsinou spaja s navysenym testosteronom u zeny..

cicamica1980
28. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

Chcem napisat skusenost, v zahranici existuje liecba aj prirodnymi hormonmi. Pri liecbe euthyroxom mi hypo symptomy nezmizli, pri liecbe prirodnymi hormonmi ano http://hashimoto.sk/?q=node/4

michaeladl
28. sep 2018

Ahojte, čítali ste niekto túto knihu? Anthony William: Štítna žľaza? https://www.pantarhei.sk/knihy/zdravie-zivotny-... Ak áno, prosím o názor, oplatí sa kúpiť?Ďakujem

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@michaeladl kup si radsej stop the thyroid maddmess. Antohy williams tvrdi, ze dovod hashimota je ebv virus. Vobec to nie je orvada5, zw je to jedony dôvod

kristina3791
2. mar 2021

@luciferka157 ja v poslednej dobe mam podobny problem padaju mi vlasy uz som si ich aj ostrihala beriem tabletky a nic. Mam pocit ze sa aj nadmerne potim. Zima na nohy a ruky. Ale mne prsve naopak niekde prestali rast chlpky napr pod pazuchou a menstruaciu som nikdy nemala pravidelnu. Budem rada ak mi tiez niekto napise ci to je ta stitla zlaza alebo co. Hovorila som to uz sestre vraj sa iba zbytocne stresujem

marlent
2. mar 2021

@kristina3791 jasne ze to moze byt stitna...stavy zo stitnej su sialene...
Mne teda vlasy nepadali ale to je genrtika v rodine mame huste tvrde vlasy..
Ale presne nadmernr potenie vecne studene ruky nohy stavy take akokeby mierne mdloby

kristina3791
2. mar 2021

@marlent a zo stresu to byt nem9ze?

marlent
2. mar 2021

@kristina3791 moze ...ja neviemm..tie stavy su podobne...to je tazko takto naozaj zbehni na test nie ze chystas sa ale pekne chod 🙂 je to rychlovka a nebudes sa zbyticne stresovat ze co to je...drzim prsty

kristina3791
2. mar 2021

@marlent dakujem zajtra pojdem