Mám strach zo smrti

zuzkadianka
27. feb 2024

Dobrý deň potrebujem radu a taktiež sa vyrozprávať keďže mam pocit , že mi šibe 🥹
Všetko sa začalo v roku 2023 vo februári zomrela manželovi babka o mesiac môj dedko všetko bolo ok až do chvíle kým prišiel október a zomrel tetin manzel vtedy to všetko začalo do vtedy som vždy na pohrebe stala vzadu ale v ten deň som stala v predu a všetko som videla od vtedy mi je zle mam veľký strach zo smrti stále vyhladavam lekárov chodím na kontroli z toho stresu začali uzkostne stavy busenie srdca ( ekg a krvne testy robene) no ja si stale myslim , ze mozem mat infarkt ze zomriem , smútok strach zle od žalúdka atď ako z toho von ako sa z toho dostať ( zvažujem psychiatra ) ale je tu niekto kto sa z toho dostal bez psychiatra ???

pribinak
27. feb 2024

Chod k psychiatrovi, neodkladaj to

zuzkadianka
autor
27. feb 2024

@pribinak veru ...

kacena4
27. feb 2024

nechapem... ak si zlomis nohu budes sa pytat ci to zvladnes sama bez chirurga?? urcite nie, tak preco sa to pytas teraz? sama si si uvedomila, ze mas problem. dolezite je uz len vyhladat lekara. ak mas predsudky voci psychiatrovi tak zacni psychologom (ale nie online) a ak bude treba odporuci ta dalej. aj dusi si treba liecit, to co ty opisujes je stres ktkory sa somatizuje do fyzickych problemov. drzim palceky aby si nasla odvahu chodit pravidlene k lekarov

zuzkadianka
autor
27. feb 2024

@kacena4 dakujem krasne musím to začať riešiť inak mi prepne

guudy
27. feb 2024

Suhlasim s dievcatami, objednaj sa co najskor k psychiatrovi…predsudky nie su namieste 🙂

korylan
27. feb 2024

@zuzkadianka môže pomôcť doriešiť si nedoriesene záležitosti. Nezit ako nesmrteľný človek,uvedomiť si,že je to prirodzená súčasť nás,možno sa zaujímať,čo sa deje po smrti. Asi je to skôr na psychológa a ponoriť sa do seba,prečo sa toho desiš.

medda_beda
27. feb 2024

Áno dá sa z toho dostať aj bez pomoci, ale radšej ti odporúčam odborníka.

evelynmozagalega
28. feb 2024

@zuzkadianka raz zomrieme všetci, niekto skôr niekto neskôr. Tiež som sa toho strašne bála, mala z toho úzkosť, ale uvedomila som si, že sa s tým musím len zmieriť. Ľudia nad smrťou nerozmýšľajú, ale keď sa s tým stretnú, tak ich to vydesí, ako v tvojom prípade. Chodila som k psychiatrovi aj psychológovi, ale ten strach v podvedomí tam ostal. Nikdy nevieš či neochorieš, či sa ti niečo nestane, preto si myslím, že čím skôr sa s tým zmierime, tým menší bude ten strach.

7miriam77
28. feb 2024

Ja si myslím, že každý jeden človek v živote aspoň raz prežije taký pomyselný strach zo smrti, az pokým si to v sebe nevysporiada. Smrť je súčasť života, už pri samom narodení človeka je jasné, že raz zomrie. Každý má svoju sviecu a keď to má prísť, príde to a nepomôžu ani každodenné kontroly. Zažila si 3 úmrtia po sebe a asi si sa z toho nestihla spamätať....chce to čas a určite sa s niekým o Tom porozprávať padne vhod. Držím palce 🍀🍀🍀

zuzkadianka
autor
28. feb 2024

@7miriam77 dakujem 🥰🥰🥰🥰

kristin00
29. feb 2024

@zuzkadianka ak ti môžem poradiť, určite vyhľadaj aspoň psychológa 🙂 Ja som síce nazažila úmrtia blízkych ale tiež som mala aj mám strach zo smrti. Myslela som, že je to ok a neriešila to až to prerastlo do takého strachu, že som mala denne panické ataky a nebola som schopná sa sama o seba postarať. Možno to príde niekomu smiešne alebo nezmyselne ale ver, že úzkosti nie sú sranda. Ja som to začala riešiť veľmi neskoro, bola som presvedčená, že umieram a o psych som nechcela ani počuť. Teraz odstupom času viem, že keby to riešim skôr, nedostalo by sa to až tak ďaleko. Lebo všetky možné vyšetrenia stále dokola mi vôbec nepomohli, práve naopak 🙂 Držím palce 😊

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz