Mám strojček, ale zuby sa nerovnajú

8. dec 2020

Zdravim, chcela by som sa spytat mozno tu bude nejaky celustny ortoped alebo niekto s podobnou skusenostou. Uz rok mam strojcek, zuby som moc krive nemala, na zaciatku sa to vsetko posuvalo atd, spravila sa mi malaa medzera medzi prednymi kvoli tomu ze jeden zub je nakrivo, co predtym nebolo ale chapem posuva sa to vsetko lenze uz asi 4 mesiace nevidim ziadne zmeny, po kontrole ma uz ani nebolia zuby nemam tlaky ani necitim ze by sa nieco posuvalo ako kedysi, vzdy ked sa na to spytam doktorky nic konkretne mi na to nepovie alebo niecim odbije, a takto kazdy mesiac platim 25€ pre nic vpodstate, je to bezne? Zacnu sa zuby este hýbať mal to tiez niekto tak? Lebo uz len ten 1 zub mam nakrivo

zuzkacik4
8. dec 2020

No, ked som nosila ja strojcek, tak kazdu jednu kontrolu mi ho pritiahla, lebo ked sa zuby poposuvali, tiez som po case nic necitila..a vzdy na kontrole mi to pritiahla, aby zuby "pracovali" az kym sa nedostali tak ako mali..

autor
8. dec 2020

@zuzkacik4 ved to robi aj mne, aj drôt vymení

zuzkacik4
8. dec 2020

Tak potom by to malo byt ok, hadam vie, co robi..je to potom asi lenno tom, ze niekomu sa tie zuby daju dokopy rychlo, niekomu to trva..

autor
8. dec 2020

@zuzkacik4 len mi pride cudne ze kazdy mesiac som videla nejaky posun, citila ako sa to hybe a zrazu nic, ani len milimeter

kiwi3
8. dec 2020

ja som mala strojcek pat rokov, realne si myslim, ze by stacili 2-3 roky, zvysok bolo skor tahanie penazi od poistovne. vtedy sa za to este neplatilo.

autor
8. dec 2020

.

kacena4
8. dec 2020

ono nejde len o krive zuby ale aj o predkus t.j. posuvanie zubov nie do bokov alele aj dopredu/dozadu co z pohladu z predu do zrkadla nevidis a az tak neboli to je ta druha faza nosenia strojceka (vlasna skusenosti) len maj trpezlivost ked si sa rozhodla pre rovne zubky a hlavne potom ked to daju dole nos poriadne aj nocny strojcek lebo sa ti to vsetko znova poposuva a vrati do povodnej verzie po par mesiacoch! drzim palceky

autor
9. dec 2020

@kacena4 dakujem, to viem, ale ja predkus nemam, to mi ani doktorka nevravela, ja riesim iba ten jeden predny krivy zub ktory sa nehybe uz dost dlho

kacena4
9. dec 2020

to ze ti nieco nepovie este neznamena ze ho nemas neviem aky mas presne problem so zubami ale ak ides cez poistovnu mala by si mat na to diagnozu ci nejdes? dr vie co robi a ako robi...

autor
9. dec 2020

@kacena4 isla som tam hlavne sama od seba kvoli estetickemu problemu, a tesne pred 18 cize sme sa dohodli len na vrchny, myslim si ze keby som mala predkus tak mi to povie kedze kvoli predkusu sa nosi aj dolny ak sa mylim opravte ma prosim lebo si nie som ista, takze si uz vsetko platim v plnej vyske

autor
9. dec 2020

A tiez mi na kontrole vravi ze uz len tu medzierku, zub nakrivo poriesime, ze teraz sa zameriava na to,