Strojček na zuby - konzultácia

martinko6033
4. jún 2019

Dobrý deň prajem. Nosil som pomaly 3 roky strojček na zuby. Stav predných zubov na spodnej strane sa mi aj tak nijak nezlepšil ( neviem , možno to bola chyba lekárky, mohla to nejak dotiahnuť )
Dala mi dole strojček , aj keď som bol s týmto nespokojný .

Moja otázka : Viete mi poradiť , kde v Bratislave/ Prešove môžem nájsť nejakého dobrého celustneho ortopéda, s ktorým by som mohol túto vec prekonzultovať ?

Onedlho mám ísť k mojej celustnej ortopedicke na kontrolu a fakt som zvedavý , čo mi na to povie ( raz sa mi stalo, že keď som sa dožadoval, aby mi ešte dlhšie nechala strojček , tak na mňa vyskočila , že "veď aj tak nebudete moderátor"

Moderátorom nebudem, no plánujem pracovať v školstve.

Ďakujem za každú radu .

jarrrka35
5. jún 2019

@martinko6033 my chodime do KE velka spokojnost. Syn mal hrozne krive zubky teraz po roku a pol neskutocna zmena.

sissy27
5. jún 2019

@martinko6033 je úplne jedno či budeš moderátor alebo potápač, raz si si zaplatil za ortodontickú liečbu a nestojí to málo, tak má byť výsledok vidno.
V BA odporúčam MUDr. Chovančíkovú Suchancovú v 3SDente, je naozaj profesionálka a detailistka a okrem klasického strojčeku pracuje aj s invisalginom.

andreagartnerova
5. jún 2019

Ja som chodila do trencina k lehockemu a za mna vyborny celustny ortoped, mala som velky predkus a teraz mam zuby pekne rovne.

jolanamacku
5. jún 2019

@andreagartnerova ja som tam tiez chodila s dcerou, mala predkus takmer 1cm, vyzerala fakt hrozne. Po 3 rokoch ma usmev modelky. Som spokojna a ak sa da MUDr. Lehockeho doporucujem

laska201
5. jún 2019

Jaj by som zakazala strojceky pre dospelych.detom ano pekne sa im to vyrovna ale dospelemu sa zuby vedia vratit spet.a este obzvlast pred rokom kedy rastu zuby mudrosti a cely chrup opet posunu.

sissy27
5. jún 2019

@laska201 ale nehovor, že zakázala 🙄😂 každý do toho ide dobrovoľne a z vlastného rozhodnutia. A hlavne - nie len kvôli estetickým dôvodom ale aj kvôli zdravotným.

laska201
5. jún 2019

@sissy27 mas pravdu kazdy si to plati z vlastneho vrecka a o par rokov zuby budu ako pred strojcekom.hovorim o dospelych ludoch.co ti urobi zub mudrosti co raatie okolo 25 az 30rokov.a dost malo ludi si dava strojcek uz po 30tke.a aby sa tie zdravotne problemy po par rokoch nezvecsili a aj tak tie zuby budu musiet ist von.

sissy27
5. jún 2019

@laska201 neviem či si to absolvovala, ale robia sa rtg, kde je vidno, či osmičky budú alebo nebudú a dá sa s tým pracovať. Okrem toho liečba nekončí tým, že sa dá strojček dole, ešte nejaký čas (a bavíme sa o rokoch) nasleduje retenčná liečba, prípadne sa dospelým zuby podliepajú drôtikom práve aby sa zabránilo posunutiu. Že si niekto svoju robotu odflákne alebo nie je až taký odborník alebo pacient nedodrží pokyny, to je druhá vec.

laska201
5. jún 2019

@sissy27 jasne ze som strojcek mala.inac by som sa nevyjadrovala k tomu.a hned ako mi dala strojcek dole uz boli tlaky na zuby.nocny plastovy bol taky ze cely krvavy po par sekundach.doktorka ze sa to roztiahne jasne tak max na stolickach.tak som si spodnymi tlacila na predne tym ako tak zabranujem vrateniu no zaroven mi za chvilu 2 zuby vypadnu.takze pridem komplet o zuby este pred 40tkou.keby viem ako dopadnem nikdy si nedam robit strojcek ale radsej budem mat krive zuby ako umele tak mladom veku.strojcek dakujem.

sissy27
5. jún 2019

@laska201 ako píšem vyššie, sfušovaná neodborná robota je iný problém. Preto autor diskusie hľadá profesionála. Zaujímavé, že tisíce iných (vrátane mňa) problém nemajú a sú spokojní s výsledkom.

laska201
5. jún 2019

@sissy27 a este opytam sa ta to o 10,15rokov ci zuby mas stale rovnake.Potom sa mozme bavit o tom.

laska201
5. jún 2019

@sissy27 este celkom 5 rokov po strojceku som mala celkom zuby ako tak.ale po 14rokoch.

sissy27
5. jún 2019

@laska201 ja som 20 rokov "po" a áno, rovnaké, možno nejaký mini posun, ktorý ale nevidím. A to mi dva roky po strojčeku išli osmičky. Mám 40 na krku, chrup kompletný, zdravý, posledných 5 rokov ani žiaden kaz.

laska201
5. jún 2019

@sissy27 tak to je super.ja posun citim na hornom dasne ked dlho nic nerobim dasno skoro zarovno zubov.ked tlacim na zuby mam dasno na pol jazyka za zubami.takze ja ako vravim radsej som mala mat krive zuby ako takto dopadnut.

levandullka
5. jún 2019

V Presove rozhodne Ortodent - MUDr. Richard Šilla. 1000%-na praca, detailista ktory robi svoju pracu srdcom. Je velmi mily, ochotny, sikovny... My za nim dochadzame z druheho konca SR.

galioska
5. jún 2019

@sissy27 autor má vlastné záujem o odpovede? Zatiaľ nereagoval 😉

sissy27
5. jún 2019

@galioska neviem, nežijem s ním 🙄

galioska
5. jún 2019

@sissy27 no to som prekvapená 😂, alé nie dnes tu bolo náhodné kopec príspevkov z novovzniknutých nickov, reku či nuda😊😉

martinko6033
autor
8. jún 2019

@galioska ahoj, poctivo si to čítam 🙂 ďakujem za všetky odpovede

galioska
8. jún 2019

@martinko6033 treba založiť ďalšiu tému😃

novana12
8. jún 2019

@andreagartnerova
@andreagartnerova môžem sa opýtať aký strojček so mala ,na ako dlho a aká bola cena ?dakujem

andreagartnerova
9. jún 2019

@novana12 fixny kovovy a nosila som ho cca 2roky, plus potom priesvitny asi 2roky, cena dokopy bola urcite nieco cez 3000eur, ale nelutujem mala som ich hrozne.

sunday8
7. jan 2021

@jarrrka35 prosím ta, ku komu do KE chodíte na strojček? 🙂

jarrrka35
8. jan 2021

@sunday8 no chodili sme k MUDr Nedbalekovej ale teraz od nového roka je tam iný lekár meno si nespomeniem ale bol super rovnaký detailista. Takže momentálne nemôžem posúdiť boli sme u neho zatiaľ len 1x

nika5592
24. jan 2021

@levandullka Dobrý večer.Prosim Vás máte osobnú skúsenosť s MUDr.Šilla so strojčekom? Sme k nemu objednaný s dcérou (11r).A ako to cenovo vychádza? Dakujem

cka
30. jan 2021

@nika5592 aj mna zaujima odppved, vdaka 💛

levandullka
12. feb 2021

@nika5592 Dobry den, ospravedlnujem sa za beskoru odpoved, uz sem chodim velmi sporadicky. Mudr. Silla (Richard) je naozaj velky odbornik, mily clovek a neskutocne sikovny celustny ortoped. Mozete sa spolahnut, ze svoju pracu urobi na 120% a ze Vasa dcerka bude v tych najlepsich rukach 🙂. Co sa tyka ceny, to Vam uz povedat konkretne neviem, je tam viacero kategorii ktore poistovna rozlisuje, takze je to individualne...

levandullka
12. feb 2021

@nika5592 samozrejme, aby ti nevyznelo zle, velky odbornik je aj Mudr. Silla starsi, mily a ochotny clovek, no mne konkretne robil zuby Richard 🤗