Mám ťažkú depresiu, nudím sa, nevládzem a neviem sa z toho dostať

13. júl 2022

Mam tazku depresiu kopu liekov napriek tomu je mi zle. Som na materskej strasne sa nudim pritom ani nic nevladzem len prezivam z dna na den. Neviem sa z toho dostat. Fakt mi je zle. Zacala som aj psychoterapie no neviem mam pocit ze mam nieco zmenit v zivote neviem ani co. Neviem sa premoct aby moj den vyzeral inak ako vsetky ostatne absolutne nevladzem som znudena. Nemam silu si ani najst nejaku zabavku konicek absolutne nic ma nebavi. Uz som zo vsetkeho absolutne na dne.

xsimonkax
13. júl 2022

Materská a nuda? 😯

autor
13. júl 2022

@xsimonkax ano jedna obrovska nudna nuda

mikadooo
13. júl 2022

Materské centrum? Asi máš ešte malé bejby keď je to nuda? 😄. V materskom centre sa môžeš prihlásiť ako dobrovoľníčka, jednak ti to pomôže vystúpiť z izolácie a nájsť si kamošky s rovnakými témami a problémami a druhak sa budeš cítiť užitočná. Ale nemám skúsenosti s depresiou, či sa na takéto niečo cítiš. Depresia začala na md alebo už predtým?

pribinak
13. júl 2022

Chod do prace

w123
13. júl 2022

chapem ta ja som sa na materskej tiez nudila ale po tom co som si nasla pracu sa nudim stale.. dni su take iste ubiehaju a nic sa v tom zivote nedeje co by cloveku radost prinasalo len stereotyp ci na materskej ci praca ci partnerstvo..ked chces napis mi ja s tym bojujem kazdy den, tazko cloveku aj vstavat z postele

kiwi3
13. júl 2022

tak na tvojom mieste by som isla k psychiatrovi, nech ti zmeni lieky alebo nasadi nejake, ak este neberies, lebo toto mi nepripada ako normalny stav... aby zenu nic nebavilo, ked sa jej narodilo dieta. nie je normalne, aby sa dospely clovek "nudil". fakt to sprav, nech ta zachvilu nehlada tvoja rodina, ako poniektore, co sa to rozhodli cele ukoncit

autor
13. júl 2022

@mikadooo po druhom porode uz to trva dva roky

autor
13. júl 2022

@kiwi3 vraveka som jej nech mi zmeni nechce ze teraz mam najúčinnejšie 🤷

mikadooo
13. júl 2022

Tak skús sa socializovať, aj nasilu. Ja len viem, že pri depresiách človek nemá energiu, tak nechcem teraz nejak extra radiť, keď to náhodou nepôjde. Koľko chodíš na terapiu? Ono je to beh na dlhé trate...

autor
13. júl 2022

@mikadooo kratko este sme len zacali. Ku psychiatricke chodim dva roky

ropucha6
13. júl 2022

Nechces ist do roboty?

autor
13. júl 2022

@ropucha6 mam zacat robit uctovnictvo len uz to malo byt v marci v maji v juli a teraz az v septembri. Lebo este sa nedoriesili nejake veci tak nemozeme zacat. Len mam pocit ze dovtedy sa zblaznim

mikadooo
13. júl 2022

Tak potom pls nehádž flintu do žita. Ozaj to môže trvať, ak sa ti bude dať, skús 1x týždenne sa donútiť nejak ísť niekam do spoločnosti a určite ber lieky, tiež sú tie účinky oneskorené, hlavne nevynechávaj. Skús si povedať/nastaviť v hlave, že je to teraz len zlá životná fáza, ale jedného dňa (povedzme o dva roky) mi bude lepšie... Kľudne si ten termín vyznač v kalendári červenou, dúfam, že ti psychoterapeut sadne a že ti pomôže. Nečakaj zázraky na druhý deň a teš sa a vnútorne sa pochváľ za každý malý krôčik, kedy spravíš niečo, čo ti pomôže vyhrať nad chorobou. Liečba depresie je na dlhé lakte, treba vnímať každý drobnučký krôčik, aby si bola motivovaná dodržať liečbu aj terapie. Veľmi ti držím palce

autor
13. júl 2022

@mikadooo dakujem no momentalne mam pocit ze mne uz nic a nikto nepomoze vsetko dodrzujem a stale je to velmi zle

karhu
13. júl 2022

zufalstvo spociva v necinnosti ...rob nieco, alebo sa opustaj dalej