Mám 27 rokov a cítim sa ako stará babka

18. aug 2022

Mam 27 rokov. Dve deti manzela. No mam silne depresie nic sa mi nechce ani rano vstat z postele. Vsetko ma vycerpava stake sa len nudim strasne sa nudim. citim sa ako stara babka ktora uz doziva. Mam psychiatricku aj psychoterapie no nejak nic nepomaha. Mam aj nadvahu s tym uz zacala nieco robit tak to pomalicky ide. Ale ja by som chcela byt chuda no ja milujem jedlo. Takze bud dietujem a obmedzujem sa alebo zeriem ako krava vsetkeho a veela. Teraz ked dietujem som este smutnejsia. Mna proste nebavi zivot a s tym mi nevie pomoct ani psychiatricka ani psychologicka. Akokeby som uz len dozivala a pritom viem ze som este mlada

ms_green
18. aug 2022

Skús sa o tom porozprávať so svojou psychiatričkou. Normálne jej povedz, že máš pocit, že tvoja aktuálna liečba ti nepomáha a tvoj stav sa nezlepšuje. Ona môže skúsiť iný druh terapie, lieky alebo všeobecne zmenu liečby.

mirkava
18. aug 2022

Sú mladá, máš dve deti, manžela, rodinku. Zober si zo života to pekné. No tak máš nadváhu, no a? 😉😊 nerob si z toho nič.... nikto nie je dokonalý...

luccija
18. aug 2022

Ako dlho sa liecis?
Co Ti chyba kedy by si bola stastna?nebavi Ta rodina, si unavena, pride Ti nudne sa starat o deti?

poopsie
18. aug 2022

Tipujem, že si na RD, keby si chodila do práce nemala by si depku.. Nemala by si na ňu čas 😉ja som teraz doma, lebo mám dovolenku ale je to des(som doma od začiatku júla).... Od pondelka idem do prace 🥳

lucia851
18. aug 2022

Chces mi povedať že žiadne antidepresíva ti nepomohli?Skúsila si ich koľko?Jediné už potom len ect liečba v nemocnici na hospitalizáciu

domini404
18. aug 2022

Ľudia čo majú na depresiu názor typu "rob toto alebo hento, nebudeš mať na depresiu čas" alebo "myslí na pekne veci", absolútne nevedia co hovoria 😀 keby jej praskne slepé črevo, tiež by ste jej poradili, aby myslela na pekné veci? 😂
Autorka, ak ti psychoterapia alebo lieky nepomáhajú, skús iný druh, ako navrhovala kočka, porozprávaj sa hlavne so svojou lekárkou. Ak s ňou nepostupuješ k lepšiemu, skús pripadne zmeniť psychiatričku.

autor
18. aug 2022

@ms_green povedala ze mam najlepsie a najucinnejsie lieky teraz ze ich menit nebudeme. Navrhla tie psychoterapie ako pomoc.

autor
18. aug 2022

@mirkava jednym z mojich problemov preco mam depresiu je aj to ako vyzeram. Takze neviem nad tym mavnut rukou a ani nechcem. No ani sa uz nechcem porovnavat ako je kazdy krajsi nez ja

autor
18. aug 2022

@luccija liecim sa 2 roky. No ja prave neviem co mi chyba neviem preco som stale smutna vobec neviem tu pricinu

autor
18. aug 2022

@luccija ano mne pride nudne uplne vsetko. Nic ma nebavi absolutne nic som unavena aj akoby zleniveta neviem ako to mam napisat. Ja ani nemam neviem co by som robila. Do nicoho sa mi nechce. Robim len najnutnejsie

alchemilkazltozelena
18. aug 2022

Máš zdravé deti a dobrého muža? Ak si si odpovedala áno, tak prečo ťa nebaví žiť? Pri 2 deťoch sa nudíš? Nepamätám kedy som takú vetu použila ja.. asi nikdy 🙈🙈🙈

ivangeline
18. aug 2022

Skus najst niexo co ta bavi alebo bavilo v detstve alebo si chcela nieledy skusit a skusss to.

mirkava
18. aug 2022

Veľmi mi je to ľúto. Tak ako píše
@domini404 možno neviem co prežívaš, ale chcem aspoň takto povzbudiť a trosku podporiť. Nikto nikdy nevieme kedy sa dostaneme do podobných ťažkosti. Drz sa a aj tak to napíšem, pokus sa na živote nájsť to pekné. Veľmi držím palce....

autor
18. aug 2022

@domini404 dakujem uz aj nad tym som rozmyslala ze ju zmenim lebo ona ma akokeby nepocuva a stale vravi ze so mnou je tazka spolupraca. Len preto ze ma nevie nastavit na spravne lieky ?

autor
18. aug 2022

@mirkava ved ja hladam stale si aj vravim co dobreho mam ze nemam najhorsi zivot. Len nechapem preco mi je az takto zle. Ved by som mala byt stastna. Lenze mala by som byt neznamena ze som ☹️ dakujem za podporu

luccija
18. aug 2022

Mozes mat najlepsie AD na trhu, ked Ti nieco nevyhovuje muz, byt doma s detmi, vyzor vzdy Ta to bude tahat dole.Depresia nepride len tak..dlhodobo nezijes v sulade sama so sebou a chradnes.Ty musis prist na to, co to je.Zacni tym cvicenim stupnu Ti endorfiny budes sa citit krajsia..a urcite terapie lieky su len maly zlomok.
A skusila by som zmenit lekarku

3009
18. aug 2022

Zmeň určite psychiatričku. Musí nájsť takú kombináciu liekov, že ti bude dobre. Ak budeš zaliečená chytíš aj chuť do života, Tá nechuť je tou chorobou.

autor
18. aug 2022

@luccija ano uplne si to vystihla nezijem v sulade so sebou a chradnem. Presne takto sa citim

luccija
18. aug 2022

A nikto Ti nepomoze iba ty sama.Ty musis najst to, co Ti robi radost...ako su velke deti?asi je cas ist do prace medzi ludi nie kazdy dobre znasa starat sa o deti

autor
18. aug 2022

@3009 no ona vravi ze tato kombinacia je najlepsia tak ja neviem

autor
18. aug 2022

@luccija 2 a 4 roky starsi chodi do skolky. A mam robit z domu len sa to natahuje mozno to by pomohlo vytrhlo by ma s kazdodennej nudy. Len neviem kedy to bude.

lucia851
18. aug 2022

Ja keď som doma tak mám z toho depresie že som doma a keď vypadneme do práce aj keď len na 5 hodín denne tak ma to robí šťastnou.A treba zmeniť psychiatra.Ja kým som našla správneho tak mám už 3 psychiatra a konečne dobre nasadenu liecbu

domini404
18. aug 2022

Tiež mám už tretiu pscyhologičku, s ktorou som konečne prišla aspoň čiastočne na koreň problému 🙂 tá predtým mi tie, tvrdila, že odsťahujem sa od rodičov, zmiznú moje problémy... odsťahovala som sa a nič sa tým nevyriešilo 😂 som kvázi na druhej strane života ako ty, mám 28, som bezdetná, bez partnera, mám dobrú prácu, študujem ďalšiu VŠ, chodievala som von, na kurzy, dobrovolníčila som.. a tiež ma chytila depresia 🤷‍♀️ takže to, že začneš pracovať môže a nemusí vyriešiť tvoj problém... tiež som sa pristihla, že som prestala robiť veci, ktoré ma ako dieťa veľmi bavili. Tak sa k nim pomaly vraciam a je to lepšie. Skús sa zamyslieť, čo si rada robila ako dieťa.
Taktiež píšeš, že sa furt nudíš. Si si istá, že sa nudíš, alebo ťa nebavia veci, ktoré robíš?

autor
18. aug 2022

@domini404 nebavi ma nic ale ani nic extra nerobim je to take cele ako bludny kruh zacarovane

autor
18. aug 2022

@domini404 a ked som bola mala rada som sa hrala na mamicku a s babikami. A potom este ze som uctovnicka. To druhe zacnem robit len neviem kedy uz konecne. A neviem co so sebou dovtedy

domini404
18. aug 2022

V najhoršej fáze som sa hrala celý deň na playku alebo na tablete alebo som bezcieľne scrollovala fb alebo som spala. A toto som zvládala robiť asi pol roka.
A z čoho pozostávala tá hra na mamičku s babikami? Varila si im, alebo si ich ukladala do postielky a čítala si im, alebo si ich kúpala, kŕmila? Ja som nikdy nebola bábikovsky typ, tak si to veľmi neviem predstaviť, prepáč. Ja som sa hrávala maximálne s barbinami, že idú kaderníčke a ku krajcirke a že sa prechádzajú potom po móle 😅

autor
18. aug 2022

@domini404 ano kupala krmila prezliekala to sme sa hrali so sesternicami na kamaratky co maju deti stretavaju sa a klebetia o detoch

ahhola
18. aug 2022

V Čechách si cudzí ľudia môžu požičať autisticke ditko a tym na chvíľu ulavit rodicom... matkám... tatkovia obyč. zdrhnu... .. Skus niečo také a možno depky utecu same.. 💔

nevenka
18. aug 2022

@domini404 presne toto...ze "nemala by si na depku cas", to je ako klinec do rakvy pre cloveka z depresiou.

mondolina
18. aug 2022

asi sa neprinútiš športovať?
to sú endorfíny
vyjsť z komfortnej zóny